Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 03.06.2019

21

Тема номера


Битва за пеню: фіскали програли в суді

Питання нарахування пені — одне з найслабших місць вітчизняного податкового законодавства. Дивакуватість викладення певних норм ПКУ з цього приводу спричиняє труднощі та неоднозначності в їх застосуванні, а отже, і судові спори. Дуже тішить, коли Верховний Суд (далі — ВС) у суперечливих ситуаціях стає на захист платників податків.

Статтi

Фінансовий лізинг: правила гри (c. 6)

У сьогоденних нелегких економічних умовах суб’єктам господарювання вкрай важко розвивати бізнес. Власних обігових коштів часто не вистачає, взяти кредит на розвиток — справа не з легких та не з дешевих. Одним із варіантів залучення коштів або необхідних основних засобів є фінансовий лізинг. Цей механізм наразі є доволі затребуваним, хоча й не найпростішим.
Пропонуємо насамперед розібратися у правових тонкощах процесу.

Світлана Куртенок
Податкові аспекти фінансового лізингу (c. 13)

З матеріалів «Фінансовий лізинг: правила гри» та «Фінансовий лізинг: бухгалтерський облік у сторін» ви можете переконатися, що правові та бухгалтерські правила здійснення операцій з фінансового лізингу не назвеш легкими і прозорими. Наразі ж настав час зануритися у податкові глибини.
Пропонуємо разом дослідити загальний порядок та окремі нюанси податкового обліку фінлізингу.

Світлана Куртенок
Фінансовий лізинг: бухгалтерський облік у сторін (c. 19)

Бухгалтерський облік операцій фінансового лізингу за правом вважається одним з найскладніших. Тут є багато нюансів, які залежать від класифікації оренди.
У цих «хитросплетеннях» легко заплутатися, тому в пропонованому матеріалі ми докладно розповімо, як операції фінансового лізингу впливають на бухгалтерський облік у лізингодавця (орендодавця) та лізингоотримувача (орендаря).

Влада Карпова

Судова практика

Битва за пеню: фіскали програли в суді (c. 4)

Питання нарахування пені — одне з найслабших місць вітчизняного податкового законодавства. Дивакуватість викладення певних норм ПКУ з цього приводу спричиняє труднощі та неоднозначності в їх застосуванні, а отже, і судові спори. Дуже тішить, коли Верховний Суд (далі — ВС) у суперечливих ситуаціях стає на захист платників податків.

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Предмет фінансового лізингу їде із закордону: враховуємо «міжнародні» особливості (c. 27)

Підприємство — платник ПДВ (лізингоотримувач) відповідно до укладеного з нерезидентом (лізингодавець) договору фінансового лізингу планує ввезти на територію України обладнання. Договором не передбачено переходу до лізингоотримувача права власності на обладнання після закінчення строку фінансового лізингу.
Які нюанси оподаткування тут потрібно враховувати?

Світлана Куртенок
Дострокове повернення предмета фінансового лізингу: обліковуємо правильно (c. 31)

Підприємство — платник ПДВ отримало у фінансовий лізинг транспортний засіб. Наразі наше фінансове становище погіршилося та ми більше не можемо сплачувати лізингові платежі. У зв’язку з цим було укладено додаткову угоду про дострокове повернення лізингодавцю об’єкта фінлізингу за ціною, яка дорівнює сумі лізингових платежів у частині компенсації вартості транспортного засобу, які не сплачені на дату повернення.
Як нам правильно відобразити цю операцію в обліку?

Світлана Куртенок

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Форма № 20-ОПП та Електронний кабінет (c. 33)

Де в Електронному кабінеті для заповнення графи 5 повідомлення за формою № 20-ОПП можна переглянути відомості про об’єкти оподаткування, у тому числі про ідентифікатор об’єкта оподаткування, присвоєний органом ДФС, код ознаки надання інформації, стан та вид права на такий об’єкт?
(категорія 119.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нарахування пені на занижену суму податкового зобов’язання в разі самостійного виправлення помилок під час подання уточнюючої декларації (розрахунку), якщо у платника податку є переплата (c. 34)

Чи необхідно нараховувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок у разі подання уточнюючої декларації (розрахунку) або уточнень у складі звітної (нової звітної) декларації (розрахунку), якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості ЮО, які здійснюють лізингові (орендні) операції, бути платниками ЄП та права ЮО — платників ЄП надавати в оренду рухоме та нерухоме майно (c. 35)

Чи можуть бути платниками ЄП ЮО, які здійснюють лізингові (орендні) операції, та чи мають право ЮО — платники ЄП надавати в оренду рухоме та нерухоме майно?
(категорія 108.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операціями з передання майна у фінансовий лізинг та повернення майна, переданого у фінансовий лізинг (c. 36)

Як визначається база оподаткування ПДВ операцій з передачі майна у фінансовий лізинг та повернення майна, переданого у фінансовий лізинг?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо транспортного податку, якщо юридична особа передає у фінансовий лізинг легковий автомобіль, зареєстрований в Україні (c. 37)

Хто є платником транспортного податку у разі передачі юридичною особою у фінансовий лізинг легкового автомобіля, зареєстрованого в Україні згідно з чинним законодавством?
(категорія 111.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про особливості (митний режим, сплата митних платежів) ввезення на митну територію України товарів та транспортних засобів на підставі угод фінансового лізингу (c. 38)

Які особливості (митний режим, сплата митних платежів) ввезення на митну територію України товарів та транспортних засобів на підставі угод фінансового лізингу?
(категорія 207.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкового кредиту за операціями із ввезення товарів у митному режимі тимчасового ввезення, до яких застосовується умовне часткове звільнення від оподаткування (c. 39)

Яким чином за операціями з ввезення товарів в митному режимі тимчасового ввезення, до яких застосовується умовне часткове звільнення від оподаткування формується податковий кредит та чи підлягають відображенню такі операції в податковій декларації з ПДВ?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операціями з вивезення (повернення нерезиденту) ОЗ, що був увезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу (c. 40)

Як оподатковується ПДВ операція з вивезення (повернення нерезиденту) ОЗ, що був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу?
(категорія 101.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операціями із ввезення (імпорту) основних засобів за умовами договору фінансового лізингу з нерезидентом та операціями зі сплати процентів або комісії у складі лізингового платежу (c. 41)

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з ввезення (імпорту) основних засобів за умовами договору фінансового лізингу з нерезидентом та операцій зі сплати процентів або комісії у складі лізингового платежу?
(категорія 101.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку