(коментар до ІПК ДФСУ від 05.04.2019 р. № 1474/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)
Тема номера
Документи та коментарi
(коментар до ІПК ДФСУ від 05.04.2019 р. № 1474/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)
Світлана КуртенокСтаттi
Володіти нерухомістю престижно, вигідно та… клопітно. Вона, як дівчина на виданні, потребує постійної уваги й не терпить невизначеності у стосунках, аж надто переймаючись юридичним статусом. Власне, нерухомість — це і є юридичний статус, підтверджений відповідними документами. Ось тільки з погляду бухгалтерського обліку й оподаткування він, цей статус, не є ані визначальним, ані вирішальним.
Тож почнемо розмову.
Сільськогосподарський товаровиробник для підвищення прибутковості своєї діяльності вирішив експортувати за кордон власновирощену кукурудзу. У зв’язку з цим аграрія цікавить, як правильно вивезти кукурудзу за кордон.
Поговоримо про це детальніше.
Ну ось нарешті прийшла справжня весна! А навесні, коли природа прокидається від сплячки, навіть складати податкову звітність легше й веселіше, чи не так? І з екологічного податку також. Тому ми вирішили не перевантажувати вас зайвою інформацією, адже зовсім недавно говорили про це. Натомість пропонуємо вам легенький весняний мікс із ваших запитань, приправлений найсвіжішими роз’ясненнями податківців.
Поговоримо сьогодні про те, що зараз у всіх на вустах — про особливості декларування та сплати екоподатку за викиди двоокису вуглецю (СО2).
Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю та/або укладають договори ЦПХ з фізичними особами про виконання робіт (надання послуг), зобов’язані нараховувати й сплачувати ЄСВ. За ненарахування, несплату, несвоєчасну сплату ЄСВ чинним законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність.
Оскільки проблеми з контролерами та штрафи нам не потрібні, з’ясуємо, як усе зробити так, щоб комар носа не підточив.
Зворотний зв'язок
Наше підприємство у процесі своєї господарської діяльності використовує імпортний товар. На балансі підприємства рахується кредиторська заборгованість за отриманий товар від нерезидента. У звітному періоді буде 3 роки, як обліковується така заборгованість.
Чи можна вважати таку кредиторську заборгованість безнадійною?
Чи можна її списати?
Які будуть податкові наслідки?
Чи потрібно коригувати ПЗ та ПК, якщо покупцю на суму попередньої оплати була зареєстрована податкова накладна, відвантаження товару за цім договором не відбулося, але пізніше за домовленістю з покупцем ця сума передоплати була зарахована в рахунок оплати товарів за іншим договором (без повернення коштів на рахунок покупця)?
Якщо так, то як це зробити правильно?
Додатковi матерiали
Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 05.04.2019 р. № 1474/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Додаток до матеріалу:
Чи має право постачальник (продавець) зменшити податкові зобов’язання з ПДВ на підставі зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, в якому допущено помилку в даті складання та/або в порядковому номері?
(категорія 101.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як заповнюється додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку за звітні періоди 2019 року в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, якщо фактичний обсяг цих викидів протягом року не перевищує 500 тонн?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як заповнюється Додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» до Податкової декларації екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За якими кодами бюджетної класифікації сплачується екологічний податок?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
До якого бюджету сплачується екологічний податок у 2019 році (у т. ч. за IV квартал 2018 року)?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За який звітний період та якими СГ вперше подається копія статистичної звітності 2-ТП (повітря) разом з податковою декларацією екологічного податку у разі здійснення викидів забруднюючих речовин (в тому числі двоокису вуглецю) в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та чи передбачена відповідальність за її неподання або несвоєчасне подання (разом з податковою декларацією екологічного податку) до контролюючого органу?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як в уточнюючій Податковій декларації екологічного податку виправити помилку у разі неподання окремого додатка 1 в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря?
(категорія 120.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи передбачена відповідальність за неподання окремого додатка 1 до Податкової декларації екологічного податку в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря та несплати такого податку за кодом бюджетної класифікації — 19011000?
(категорія 120.10 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як у податковому обліку відображається списання безнадійної кредиторської заборгованості перед нерезидентом за імпортовані товари (з ПДВ чи без ПДВ)?
(категорія 102.17 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.