Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 18.02.2019
7

Тема номера


Фінзвітність за рік: головні аспекти

Невпинно наближається граничний термін подання річної фінансової звітності як фіскалам, так і органам статистики.На щастя, великих змін у цій сфері не відбулося.
Отже, у сьогоднішньому матеріалі зосередимо увагу на основних моментах подання звітності.

Документи та коментарi

Туристичний збір очима податківців (c. 5)

(коментар до ІПК ДФСУ від 01.02.2019 р. № 362/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Валютні корективи Нацбанку (c. 8)

(коментар до постанов Правління НБУ від 05.02.2019 р. № 31 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України», від 05.02.2019 р. № 33 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції»,  від 06.02.2019 р. № 35 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»)

Статтi

Фінзвітність за рік: головні аспекти (c. 10)

Невпинно наближається граничний термін подання річної фінансової звітності як фіскалам, так і органам статистики.На щастя, великих змін у цій сфері не відбулося.
Отже, у сьогоднішньому матеріалі зосередимо увагу на основних моментах подання звітності.

Річне декларування податку на прибуток за 2018 рік: огляд головних моментів (c. 13)

Наразі настав час підбити остаточні підсумки роботи за 2018 рік.
Бухгалтери заклопотані складанням річної фінансової звітності, показники якої, у свою чергу, і стануть базою для декларування податку на прибуток.
Саме час з’ясувати основні цьогорічні аспекти складання та подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Звіт-2018 про працевлаштування осіб з інвалідністю (c. 17)

Наближається час чергової звітності щодо виконання «інвалідного» нормативу.
Жодних особливих змін у цьому питанні за минулий рік не сталося, тому стисло нагадаємо основні правила виконання цієї вимоги й подання звітності.

Діловий обід з партнерами: облік та оподаткування (c. 22)

Ділові зустрічі потенційних і вже наявних бізнес-партнерів сприяють взаємній довірі, допомагають зміцнити зв’язки, поліпшити ділову репутацію сторони, що запрошує, тим паче якщо переговори супроводжуватимуться незабутньою трапезою.
Про документальне оформлення та відображення в обліку витрат на такий захід, які в народі прийнято називати представницькими, і будемо говорити.

Зворотний зв'язок

Касова книга: термін придатності — 1 рік (c. 27)

Скажіть, в новому році можна продовжувати стару касову книгу чи слід заводити нову?

Проштрафилися перед нерезидентом… Як ще й від фіскалів не постраждати? (c. 28)

Підприємство (платник податку на прибуток, здійснює коригування фінансового результату) має здійснити виплату нерезиденту неустойки (штраф та пеня) за порушення умов договору.
Чи потрібно сплачувати податок з доходу нерезидента?
Який порядок нарахування та сплати такого податку?
Чи потрібно коригувати фінансовий результат за такими визнаними штрафами?

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Про туристичний збір (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 01.02.2019 р. № 362/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Щодо форми, за якою подається декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 рік (c. 35)

За якою формою подається декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 рік?
(категорія 106.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо довідки, яка надана в електронному вигляді і підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України про уникнення подвійного оподаткування (c. 36)

Чи є довідка, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, надана в електронному вигляді, підставою для застосування норм міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ставок туристичного збору (c. 37)

Які ставки туристичного збору застосовують суб’єкти господарювання у разі, якщо сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад не переглянули ставки на 2019 рік?
(категорія 123.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо місцева рада не ухвалила рішення про встановлення ставок податку (c. 38)

Чи необхідно сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення ставок податку?
(категорія 106.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо придбання ЮО ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі проведення корпоративних заходів для співробітників та/або партнерів (c. 39)

Чи потрібно ЮО придбавати ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі проведення корпоративних заходів для співробітників та/або партнерів?
(категорія 115.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткуванню ПДФО суми отриманої під звіт (компенсованої ФО, яка витратила власні кошти) для проведення представницьких витрат ЮО (не в рекламних цілях) (c. 40)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума отримана під звіт (компенсована ФО, яка витратила власні кошти) для проведення представницьких витрат ЮО (не в рекламних цілях)?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо закриття касової книги після закінчення календарного року (c. 41)

Яким чином закривається касова книга (форма № КО-4) після закінчення календарного року або у разі зміни її форми та який строк зберігання касової книги?
(категорія 109.15 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

За яким курсом визначають суму доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента (c. 42)

За яким курсом визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Що розуміється під «легалізацією» довідки про статус нерезидента (c. 43)

Що розуміється під «легалізацією» довідки про статус нерезидента для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо утримування резидентом — ЮО податку на доходи нерезидента в разі виплати доходів із джерелом походження з України на користь нерезидента-ФО (c. 44)

Чи повинен резидент — ЮО при виплаті доходів з джерелом походження з України на користь нерезидента — ФО утримувати податок на доходи нерезидента?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо утримання податку з доходів нерезидента, якщо виплачують суму неустойки (штрафу, пені) внаслідок порушення правил провадження господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання (c. 45)

Чи повинен платник податку на прибуток при виплаті суми неустойки (штрафу, пені) у разі порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання на користь нерезидента утримувати податок з доходів нерезидента, та чи коригується фінансовий результат до оподаткування на суму витрат, понесених від визнання такої виплати?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку