Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 23.09.2019

36

Тема номера


Все повернулося на круги своя: знову чекаємо на інспекторів Держпраці

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» від 21.08.2019 р. № 823)

Документи та коментарi

Все повернулося на круги своя: знову чекаємо на інспекторів Держпраці (c. 5)

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» від 21.08.2019 р. № 823)

Катерина Литвиненко

Статтi

Повернення передоплати в обліку єдинника (c. 7)

У процесі госпдіяльності платники ЄП можуть зіткнутися з тим, що з тих чи інших причин договір з контрагентом розривається, а кошти у вигляді передоплати повертаються продавцеві. На щастя, попри те, що ці суми під час надходження на рахунок або до каси були включені в дохід, у єдинника є право його відкоригувати під час повернення.
Про те, як такі операції відображатимуться в обліку платників ЄП, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Оксана Хмелевська
Приймання оплати через треті руки: нюанси обліку та оподаткування (c. 12)

Приводом для написання цього матеріалу стало запитання нашого передплатника: «Ресторан уклав генеральний договір з фірмою (неплатником ПДВ) про доставку їжі. У договорі вказано, що клієнт за доставлене замовлення проводить оплату цій фірмі. За надані послуги фірма знімає з нас (ресторану) оплату в розмірі 18 % від суми кожного замовлення, а решту суми перераховує на наш поточний рахунок».
У зв’язку з цим виникла низка запитань щодо оподаткування та відображення в обліку цих операцій.

Жанна Семенченко

Зворотний зв'язок

Альтернативні шляхи погашення податкового боргу з ПДВ (c. 16)

У підприємства виник податковий борг з ПДВ через несплату штрафу, нарахованого контролюючим органом за порушення термінів реєстрації ПН.
Наразі коштів для сплати боргу немає.
Які ще існують джерела погашення податкового боргу з ПДВ?

Світлана Куртенок
Розрахунки по-модному: чи можна приймати біткоїн як оплату (c. 19)

Наш директор хоче приймати від покупців оплату у біткоїнах.
Підкажіть, чи законний такий спосіб оплати?

Анна Хомюк, Катерина Литвиненко
Працівникові протягом року встановлено інвалідність: розраховуємо тривалість відпустки (c. 21)

У нас працює працівник, якому встановлено інвалідність ІІ групи (довідка МСЕК від 15.03.2019 р.). Працівник написав заяву про звільнення з 30 вересня.
Як розрахувати кількість календарних днів невикористаної відпустки для виплати грошової компенсації під час звільнення (відпустка має бути надана за період з 01.12.2018 р. по 30.09.2019 р.)?

Жанна Семенченко

Заповнюємо документи

Повернення авансу: заповнюємо уточнюючу декларацію за період, у якому було отримано його суму (c. 22)

Зі статті "Повернення передоплати в обліку єдинника" цього номера ви дізналися про те, які наслідки в обліку платників ЄП спричинює повернення передоплати (авансу). Так, продавцям (виконавцям послуг) надано право не включати повернену суму в дохід згідно з п.п. 5 п. 292.11 ПКУ, навіть якщо отримання та повернення відбулися в різних звітних періодах. У цілому зробити це можливо одним із двох способів: відкоригувати дохід поточного періоду або «виправитися» за п. 50.1 ПКУ. Але податківці настійно рекомендують юрособам-єдинникам користуватися іншим методом.
Покажемо на прикладі, як його реалізувати, та заповнимо уточнюючу декларацію.

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо номера рахунку, який зазначають у перехідний період запровадження банківського рахунку за стандартом IBAN у додатку 4 до податкової декларації з ПДВ (c. 33)

Який номер рахунку зазначається в перехідний період запровадження банківського рахунку за стандартом IBAN в додатку 4 до податкової декларації з ПДВ (Д4) при заявлені суми від’ємного значення до бюджетного відшкодування на поточний рахунок (рядок 20.2.1)?
(категорія 101.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення юрособою в податковій декларації платника ЄП третьої групи суми коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня плата (аванс) за товари, отриманих в одному звітному періоді та повернених в іншому, після розірвання договору (c. 34)

Як ЮО відображає у податковій декларації платника ЄП третьої групи суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому, після розірвання договору?
(категорія 108.01.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення книги обліку доходів / книги обліку доходів і витрат у разі повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) через розірвання договору, якщо отримували ці кошти в іншому податковому періоді (c. 35)

Як заповнюється книга обліку доходів/книга обліку доходів і витрат у разі повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) при розірванні договору, якщо їх отримання і повернення відбувається в різних податкових періодах, роках?
(категорія 107.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення ФОП — платником ЄП у податковій декларації суми повернення коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору (у тому числі якщо отримують і повертають їх у різних податкових періодах) (c. 36)

Як ФОП — платник ЄП у податковій декларації відображає повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору (у тому числі якщо їх отримання і повернення відбувається в різних податкових періодах)?
(категорія 107.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості платників ЄП зазначати відомості з від’ємним значенням у графах 4 та 6 книги обліку доходів (c. 37)

Чи можуть платники ЄП вказувати відомості з від’ємним значенням у графах 4 та 6 книги обліку доходів?
(категорія 107.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань (c. 38)

Яка відповідальність передбачена за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань?
(категорія 138.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо зменшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, на суму від’ємного значення для зарахування у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (c. 39)

Чи підлягає зменшенню сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, на суму від’ємного значення, задекларовану в рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ для зарахування у зменшення суми податкового боргу з ПДВ?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну зарахування суми, яка була вказана у рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ, у зменшення податкового боргу з ПДВ в ІКП (c. 40)

Яким чином та протягом якого терміну відбувається зарахування суми, яка була вказана у рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ у зменшення податкового боргу з ПДВ у ІКП податку?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку