Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 11.06.2018
22

Тема номера


Скарга на заблоковану податкову накладну

На жаль, швидко «врятувати» заблоковані ПН/РК у платників ПДВ не завжди виходить. Часом комісія ДФС після подання письмових пояснень та підтвердних документів відмовляє у реєстрації ПН/РК. Тоді суб’єкт господарювання може скористатися механізмом адміністративного або судового оскарження.
Як оскаржити рішення комісії в адмінпорядку, ви дізнаєтеся з матеріалу.

Документи та коментарi

Оновлено правила касових операцій (c. 5)

(коментар до постанови Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 24.05.2018 р. № 54)

Фактична перевірка: зупинити не можна, а перенести? (c. 9)

(коментар до ІПК ДФСУ від 18.05.2018 р. № 2215/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Статтi

Скарга на заблоковану податкову накладну (c. 11)

На жаль, швидко «врятувати» заблоковані ПН/РК у платників ПДВ не завжди виходить. Часом комісія ДФС після подання письмових пояснень та підтвердних документів відмовляє у реєстрації ПН/РК. Тоді суб’єкт господарювання може скористатися механізмом адміністративного або судового оскарження.
Як оскаржити рішення комісії в адмінпорядку, ви дізнаєтеся з матеріалу.

Виплати сезонним й тимчасовим працівникам (c. 14)

У попередньому номері нашої газети (див. матеріал «Сезонні й тимчасові працівники: прийняття на роботу» // «ПБ», № 21/2018, с. 19) ми почали розглядати особливості трудових відносин з такими працівниками.
Сьогодні висвітлимо питання оплати їх праці, оплати днів хвороби й надання відпусток.

Сезонні й тимчасові працівники: звільняємо правильно (c. 19)

Ви вже знаєте про нюанси укладення трудових відносин з такими працівниками (див. матеріал «Сезонні й тимчасові працівники: прийняття на роботу» // «ПБ», № 21/2018, с. 19), про особливості оплати їх праці та невідпрацьованого часу (див. статтю «Виплати сезонним й тимчасовим працівникам» цього номера).
Саме час поговорити про правильне прощання з ними, а тут є свої нюанси.

Як звільнити сезонну працівницю, якщо невдовзі відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами? Два погляди — одне рішення (c. 22)

До редакції надійшло запитання: «На підприємстві працює сезонна працівниця. Після закінчення 5 місяців роботи вона повідомила про вагітність. Чи можна звільнити вагітну працівницю після закінчення строкового трудового договору?»
Як не сумно, але нерідко, звертаючись до нормативних документів, можна двояко прочитати ту чи іншу норму закону. У зв’язку з цим уповноважені органи надають роз’яснення, консультації, пишуть листи й постанови до таких неоднозначних норм. І буває, що не доходять згоди щодо тієї самої норми закону. Адже трапляється, що роботодавцю необхідно таку норму застосувати, і від того, як він це зробить, залежать подальші розрахунки, нарахування, оподаткування, відображення у звітності та інші наслідки, які з цього випливають. Запитання нашого читача якраз і стосується такої «делікатної» теми.

Зворотний зв'язок

ПСП помилково не застосували в минулих періодах: виправляємо ситуацію (c. 26)

mail Одному з працівників помилково не було надано податкову соціальну пільгу (підстава — п.п. 169.1.1 ПКУ) за місяці IV кварталу 2015 року і місяці 2016 року. Граничний розмір доходу для застосування ПСП у вказаних місяцях не перевищено, заява на застосування пільги від працівника є.
Як виправити допущену помилку?

ФОП-єдинник відкрив СТО: використання ПММ не шкодить спрощенці (c. 29)

ФОП — платник ЄП групи 3 відкрив СТО. Але в процесі надання послуг з техобслуговування і ремонту він використовує різні масла та мастила й іншу автохімію (наприклад, при заміні тощо).
Чи має він право продавати й використовувати автохімію (ПММ та інші речовини)?

Внесли передоплату за товар, який отримаєте пізніше: чи дозволять фіскали відшкодувати ПДВ з бюджету? (c. 31)

Підприємство (платник ПДВ, податковий борг з ПДВ відсутній) у травні 2018 року здійснило передоплату за товар, фактичне постачання якого має відбутись у вересні 2018 року. За фактом отримання передоплати продавець склав та зареєстрував відповідну ПН. Отже, наявні підстави сформувати ПК у травні, що, в свою чергу, призведе до виникнення від’ємного значення різниці між ПЗ та ПК.
Чи має підприємство право подати заяву про повернення суми бюджетного відшкодування у складі декларації з ПДВ за травень 2018 року?

Довідкова інформація

Лайфхаки з реєстрації РК (c. 32)

Останнім часом, щоб зареєструвати РК, платникам ПДВ доводиться влаштовувати «танці з бубном».
Підказки у нашому довіднику дозволять зменшити кількість «ритуальних танців» навколо цієї процедури.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо можливості перенести терміни проведення перевірки (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 18.05.2018 р. № 2215/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Щодо повернення допомоги по вагітності та пологах у разі звільнення та форм довідок для підтвердження страхового стажу (c. 35)

Фонд cоціального cтрахування України
Лист від 15.05.2018 р. № 2.4-15-1677

Щодо застосування касових документів, форми яких не затверджені НБУ (c. 36)

Чи мають право СГ використовувати касові документи, форми яких не затверджені постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148?
(категорія 109.15 ЗІР; відповідь діяла до 01.06.2018 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за нероздрукування (незберігання) фіскального звітного чека (c. 37)

Яка передбачена відповідальність за нероздрукування (незберігання) фіскального звітного чеку?
(категорія 109.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відновлення платником податків втрачених документів (c. 38)

Які дії СГ у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення податкової, фінансової звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (крім платників податків, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення)?
(категорія 135.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку подання скарги на рішення комісії про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 39)

Яким чином подається скарга на рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховані та виплачені особам після їх звільнення, не є базою нарахування єдиного внеску (c. 40)

Чи є базою нарахування ЄВ сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, нарахована роботодавцем та виплачена працівнику після його звільнення, у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору, якщо страховий випадок розпочався в день звільнення?
(категорія 301.04.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо повернення переплати з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО (c. 41)

Яким чином повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Яким чином повернути ПДФО та як відобразити в податковому розрахунку ф. № 1ДФ суму переплати податку (c. 42)

Яким чином повернути ПДФО та як відобразити в податковому розрахунку ф. 1ДФ суму переплати податку, що перевищує суму податкового зобов’язання, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заміни мастила ФОП — платником ЄП під час надання послуг з технічного обслуговування транспортного засобу (c. 43)

Чи вважається для ФОП платника ЄП роздрібним продажем паливно-мастильних матеріалів (ПММ) заміна масла під час надання послуг з технічного обслуговування транспортного засобу?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт з праці за червень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за ІІ квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.07.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку