Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 15.10.2018

39

Тема номера


Розрахунок з працівником в одному місяці, звільнення — в іншому: заповнюємо форми № 1ДФ і № Д4

Працівник 07.09.2018 р. подав заяву про надання відпустки з 16.09.2018 р. і в тій же заяві написав, що хоче звільнитися останнім днем заробленої відпустки, що припадає на 3 жовтня. Відпускні й решту було виплачено йому 12 вересня.
Як у такому разі заповнити форми № Д4 і № 1ДФ?

Статтi

Звичайні ціни: коли застосовувати (c. 5)

У статті ви знайдете інформацію про випадки, коли доведеться зіткнутися з використанням звичайних цін, дізнаєтеся про можливі варіанти їх визначення, а також про те, як убезпечити себе від «прискіпувань» контролюючих органів. Одразу зауважимо, що питання звичайних цін у контрольованих операціях сьогодні опустимо, а докладніше розглянемо «незвичайні» ситуації застосування звичайних цін.

Олександра Паненко, Євгенія Нікітіна
Блокування накладних: як виправити помилки у документах (c. 10)

Блокування ПН/РК — справа невесела. Ще гірше стає, коли з певних причин до документів, які подаються фіскалам для запобігання блокуванню або ж для розблокування, закралася помилка, а отже, до податківців потрапила недостовірна інформація.
Чи слід одразу ставити хрест на таких «нещасливих» ПН/РК? Як виправити ситуацію?
На основі останніх роз’яснень податківців спробуємо зарадити цій біді. Почнемо розмову.

Анна Хомюк

Судова практика

Товарно-транспортна накладна з дефектами підтверджує реальність госпоперації: позиція Верховного Суду (c. 13)

Випадки, коли за результатами позапланової документальної перевірки податківці «викошують» витрати і податковий кредит з ПДВ у платників, які співпрацюють з «проблемними» контрагентами, — аж ніяк не рідкість. Не всі платники погоджуються з таким станом справ і звертаються за відстоюванням своєї правоти до суду. Радує, що останнім часом суди дедалі частіше стають на їх бік, що зробив і Верховний Суд.

Влада Карпова

Зворотний зв'язок

З кого утримати неправомірно використані страхові суми, виявлені Фондом при перевірці (c. 15)

У результаті позапланової перевірки підприємства ФСС у вересні 2018 року не прийняті до заліку: за листком непрацездатності (далі — ЛН) № 1 (причина — загальне захворювання, період — з 16.11.2017 р. по 25.11.2017 р., сума лікарняних за рахунок роботодавця — 780,00 грн, за рахунок ФСС — 780,00 грн) — уся сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (за 5 к. дн. — з 21.11.2017 р. по 25.11.2017 р. — 780,00 грн), оскільки назва підприємства в ЛН зазначена неправильно; за ЛН № 2 (причина — догляд за хворою дитиною до 14 років) — частина суми допомоги по тимчасовій непрацездатності (за 7 к. дн. — з 10.08.2018 р. по 16.08.2018 р. — 80,50 грн), оскільки припустилися помилки при розрахунку середньоденної зарплати.
Чи можна не прийняті до заліку суми утримати із зарплати працівників?
Як здійснити перерахунок за цими лікарняними?
Як відобразити у Звіті з ЄСВ за формою № Д4?

Ірина Долга
Табелюємо та оплачуємо вимушену роботу у вихідний день (c. 18)

Підприємство має залучити працівника до роботи у вихідний день.
Оформили наказ, згідно з яким працівникові буде надано інший день відпочинку.
Як правильно табелювати та оплачувати таку роботу?

Віра Михайленко
Оренда за земельні частки (паї): куди платити ПДФО (c. 20)

Сільськогосподарське підприємство 20.08.2018 р. виплатило орендодавцям земельних часток (паїв) — фізичним особам орендну плату. З неї було утримано ПДФО і сплачено за місцезнаходженням підприємства. Водночас земельні частки (паї), які орендує підприємство, знаходяться в різних адміністративно-територіальних одиницях, у тому числі і не за місцезнаходженням підприємства.
Чи туди підприємство сплатило ПДФО, і якщо ні, то чим це йому загрожує?

Микола Проценко
Розрахунок з працівником в одному місяці, звільнення — в іншому: заповнюємо форми № 1ДФ і № Д4 (c. 22)

Працівник 07.09.2018 р. подав заяву про надання відпустки з 16.09.2018 р. і в тій же заяві написав, що хоче звільнитися останнім днем заробленої відпустки, що припадає на 3 жовтня. Відпускні й решту було виплачено йому 12 вересня.
Як у такому разі заповнити форми № Д4 і № 1ДФ?

Жанна Семенченко

Довідкова інформація

Довідники кваліфікаційних характеристик, які розроблено для різних галузей (c. 24)

Нові вимоги щодо заповнення таблиці 5 звіту з ЄСВ викликають чимало запитань у бухгалтерів в частині правильного вибору назви і коду професії (роботи).
В допомогу наводимо усі галузеві довідники (випуски) кваліфікаційних вимог до працівників. Посилання на номер того чи іншого довідника наведене у графі «ВИПУСК ДКХП» Класифікатора професій ДК 003:2010.

Сергій Кравцов
«Очевидне неймовірне»: неймовірне фіскальне бачення очевидних норм законодавства щодо нарахування пені (c. 29)

Приводом для написання матеріалу стала чергова порція фіскального креативу. Ми вже давно звикли, що норми податкового законодавства, які, здавалося б, викладені чітко та ясно, в устах фіскалів набувають дивних форм. Іноді здається, що податківці бачать те, що написано у ПКУ, через криве дзеркало, адже сумлінно цитують певні норми, але роблять при цьому кардинально протилежні висновки. Скажене прагнення фіскалів поповнити бюджет штовхає їх не лише до «оригінального» трактування норм законодавства, але ж і до їх відвертого пересмикування. Наразі «під прицілом» правила нарахування пені при самостійному визначенні платником податків (податковим агентом) податкового зобов’язання. Давайте ж разом виплутуватися з липкого павутиння фіскального креативу.

Євгенія Нікітіна
Індексація зарплати за жовтень та листопад 2018 року (c. 31)
Алла Головко
Компенсація за затримку виплати зарплати у жовтні 2018 року (c. 32)
Валентина Борисенко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо зазначення одиниць виміру під час складання податкових накладних (c. 34)

Головне управління ДФС в Житомирській області
Індивідуальна податкова консультація від 25.09.2018 р. № 4139/ІПК/06-30-12-01-19

Документ до матеріалу:

Головне управління Державної фіскальної служби в Житомирській області
Щодо заповнення графи 4 податкової накладної (c. 35)

Чи може у графі 4 податкової накладної зазначатися інша одиниця виміру, ніж була зазначена у податковій накладній при придбанні товару (наприклад, при придбанні зазначена одиниця виміру «кг», а при постачанні «шт.» з відповідним кодом згідно з КСПОВО)?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ (c. 36)

Чи нараховуються податкові зобов’язання на дебіторську заборгованість за оплаченими але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ?
(категорія 101.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ЮО — платника ЄП третьої групи в разі безоплатного отримання товарів (робіт, послуг) (c. 37)

Як визначається ЮО — платником ЄП третьої групи дохід при безоплатному отриманні товарів (робіт, послуг)?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ФОП — платника ЄП у разі безоплатного отримання товарів (робіт, послуг) (c. 38)

Як визначається вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) для визначення доходу ФОП — платника ЄП?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості виправити помилки в таблиці даних платника податку (c. 39)

Чи передбачено виправлення помилок в таблиці даних платника податку?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання документів після надання пояснень, які підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено (c. 40)

Яким чином платник податку має право подати документи, у разі їх неподання до пояснень, що подаються для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки, допущеної під час заповнення скарги на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 41)

Який порядок виправлення помилки, допущеної при заповненні скарги на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ якщо у кварталі звільнення працівнику не нараховувався та не виплачувався дохід (c. 42)

Чи потрібно подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ та заповнювати гр. 7 «Дата звільнення з роботи», у разі, якщо у кварталі звільнення працівнику не нараховувався та не виплачувався дохід?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ по найманим працівникам, якщо доходи на користь даних працівників протягом звітного податкового кварталу не нараховувались та не виплачувались (c. 43)

Чи необхідно заповнювати в податковому розрахунку ф. 1ДФ відомості по найманим працівникам, якщо доходи на користь даних працівників протягом звітного податкового кварталу не нараховувались та не виплачувались?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нарахування пені на занижену суму податкового зобов’язання в разі самостійного виправлення помилок в уточнюючій декларації (c. 44)

Чи необхідно нараховувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок у разі подання уточнюючої декларації (розрахунку) або уточнень у складі звітної (нової звітної) декларації (розрахунку), якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку