Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 12.02.2018

6

Тема номера


Коригування для «малодохідників»

«Малодохідники», що прийняли рішення не проводити коригування, усе одно в деяких випадках зобов’язані коригувати фінрезультат до оподаткування.

Статтi

Нововведення щодо акцизного податку (c. 4)

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII було внесено істотні зміни до порядку розрахунку акцизного податку, які ми розглянемо в статті.

Влада Карпова
Плата за землю-2018: звітують справжні професіонали! (c. 9)

Набридло з року в рік робити одне й те саме? Душа потребує творчості, польоту фантазії? Тоді згадайте назву своєї професії. Згадали? До речі, вона один в один повторює назву нашого видання — «Професійний бухгалтер». Та це зовсім не означає, що марудність — її неодмінна риса. Ні, якраз навпаки. Може, через це законодавець постійно вигадує щось нове, щоб ви не нудьгували? Щоправда, у тій царині, про яку сьогодні піде мова, із нового — лише форма звітності. Тож решту ви маєте знати як свої п’ять пальців. З цього й будемо виходити, вкотре розповідаючи про плату за землю. Тобто основний акцент зробимо на тому, як заповнити нову «земельну» звітність.

Олена Лозова
Річна Декларація з прибутку: важливі акценти 2017 року (c. 17)

Цього року всі платники податку на прибуток перебувають у відносно рівних умовах — усім потрібно відзвітувати не пізніше 1 березня 2017 року. Є час на ретельнішу перевірку показників і фінансової звітності, і власне Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
У цій статті ми звернемо вашу увагу на «найуразливіші» моменти звітності з прибутку за 2017 рік.

Жанна Семенченко

Зворотний зв'язок

Декларація з податку на прибуток: бліц-відповіді від представників ДФСУ (c. 23)

Як часто ставити відмітку про непроведення коригувань?
У які строки звітувати «квартальникам»?
За якою формою звітувати «нульовикам»?
Чи є коригування щодо безповоротної фіндопомоги на користь ФОП-єдинника?
За який період подавати декларацію єдинникам групи 3, які виплачують дохід нерезидентам?
У вас виникали ці запитання — читайте відповіді!

Світлана Квочкіна

Довідкова інформація

Річна фінзвітність: довідник бухгалтера (c. 25)

Невпинно наближається строк подання фінзвітності як податківцям, так і органам статистики. Яким вимогам має відповідати фінзвітність, хто та в які строки її подає, ви дізнаєтеся з матеріалу.

Анна Хомюк
Вплив річного бухдоходу на податковий облік прибутку (c. 28)
Жанна Семенченко
Коригування для «малодохідників» (c. 30)

«Малодохідники», що прийняли рішення не проводити коригування, усе одно в деяких випадках зобов’язані коригувати фінрезультат до оподаткування.

Жанна Семенченко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
ЮО не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею: що з земельним податком (c. 34)

Чи є платниками земельного податку ЮО, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, що розташовані на таких земельних ділянках?
(категорія 112.01 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання оригіналу чи копії довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (c. 35)

При поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається оригінал чи копія довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо підстав для відмови прийняти Податкову декларацію з плати за землю (c. 36)

Чи є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю неподання платником разом з такою декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання податкових декларацій з плати за землю ЮО, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку (c. 37)

Чи звільняються від подання податкових декларацій з плати за землю ЮО, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню на підставі ст. 283 ПКУ?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання податкових декларацій з плати за землю за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення (c. 38)

Чи подається податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та сплачується плата за землю за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення та чи підлягають поверненню суми плати за землю нараховані та сплачені за такі земельні ділянки у період проведення антитерористичної операції?
(категорія 112.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у разі невнесення змін до договору оренди землі (c. 39)

Чи повинен орендар сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності згідно з новою нормативною грошовою оцінкою, затвердженою органом місцевого самоврядування, у разі не внесення змін до договору оренди землі?
(категорія 112.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення податкового зобов’язання з податку та орендної плати в одній Податковій декларації з плати за землю (c. 40)

Чи може платник земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної чи комунальної власності в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
З якої дати буде використовуватися для складання звітності оновлена форма Податкової декларації з плати за землю (c. 41)

З якої дати буде використовуватися для складання звітності форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 № 560 (в редакції наказу Мінфіну від 23.01.2017 № 9)?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права органів місцевого самоврядування встановлювати пільги з плати за землю (c. 42)

Чи мають право місцеві ради встановлювати пільги щодо плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності)?
(категорія 112.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ідентифікатора електронної форми Декларації з податку на прибуток підприємств (c. 43)

За яким ідентифікатором форми в електронному вигляді платники податку на прибуток, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) рік (у тому числі за 2017 рік)?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки в разі застосування неправильного ідентифікатора електронної форми Декларації з податку на прибуток підприємств (c. 44)

Як платник податків, який подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми, повинен виправити таку помилку до граничного терміну подання декларації за такий самий звітний період та чи застосовуються при цьому штрафні санкції?
(категорія 102.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення поля «Додатки на __ арк.» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 45)

Чи необхідно при заповненні поля «Додатки на __ арк.» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств враховувати кількість аркушів фінансової звітності?
(категорія 102.23 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення поля «Наявність рішення» в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (c. 46)

Чи необхідно платнику податків з доходом менше 20 млн. грн., який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. ІІІ ПКУ, та відобразив це у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, у наступних звітних (податкових) періодах заповнювати поле «Наявність рішення»?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо врахування фінансового результату до оподаткування під час заповнення Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 47)

Як враховується при заповненні Податкової декларації з податку на прибуток підприємств фінансовий результат до оподаткування, якщо у фінансовій звітності такий показник відображається у тисячах гривень?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо періоду, зя який враховуються доходи та фінансовий результат до оподаткування платника податку, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування в середині року (c. 48)

За який період у рядках 01 та 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств враховуються доходи та фінансовий результат до оподаткування платника податку, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування в середині року?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо використання права про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці шляхом подання уточнюючого розрахунку (c. 49)

Чи може платник податків після подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств з незаповненою інформацією про наявність прийнятого рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України, використати право про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування шляхом подання уточнюючого розрахунку?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування коригування фінрезультату на другий, третій рік, якщо розмір доходу в безперервній сукупності років у кожному не перевищує 20 млн грн (c. 50)

Чи має право платник податків, доходи якого не перевищували 20 млн. грн., але при цьому такий платник застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України, прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату на другий, третій рік в безперервній сукупності років в кожному з яких розмір доходу не перевищує 20 млн. грн.?
(категорія 102.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про випадки, в яких платники податку на прибуток повинні коригувати фінансовий результат до оподаткування (c. 51)

В яких випадках платники податку на прибуток повинні здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування згідно з підпунктами 140.5.10 і 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 ПКУ?
(категорія 102.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення податку на прибуток з урахуванням податку, сплаченого за кордоном (c. 52)

Чи може платник податку у звітному податковому періоді зменшити нараховану суму податку на прибуток, якщо довідка, що надається ним до контролюючого органу, підтверджує сплату податку за межами України у попередньому році та як визначається розмір податку, сплаченого за кордоном, який зараховується у зменшення суми податку на прибуток в Україні?
(категорія 102.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо послідовності врахування платежів на зменшення нарахованої суми податку у додатку ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 53)

Яка послідовність врахування платежів на зменшення нарахованої суми податку у додатку ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо необхідності платнику податків із доходом менше ніж 20 млн грн, який вирішив не застосовувати коригування фінансового результату, заповнювати поле «Наявність рішення» у декларації з ПНП (c. 54)

Чи необхідно платнику податків з доходом менше 20 млн. грн., який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. ІІІ ПКУ, та відобразив це у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, у наступних звітних (податкових) періодах заповнювати поле «Наявність рішення»?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо незастосування коригування фінансового результату в річній податковій декларації з податку на прибуток підприємств (c. 54)

Чи має право платник податку, який за результатами попереднього (звітного) року мав дохід, що перевищував 20 млн. грн. та здійснював коригування фінансового результату до оподаткування, а за податковий (звітний) рік його дохід не перевищує 20 млн. грн., прийняти рішення про незастосування коригування фінансового результату у річній податковій декларації з податку на прибуток підприємств?
(категорія 102.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку