Компанія зазнала фінансових труднощів і не може сплачувати кредит за графіком.
Банк погоджується на реструктуризацію кредиту.
Як відобразити цю подію в обліку за НП(С)БО?
Тема номера
Компанія зазнала фінансових труднощів і не може сплачувати кредит за графіком.
Банк погоджується на реструктуризацію кредиту.
Як відобразити цю подію в обліку за НП(С)БО?
Стрічка новин
Документи та коментарi
(коментар до ІПК ДПС України від 06.05.2021 р. № 1869/ІПК/99-00-21-03-02-06)
Олександра ПаненкоСтаттi
Усі платники податків знають: є перевірка — буде акт, є акт — буде податкове повідомлення-рішення (далі — ППР)… Ну, за рідкісним винятком . Але на цьому рано ставити крапку. На обрії маячить не тільки фінансова, а ще й адміністративна відповідальність.
Із цього матеріалу ви дізнаєтеся, кого та за які порушення чекає адмінвідповідальність за наслідками податкової перевірки та якою є процедура притягнення до адмінвідповідальності. Крім того, поговоримо про можливості уникнути покарання тощо
Здавалося би, підходи до обліку курсових різниць мають бути спільними. Проте й тут не обійшлося без родзинок в обліку.
Чи є МСБО 21 та НП(С)БО 21, якщо не близнюками, то хоч братами, розглянемо в матеріалі.
Приводом для написання статті стало питання нашої читачки.
Підприємство уклало контракт з нерезидентом на поставку товару для його подальшого продажу. Для збільшення попиту на товар підприємство хоче замовити сторонній організації розміщення банера з торговою маркою нерезидента — виробника товару на рекламному сайті строком на 1 рік. Нерезидент готовий компенсувати підприємству витрати на рекламу.
Як правильно оформити таку операцію, якщо умовами основного контракту це не передбачено?
Чи може вважатися така операція наданням нерезиденту рекламних послуг?
Як така операція оподатковується ПДВ?
Зворотний зв'язок
Компанія зазнала фінансових труднощів і не може сплачувати кредит за графіком.
Банк погоджується на реструктуризацію кредиту.
Як відобразити цю подію в обліку за НП(С)БО?
На підприємстві були підвищені оклади працівників із січня 2021 року.
Чи потрібно проводити індексацію зарплати у травні та червні?
Чи можна її уникнути, піднявши оклади у травні 2021 року і на яку суму?
Підприємство — платник єдиного податку групи 3 вирішило перейти з III кварталу 2021 року на загальну систему і стати платником ПДВ. Але в травні були надані послуги, які можуть бути оплачені тільки в липні.
Чи можна з липня перейти на загальну систему, а вже з серпня стати платником ПДВ (обсяг доходу за перше півріччя перевищив 1 млн грн)?
Чи проводитиме податковий орган перевірку у зв’язку з переходом на загальну систему (минулого періоду) або ж достатньо подати заяву про перехід?
Підприємство у травні 2020 року отримало ліцензію на зберігання пального, яке використовує для заправки власних автомобілів. Зараз податківці надіслали лист, в якому пов’язують зберігання пального із забрудненням атмосферного повітря та вимагають подати Податкову декларацію з екологічного податку за ІІ–ІV квартали 2020 року та І квартал 2021 року з Додатком 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення». Інакше вони погрожують проведенням документальної позапланової перевірки на підставі пп. 78.1.1 та 78.1.2 ПКУ, а також штрафами за ст. 123 ПКУ.
Що нам робити?
Додатковi матерiали
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 06.05.2021 р. № 1869/ІПК/99-00-21-03-02-06
Додаток до матеріалу:
Хто та за якими критеріями визначає код УКТ ЗЕД коктейлів, виготовлених із використанням алкогольних напоїв для зазначення у фіскальному чеку?
(категорія 109.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок оподаткування ПДВ операцій з придбання у резидента на митній території України рекламних послуг повіреним — резидентом для довірителя — нерезидента за договором доручення?
(категорія 101.07 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.