(коментар до листа МФУ від 27.02.2018 р. № 35210-06-5/5570)
Тема номера
(коментар до листа МФУ від 27.02.2018 р. № 35210-06-5/5570)
Стрічка новин
Документи та коментарi
(коментар до постанови КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 21.02.2018 р. № 117)
Анна Хомюк(коментар до листа МФУ від 27.02.2018 р. № 35210-06-5/5570)
Іван ЧалийСтаттi
Положення № 148 підкоригувало порядок розрахунку ліміту каси, дотримання якого рятує суб’єкта господарювання від штрафних санкцій та претензій контролерів.
Що таке ліміт каси по-новому та як пристосуватися до новацій, ви дізнаєтеся зі статті.
Коли йдеться про відповідальність, то перше, що хочуть знати суб’єкти господарювання, — види, розміри штрафних санкцій, а також те, який орган може їх ініціювати.
Розберемося з цим.
Підприємства мають право залишати в касі готівку, сума якої не перевищує встановленого ліміту. Порушення цього правила загрожує штрафом, тож касирам та бухгалтерам потрібно бути пильними. Проте не завжди «фінальна» готівка вважатиметься понадлімітною, а крім того, є спосіб уникнути надліміту, якщо вчасно схаменутися.
Докладніше про це ви дізнаєтеся з цієї статті.
Законодавці та Нацбанк докладають чимало зусиль, щоб підприємства й ФОП проводили безготівкові розрахунки, а не використовували «вертку» готівку. Проте часто-густо уникнути розрахунків неможливо, і, щоб не наразитися на значний штраф, потрібно дотримуватися обмежень за розрахунками.
Коли цей штраф актуальний, а коли його можна уникнути, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Видача готівкових коштів під звіт — зона пильної уваги контролерів.
Про що потрібно знати, щоб не наразитися на санкції, читайте нижче.
Один зі «стовпів» касової дисципліни — порядок своєчасного оприбуткування готівки, недотримання якого загрожує солідним штрафом (до речі, найбільшим з наявних).
Про те, в яких ситуаціях суб’єкт може наразитися на покарання, поговоримо в цій статті.
Зворотний зв'язок
Керівник підприємства в окремих випадках витрачає готівкові кошти, зняті з рахунку в банку на закупівлі, пов’язані з господарськими потребами, на інші цілі, наприклад, пов’язані з благодійністю.
Чи можуть на підприємство накласти штраф за нецільове використання готівкових коштів, знятих з банківського рахунку?
Додатковi матерiали
Міністерство фінансів України
Лист від 27.02.2018 р. № 35210-06-5/5570
Додаток до матеріалу:
Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок, допущених при заповненні номенклатури товарів/послуг та/або їх кодів?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи необхідно банку або ФОП вести касову книгу та встановлювати ліміт каси?
(категорія 109.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи поширюється обмеження граничної суми готівкового розрахунку на розрахунки з особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність?
(категорія 109.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи поширюється обмеження граничної суми готівкового розрахунку 10000 (50000) грн. на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача?
(категорія 109.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток)?
(категорія 109.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи вважається порушенням граничної суми розрахунків, якщо сукупний розмір готівки, яку протягом одного дня СГ приймає від ФО та видає такій особі, перевищує 50000 грн.?
(категорія 109.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи дозволяється здійснювати розрахунки за товари, вартість (ціна) яких перевищує 50000 грн. готівкою протягом кількох днів частками, які не перевищують обмеження розрахунків ФО між собою або ФО з СГ?
(категорія 109.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка відповідальність застосовується до платника податків у разі виявлення контролюючими органами перевищення граничної суми готівкових розрахунків за періоди до 01.09.2013?
(категорія 109.21 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право ГО, яка використовує РРО або РК та веде КОРО, здати отриману виручку до банку через інкасаторів без її оприбуткування в касі підприємства?
(категорія 109.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок оприбуткування готівкових коштів, у разі якщо режим роботи каси підприємства не співпадає з режимом роботи господарської одиниці, що проводить розрахунки із застосуванням РРО?
(категорія 109.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи застосовуються штрафні санкції, які передбачені Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» у разі нецільового використання коштів та в яких випадках нецільове використанні коштів є порушенням?
(категорія 109.21 ЗІР)
Додаток до матеріалів: