Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 06.08.2018

29

Тема номера


Подаємо фінзвітність по-новому: чи підготував Кабмін сюрпризи?

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 11.07.2018 р. № 547)

Документи та коментарi

«Земельні» УПК: Мінфін спрацював на випередження? (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування платою за землю» від 06.07.2018 р. № 602)

Олена Лозова
Подаємо фінзвітність по-новому: чи підготував Кабмін сюрпризи? (c. 8)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 11.07.2018 р. № 547)

Олександра Паненко

Статтi

Камеральні перевірки: межі дозволеного (c. 10)

Одним з найцікавіших явищ контрольно-перевірочної діяльності податківців є камеральні перевірки. Платники податків зазвичай не дуже чітко орієнтуються у тонкощах проведення таких перевірок. І даремно! Адже камеральна перевірка може завдати не менше неприємностей, ніж документальна. Щоб захиститись, украй важливо розуміти: що може бути предметом камеральної перевірки, у які терміни фіскали мають її провести та якої процедури вони повинні при цьому дотримуватись.

Світлана Куртенок
Передсвяткові та святкові дні: чи все ви знаєте про них? (c. 16)

24 серпня країна відзначає День незалежності. Пропонуємо напередодні цієї події поговорити про роботу
в передсвяткові та святкові дні. Особливостей вистачає...

Віра Михайленко
«Зменшуючий» розрахунок коригування: запрошуємо до серйозної розмови (c. 19)

З 01.01.2018 р. ПКУ передбачив новий строк для реєстрації «зменшуючого» РК. Проте до змін фіскали, відповідно, й СЕА ПДВ виявилися не готові. Зі статті ви дізнаєтеся, з якими проблемами можна стикнутися при реєстрації та відображенні «зменшуючого» РК в декларації.

Анна Хомюк

Судова практика

Виправлення помилки в даті складання податкової накладної: «поміркований» Верховний суд проти «креативної» ДФС! (c. 22)

Народна мудрість каже: «Не помиляється той, хто нічого не робить!» І це, дійсно, так, адже кожен має право на помилку і кожен повинен мати можливість її виправити! Саме такий принцип покладений і в основу взаємовідносин держави та платника податків. Про це, зокрема, говорять положення ст. 50 та 192 ПКУ. Однак, незважаючи на такі, на перший погляд, очевидні та безспірні речі, фіскальні органи вважають, що в деяких випадках права на помилку платник не має. Одним з прикладів в цьому є помилка в даті складання ПН. Отже, як ідуть справи (в т. ч. судові) навколо цієї проблеми на сьогодні та що ж робити такому нещасливому платнику, ми і розберемось «з усією пристрастю»!

Андрій Тамошюнас

Зворотний зв'язок

Ремонт чи поліпшення: орієнтири для бухгалтера (c. 24)

Підприємство здійснює утеплення будівлі. Витрати на роботу та матеріали склали 360000,00 грн (у т. ч. ПДВ — 60000,00 грн). Як відобразити обліку таку операцію?

Анна Хомюк
Автомобільні акумулятори: альтернативні варіанти обліку та списання (c. 26)

Підприємство (платник ПДВ та податку на прибуток) має власні легкові автомобілі, які використовує у господарській діяльності. Придбані акумуляторні батареї (далі — АБ) ми обліковуємо за субрахунком 207, а їх вартість списуємо на витрати після відпрацювання АБ середнього ресурсу і досягнення граничного стану. Як відобразити у бухобліку вибуття АБ, що вийшла з ладу раніше встановленої експлуатаційної норми та не підлягає ремонту? Які це матиме податкові наслідки? Чи можемо ми в подальшому списувати вартість придбаних АБ на витрати одразу при встановлені їх на автомобіль?

Світлана Куртенок
Подання проміжної фінзвітності до контролюючих органів: який склад (c. 31)

У якому складі подавати фінансову звітність до податкових органів за І півріччя 2018 року?

Світлана Квочкіна

Заповнюємо документи

Заповнюємо касові ордери на загальну суму (c. 29)

Оформлювати надходження до каси підприємства та видачу з неї готівки прибутковими й видатковими касовими ордерами (ПКО і ВКО) слід за встановленими формами, які не так давно були оновлені. Окремі правила заповнення передбачені при оформленні документів на загальну суму операції. Наведемо їх приклади з поясненнями.

Оксана Хмелевська

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо сплати земельного податку орендарем будівлі, споруди (їх частини), у т. ч. нежитлового приміщення в багатоквартирному житловому будинку (c. 34)

Чи повинен орендар будівлі, споруди (їх частини), у т.ч. нежитлового приміщення у багатоквартирному жилому будинку, самостійно сплачувати до бюджету плату за землю (земельний податок або орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності) чи відшкодовувати орендодавцю приміщення відповідні суми плати за землю?
(категорія 112.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати земельного податку ЮО, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею (c. 35)

Чи є платниками земельного податку ЮО, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, що розташовані на таких земельних ділянках?
(категорія 112.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну проведення камеральної перевірки в разі несвоєчасної сплати податкового зобов’язання за результатами поданої декларації (c. 36)

У який термін призначається камеральна перевірка у разі несвоєчасної сплати податкового зобов’язання за результатами поданої декларації?
(категорія 136.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перевірки в разі неподання або несвоєчасного подання суб’єктом господарювання податкових декларацій (розрахунків) (c. 37)

Яка перевірка проводиться та у які строки у разі неподання або несвоєчасного подання СГ податкових декларацій (розрахунків)?
(категорія 136.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про здійснення камеральної перевірки звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (c. 38)

Чи проводиться камеральна перевірка звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та який термін її проведення?
(категорія 115.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо проведення камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних) і фактичних перевірок податковою інспекцією ДФС (c. 39)

Чи має право державна податкова інспекція як територіальний орган ДФС здійснювати камеральні, документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) і фактичні перевірки платників податків?
(категорія 136.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо вручення акта камеральної перевірки (c. 40)

Яким чином має бути вручений акт камеральної перевірки поштою або особисто платнику податків в контролюючому органі?
(категорія 136.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права платника податків подати уточнюючу податкову декларацію (розрахунок) під час проведення камеральної перевірки (c. 41)

Чи має право платник податків подати уточнюючу декларацію (розрахунок) під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки, якщо він не отримав акт про проведення такої перевірки?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо наслідків, які виникають у разі виявлення розбіжностей даних податкової декларації з ПДВ та даних ЄРПН (c. 42)

Які наслідки виникають у разі виявлення контролюючим органом розбіжностей даних податкової декларації з ПДВ та даних Єдиного реєстру податкових накладних?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності СГ, який не сплатив донараховану суму зобов’язань та штраф у розмірі 3 відсотків (c. 43)

Які штрафи застосовуються до СГ, який до початку перевірки контролюючого органу самостійно виявив факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів та надав уточнюючу декларацію (розрахунок), проте не сплатив донараховану суму зобов’язань та штраф у розмірі 3 відсотків?
(категорія 138.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дати одержання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів/послуг з метою його реєстрації в ЄРПН (c. 44)

Яка дата вважається датою отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів/послуг з метою його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та який документ є підтвердженням отримання такого розрахунку коригування?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо зменшення податкового кредиту в разі відмови постачальника товарів/послуг надати розрахунок коригування (c. 45)

Чи повинен покупець — платник ПДВ самостійно зменшити податковий кредит у разі відмови з боку постачальника товарів/послуг надати розрахунок коригування при поверненні постачальнику товарів/послуг або поверненні покупцю попередньої оплати?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дати коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (c. 46)

В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нумерації сторінок у касовій книзі, книзі обліку прибуткових та видаткових касових ордерів у зв’язку із закінченням або зміною форми (c. 47)

Який порядок нумерації сторінок в касовій книзі, книзі обліку прибуткових та видаткових касових ордерів в зв’язку із закінченням або зміною форми?
(категорія 109.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку