Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 06.05.2019
17-18

Тема номера


Нерухомість в обліку: чотири іпостасі

Володіти нерухомістю престижно, вигідно та… клопітно. Вона, як дівчина на виданні, потребує постійної уваги й не терпить невизначеності у стосунках, аж надто переймаючись юридичним статусом. Власне, нерухомість — це і є юридичний статус, підтверджений відповідними документами. Ось тільки з погляду бухгалтерського обліку й оподаткування він, цей статус, не є ані визначальним, ані вирішальним.
Тож почнемо розмову.

Статтi

Нерухомість в обліку: чотири іпостасі (c. 5)

Володіти нерухомістю престижно, вигідно та… клопітно. Вона, як дівчина на виданні, потребує постійної уваги й не терпить невизначеності у стосунках, аж надто переймаючись юридичним статусом. Власне, нерухомість — це і є юридичний статус, підтверджений відповідними документами. Ось тільки з погляду бухгалтерського обліку й оподаткування він, цей статус, не є ані визначальним, ані вирішальним.
Тож почнемо розмову.

Експорт кукурудзи: організаційні моменти (c. 11)

Сільськогосподарський товаровиробник для підвищення прибутковості своєї діяльності вирішив експортувати за кордон власновирощену кукурудзу. У зв’язку з цим аграрія цікавить, як правильно вивезти кукурудзу за кордон.
Поговоримо про це детальніше.

Екологічний податок: першоквартальний мікс (c. 16)

Ну ось нарешті прийшла справжня весна! А навесні, коли природа прокидається від сплячки, навіть складати податкову звітність легше й веселіше, чи не так? І з екологічного податку також. Тому ми вирішили не перевантажувати вас зайвою інформацією, адже зовсім недавно говорили про це. Натомість пропонуємо вам легенький весняний мікс із ваших запитань, приправлений найсвіжішими роз’ясненнями податківців.
Поговоримо сьогодні про те, що зараз у всіх на вустах — про особливості декларування та сплати екоподатку за викиди двоокису вуглецю (СО2).

Нюанси нарахування та сплати ЄСВ роботодавцями (c. 24)

Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю та/або укладають договори ЦПХ з фізичними особами про виконання робіт (надання послуг), зобов’язані нараховувати й сплачувати ЄСВ. За ненарахування, несплату, несвоєчасну сплату ЄСВ чинним законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність.
Оскільки проблеми з контролерами та штрафи нам не потрібні, з’ясуємо, як усе зробити так, щоб комар носа не підточив.

Зворотний зв'язок

Списання безнадійної кредиторської заборгованості перед нерезидентом: облікові тонкощі (c. 29)

mail Наше підприємство у процесі своєї господарської діяльності використовує імпортний товар. На балансі підприємства рахується кредиторська заборгованість за отриманий товар від нерезидента. У звітному періоді буде 3 роки, як обліковується така заборгованість.
Чи можна вважати таку кредиторську заборгованість безнадійною?
Чи можна її списати?
Які будуть податкові наслідки?

Платили за мед, взяли перець та зарахувалися: як податкову накладну відкоригувати (c. 31)

mail Чи потрібно коригувати ПЗ та ПК, якщо покупцю на суму попередньої оплати була зареєстрована податкова накладна, відвантаження товару за цім договором не відбулося, але пізніше за домовленістю з покупцем ця сума передоплати була зарахована в рахунок оплати товарів за іншим договором (без повернення коштів на рахунок покупця)?
Якщо так, то як це зробити правильно?

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо порядку виправлення помилки, допущеної платником податку у даті складання розрахунку коригування (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 05.04.2019 р. № 1474/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Щодо зменшення податкових зобов’язань з ПДВ на підставі зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування, в якому допущено помилку в даті складання та/або в порядковому номері (c. 34)

Чи має право постачальник (продавець) зменшити податкові зобов’язання з ПДВ на підставі зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, в якому допущено помилку в даті складання та/або в порядковому номері?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення додатка 1 до Податкової декларації екоподатку за звітні періоди 2019 року в частині викидів двоокису вуглецю (c. 35)

Як заповнюється додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку за звітні періоди 2019 року в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, якщо фактичний обсяг цих викидів протягом року не перевищує 500 тонн?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення Додатка 1 до екодекларації (c. 36)

Як заповнюється Додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» до Податкової декларації екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо кодів бюджетної класифікації, за якими сплачують екоподаток (c. 37)

За якими кодами бюджетної класифікації сплачується екологічний податок?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо бюджету, до якого сплачують екоподаток у 2019 році (у т. ч. за IV квартал 2018 року) (c. 38)

До якого бюджету сплачується екологічний податок у 2019 році (у т. ч. за IV квартал 2018 року)?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Який СГ та за який звітний період уперше подає копію статистичної звітності 2-ТП (повітря) разом із декларацією екоподатку (c. 39)

За який звітний період та якими СГ вперше подається копія статистичної звітності 2-ТП (повітря) разом з податковою декларацією екологічного податку у разі здійснення викидів забруднюючих речовин (в тому числі двоокису вуглецю) в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та чи передбачена відповідальність за її неподання або несвоєчасне подання (разом з податковою декларацією екологічного податку) до контролюючого органу?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо виправлення помилки в уточнюючій декларації екоподатку, якщо не подано окремий додаток 1 у частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю (c. 40)

Як в уточнюючій Податковій декларації екологічного податку виправити помилку у разі неподання окремого додатка 1 в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за неподання окремого додатка 1 до декларації екоподатку та несплату такого податку (c. 41)

Чи передбачена відповідальність за неподання окремого додатка 1 до Податкової декларації екологічного податку в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря та несплати такого податку за кодом бюджетної класифікації — 19011000?
(категорія 120.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо перенесення терміну сплати податків і зборів, у тому числі у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (через вихідний, святковий день) (c. 42)

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі списання безнадійної кредиторської заборгованості перед нерезидентом за імпортовані товари (c. 43)

Як у податковому обліку відображається списання безнадійної кредиторської заборгованості перед нерезидентом за імпортовані товари (з ПДВ чи без ПДВ)?
(категорія 102.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі за листопад 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за листопад 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.12.20

Звіт з праці за листопад 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

09.12.20

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку