Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 21.02.2022

7

Тема номера


Податок на прибуток: річне декларування — 2021

Настав час прибуткового звітування за підсумками 2021 року.
Згадаємо основні правила складання та подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація з ПНП), а також дізнаємося про цьогорічні цікавинки декларування.

Статтi

Податок на прибуток: річне декларування — 2021 (c. 6)

Настав час прибуткового звітування за підсумками 2021 року.
Згадаємо основні правила складання та подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація з ПНП), а також дізнаємося про цьогорічні цікавинки декларування.

Світлана Куртенок
Фраудаторні правочини: законні по формі, несправедливі по суті (c. 14)

Недійсність договору — річ не нова. Однак часом буває так, що законний за формою та змістом договір може бути визнаний судом недійсним з тієї підстави, що він вчинений на шкоду кредитору. Суть такого договору проста — вивести майно з-під майбутнього стягнення та максимально знизити платоспроможність боржника, з якого, раптом що, нічого буде взяти.
У судовій практиці подібні договори іменують фраудаторними, але хай саме слово вас не бентежить, головне — це правильно оцінити можливі наслідки укладення подібного договору, адже, як свідчить судова практика, його доля зазвичай невтішна. Про це і поговоримо в нашому матеріалі.

Катерина Литвиненко
Розрахунки з бюджетом: нюанси звірки (c. 18)

В умовах функціонування електронного кабінету (далі — ЕК) застосовують нові інструменти звірки розрахунків між платником податків та бюджетом.
Завдяки відкритості даних ДПС їх можна ефективно використати не лише під час щорічної інвентаризації такої специфічної та важливої статті балансу підприємства, як розрахунки з бюджетом,а й у повсякденній роботі.

Олександр Малишкін, Євгенія Нікітіна

Судова практика

Сліпа Феміда, або Як суд монетарність боргу визначав (c. 22)

Ситуація, коли договірні зобов’язання не виконуються, на жаль, не є чимось особливим у господарському житті компаній.
Цікавіше стає, якщо як приправу додати те, що ситуація відбувається у відносинах із нерезидентом і стала причиною податкового спору.
Суд у цьому питанні поставив крапку. Але ж яку…

Олександр Крамаренко

Зворотний зв'язок

Відсотки за користування залишками коштів на поточному рахунку: коли виникає дохід у підприємства? (c. 24)

mail На рахунок підприємства у січні 2022 року банк зарахував відсотки за користування залишком коштів на рахунку.
Згідно з банківською випискою відсотки нараховано за користування залишками коштів за період з 01 по 31 грудня 2021 року.
В якому періоді підприємство має відобразити дохід: у періоді нарахування — грудні 2021 року чи за фактом отримання відсотків — у січні 2022 року?

Євгенія Волох

Довідкова інформація

Строки сплати ПДФО, ВЗ та ЄСВ із заробітної плати та лікарняних (c. 27)

Нагадаємо про строки сплати ПДФО, ВЗ та ЄСВ у разі нарахування та виплати заробітної плати, а також надання працівником лікарняного, в тому числі коли Фонд затримує його фінансування.

Валентина Борисенко
Як період відсторонення вплине на оплатні гарантії працівників? (c. 28)

Як відомо, працівників певних сфер відстороняють від роботи, якщо вони не мають жодної дози дводозної вакцини або медичного висновку про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19 (докладно про відсторонення див. у матеріалі «Хрестоматія для роботодавця з вакцинації від COVID-19» // «ПБ», № 56/2021, с. 15).
Період відсторонення не оплачують. І цей факт впливає на оплатні гарантії працівників у майбутньому. Як саме — розкажемо в цьому матеріалі.

Людмила Балла
Індексація зарплати за лютий та березень 2022 року (c. 31)
Алла Головко
Компенсація за затримку виплати зарплати у лютому 2022 року (c. 32)
Валентина Борисенко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку