Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 10.02.2020

7

Тема номера


Зменшення трудових штрафів: кому жити стане легше?

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р. № 378-IX, далі — Закон № 378)

Документи та коментарi

Зменшення трудових штрафів: кому жити стане легше? (c. 3)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р. № 378-IX, далі — Закон № 378)

Катерина Литвиненко
Багатостраждальне дисконтування: чи буде рішення від Мінфіну? (c. 6)

(коментар до проекту наказу МФУ «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 16 вересня 2019 року № 379»)

Жанна Семенченко

Статтi

Відображення податку на прибуток у фінансовому обліку та звітності підприємства (c. 8)

Суми податку на прибуток мають знайти своє місце у фінансовій звітності. Так, з податком на прибуток пов’язана необхідність визнання підприємством певних витрат (доходів), активів та зобов’язань. Але тут є свої тонкощі, які стосуються обрахунку та відображення таких показників.
Тож розберімося.

Світлана Куртенок
Плата за землю: згадуємо найважливіше (c. 13)

Із часу попередньої звітної кампанії з плати за землю податкове законодавство в цій частині не зазнало, на щастя, жодних змін. Та чи не затишшя це перед грозою? Адже ось-ось законодавці відправлять у велике плавання відомий законопроект № 1210, і тоді... А доки цього не трапилось, подаємо «земельну» звітність за старими, добре відомими правилами.
Для тих, хто за рік устиг їх трохи підзабути, своєрідним нагадуванням буде ця стаття.

Олена Лозова
Cтаємо єдиноподатником групи 4 (c. 20)

Найпривабливішою системою оподаткування для аграріїв — як юросіб, так і ФОП — в останньому десятилітті була і буде надалі спрощена (група 4 платників ЄП). Щоб стати платником цієї групи єдиного податку або продовжити своє перебування там, аграрії щороку мають здійснювати одні й ті самі дії.
Враховуючи це, сьогодні нагадаємо, що слід зробити, щоб бути агроспрощенцем у 2020 році.

Микола Проценко
Транспортний податок у 2020 році (c. 27)

Транспортний податок є досить «молодим». Адже новенька ст. 267, яка регламентує сплату транспортного податку, з’явилася в ПКУ лише в 2015 році. Та тільки після того, як пройшла вогонь, воду й мідні труби, вона змогла стати частиною життя платників податків. І 2020 рік — не виняток.
Через це сьогодні ми ще раз нагадаємо, хто повинен сплачувати цей податок, скільки і за які транспортні засоби.

Микола Проценко

Довідкова інформація

Чи коригувати фінансовий результат до оподаткування? Орієнтир — розмір річного доходу! (c. 32)

Для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток необхідно відкоригувати бухгалтерський фінансовий результат до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. Водночас є певна категорія платників, які мають право відмовитись від застосування коригувань, передбачених розд. ІІІ ПКУ. І залежить це право від розміру річного бухгалтерського доходу.
Пропонуємо з’ясувати, чи маєте саме ви цього року право відмови та як ним скористатись.

Світлана Куртенок

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо дисконтування безпроцентної поворотної фінансової допомоги та її бухгалтерського обліку (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 28.12.2019 р. № 2220/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

Державна податкова служба України
Щодо деяких питань з бухгалтерського обліку і фінансової звітності (c. 34)

Міністерство фінансів України
Лист від 21.01.2020 р. № 35210-01-2/1761

Міністерство фінансів України
Щодо права ФОП бути платником ЄП в разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет (c. 35)

Чи має право ФОП бути платником ЄП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет?
(категорія 107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати земельного податку в разі передання в оренду будівель (споруд, їх частин), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності (c. 37)

Чи повинні ЮО — платники ЄП третьої групи, що є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами, сплачувати земельний податок у разі передачі в оренду будівель, (споруд, їх частин), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності?
(категорія 111.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Стосовно подання податкових декларацій з плати за землю юрособами, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню (c. 38)

Чи звільняються від подання податкових декларацій з плати за землю ЮО, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню на підставі ст. 283 ПКУ?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання копії довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (c. 39)

При поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається оригінал чи копія довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відмови у прийнятті Податкової декларації з плати за землю в разі неподання довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (c. 40)

Чи є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю неподання платником разом з такою декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо зобов’язання орендаря земельної ділянки подавати копію договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності (c. 41)

Чи зобов’язаний орендар земельної ділянки надавати до контролюючого органу копію договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (c. 42)

Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
(категорія 111.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності згідно з новою нормативною грошовою оцінкою, затвердженою органом місцевого самоврядування, якщо не внесено змін до договору оренди землі (c. 43)

Чи повинен орендар сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності згідно з новою нормативною грошовою оцінкою, затвердженою органом місцевого самоврядування, у разі не внесення змін до договору оренди землі?
(категорія 111.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування площі орендованих земель, які платник фактично використовує, але договори оренди яких не зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку (c. 44)

Чи включаються до об’єкта оподаткування ЮО — платника ЄП четвертої групи площі орендованих земель, які фактично використовуються платником, але договори оренди яких не зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку?
(категорія 108.02.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо врахування до загальної кількості осіб, що перебувають у трудових відносинах із ФОП — платником ЄП, працівників, яких залучають до виконання робіт за ЦПД (договорами підряду) (c. 45)

Чи враховує ФОП — платник ЄП до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах, працівників, яких залучає до виконання робіт по цивільно-правових договорах (договорах підряду)?
(категорія 107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо звітності платника ЄП четвертої групи, якщо земельні ділянки розташовані на території одного району, який відноситься до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку (c. 46)

Які податкові декларації платника ЄП четвертої групи потрібно подавати до контролюючого органу для набуття або підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи, якщо ЮО — сільськогосподарський товаровиробник має земельні ділянки на території різних сільських (селищних) рад (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ різні), що знаходяться на території одного району, який відноситься до контролюючого органу, в якому на обліку перебуває сільськогосподарський товаровиробник?
(категорія 108.02.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо звітності платника ЄП четвертої групи, якщо земельні ділянки розташовані в межах території одного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням платника податку (c. 47)

Яку податкову декларацію платника ЄП четвертої групи потрібно подати ЮО — сільськогосподарському товаровиробнику, якщо земельні ділянки, що перебувають у власності та/або користуванні такого сільськогосподарського виробника, у тому числі на умовах оренди, розташовані в межах території одного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням платника податку?
(категорія 108.02.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо набуття статусу платника ЄП четвертої групи юрособами, які для набуття або підтвердження такого статусу подали до контролюючих органів або загальну, або звітну Податкову декларацію (c. 48)

Чи можуть набути статусу платника ЄП четвертої групи ЮО, які для набуття або підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи подали до контролюючих органів або загальну, або звітну(і) податкову(і) декларацію(ї)?
(категорія 108.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо коефіцієнтів індексації, які ЮО — платники ЄП четвертої групи застосовують до нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь або водного фонду у 2019 році з метою обчислення суми ЄП (c. 49)

Які коефіцієнти індексації застосовуються до нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь або водного фонду у 2019 році з метою обчислення суми ЄП ЮО — платниками ЄП четвертої групи?
(категорія 108.02.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення для обчислення податкових зобов’язань за ЄП на 2019 рік (c. 50)

Яка нормативна грошова оцінка земельної ділянки сільськогосподарського призначення (середня по області чи по кожній земельній ділянці окремо) використовується ЮО — платниками ЄП четвертої групи для обчислення податкових зобов’язань по ЄП на 2019 рік?
(категорія 108.02.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення рядків 1.1.1, 1.2.1, 1.3.1, 1.4.1 та 2.1 додатка «Відомості про наявність земельних ділянок» до загальної Податкової декларації платника ЄП четвертої групи (c. 51)

Як заповнюються рядки 1.1.1, 1.2.1, 1.3.1, 1.4.1 та 2.1 додатка »Відомості про наявність земельних ділянок» до загальної податкової декларації платника ЄП четвертої групи, якщо платник має декілька орендованих земель (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ однакові)?
(категорія 108.02.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо платника транспортного податку, якщо ЮО передає у фінансовий лізинг легковий автомобіль, зареєстрований в Україні згідно з чинним законодавством (c. 52)

Хто є платником транспортного податку у разі передачі ЮО у фінансовий лізинг легкового автомобіля, зареєстрованого в Україні згідно з чинним законодавством?
(категорія 110.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати юрособою транспортного податку, якщо протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років (c. 53)

Яким чином ЮО сплачує транспортний податок, якщо протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років?
(категорія 110.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо обчислення транспортного податку, якщо місяць, у якому придбано транспортний засіб, не збігається з місяцем, у якому його зареєстровано (c. 54)

Яким чином нараховується транспортний податок, якщо місяць в якому придбано транспортний засіб не співпадає з місяцем в якому його зареєстровано?
(категорія 110.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо незастосування коригування фінансового результату в річній Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (c. 55)

Чи має право платник податку, який за результатами попереднього (звітного) року мав дохід, що перевищував 20 млн. грн. та здійснював коригування фінансового результату до оподаткування, а за податковий (звітний)рік його дохід не перевищує 20 млн. грн., прийняти рішення про незастосування коригування фінансового результату у річній податковій декларації з податку на прибуток підприємств?
(категорія 102.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо незастосування коригувань фінансового результату на другий, третій рік у безперервній сукупності років, у кожному з яких розмір доходу не перевищує 20 млн грн (c. 56)

Чи має право платник податків, доходи якого не перевищували 20 млн. грн., але при цьому такий платник застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ, прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату на другий, третій рік в безперервній сукупності років в кожному з яких розмір доходу не перевищує 20 млн. грн.?
(категорія 102.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення поля «Наявність рішення» у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування (c. 57)

Чи необхідно платнику податків з доходом менше 20 млн. грн., який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. ІІІ ПКУ, та відобразив це у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, у наступних звітних (податкових) періодах заповнювати поле «Наявність рішення»?
(категорія 102.20.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку