Журнали

Статтi

Раз-два, три-чотири! Блокування почали ми! (c. 9)

Податківці доволі швидко розробили та погодили з Мінфіном усі необхідні ланки для повноцінної роботи системи моніторингу ПН/РК:

Відтепер вкупі з Порядком зупинення № 1171маємо повний «боєкомплект».
Звісно, можна довго сперечатися, наскільки вдало податківці впоралися зі своєю місією, але краще детально проаналізуємо, що нам пропонують, адже на підставі цих документів буде вирішуватися доля реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

Анна Хомюк
Як ФОП на загальній системі та членам фермерського господарства сплачувати ЄСВ (c. 16)

З 01.01.2018 р. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII привніс нововведення у правила сплати ЄСВ.
Так, до лав осіб, які зобов’язані сплачувати ЄСВ «за себе», потрапили члени фермерського господарства, які раніше могли бути учасниками системи соцстрахування добровільно.
Крім того, сталися деякі зміни в правилах сплати ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування.
Докладніше про це читайте в статті.

Валентина Боршовська, Оксана Хмелевська
Діяльність ТОВ та ТДВ у світлі нового Закону (c. 21)

Навіть на великих підприємствах, де є юридична служба, бухгалтеру необхідно бути в курсі правових змін щодо діяльності їх підприємства. Що вже говорити про невеликі підприємства, де бухгалтер — і кравець, і жнець, і на дуді грець…
Сьогоднішня публікація є коментарем до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII (далі — Закон про ТОВ), який в основній своїй частині набере чинності 17.06.2018 р. Ми розглянемо основні зміни у світлі дії цього Закону, які слід ураховувати ТОВ1(ТДВ2) та їх учасникам, приймаючи ті чи інші рішення. В найближчих номерах ми заглибимося в окремі теми (формування та збільшення статутного капіталу, вихід учасника з ТОВ, функціонування загальних зборів учасників тощо).

Товариство з додатковою відповідальністю.

Товариство з обмеженою відповідальністю.

Жанна Семенченко

Зворотний зв'язок

Амортпроблеми при переході до статусу високодохідників (c. 30)

Наше підприємство завжди було малодохідником, але у 2018 році запланована угода на велику суму, та дохід вперше перевищить 20 млн грн. У зв’язку з цим ми будемо зобов’язані проводити коригування. Об’єктів основних засобів у нас зовсім небагато, і амортизація нараховувалася без огляду на податкові правила. Питання виникло щодо одного об’єкта (офісний стіл вартістю 4250 грн), придбаного у 2016 році й тоді ж уведеного в експлуатацію. У бухобліку ми включили стіл до складу об’єктів основних засобів та нараховуємо на його вартість амортизацію.
Як потрібно відображати цей об’єкт і суму нарахованої на його вартість амортизації в декларації з податку на прибуток підприємств?

Жанна Семенченко
Як оподатковуються проценти за рахунками ФОП-єдинника (c. 31)

У ФОП — платника ЄП групи 3 (ставка 5 %) відкрито поточні (у тому числі карткові) рахунки й депозитний рахунок у банку. За цими рахунками банк нараховує проценти за користування коштами клієнта.
Чи потрібно включати суму процентів до доходу ФОП— платника ЄП та оподатковувати за ставкою 5 %?

Оксана Хмелевська

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо підприємств, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення або заготівлю деревини (c. 34)

Міністерство фінансів України
Державна служба статистики України
Лист від 14.03.2018 р. № 35230-06-5/6959,  № 04.3-07/22-18

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України, Державна служба статистики України
Щодо визначення податкового (звітного) періоду та коригування фінансового результату до оподаткування платником, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 15.02.2018 р. № 626/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Критерії ризиковості платника податку (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Доведено листом від 21.03.2018 р. № 959/99-99-07-18

Державна фіскальна служба України
Перелік показників, що визначають позитивну податкову історію платника податку, визначені ДФС та погоджені Міністерством фінансів України (c. 37)

Державна фіскальна служба України
Доведений листом від 21.03.2018 р. № 960/99-99-07-18

Державна фіскальна служба України
Щодо заповнення рядків 01 та 02 Податкової декларації з податку на прибуток (c. 38)

За який період у рядках 01 та 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств враховуються доходи та фінансовий результат до оподаткування платника податку, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування в середині року?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання фінансової звітності платниками податку на прибуток у разі переходу в середині року зі спрощеної системи оподаткування на загальну (c. 39)

Як подається фінансова звітність платниками податку на прибуток у разі переходу в середині року зі спрощеної на загальну систему оподаткування?
(категорія 102.23.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу, який нараховано членам фермерського господарства від виконання трудових функцій за рахунок розподілу доходу (прибутку) таких господарств (c. 40)

Яким чином оподатковується сума доходу нарахована членам фермерського господарства від виконання трудових функцій за рахунок розподілу доходу (прибутку) таких господарств та за якою ознакою доходу відображати у податковому розрахунку за ф. 1 ДФ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо механізму взяття на облік платників ЄСВ — членів фермерського господарства (c. 41)

Яким чином здійснюється взяття на облік платників ЄВ — членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах?
(категорія 301.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати ЄСВ фізичними особами — підприємцями, які є пенсіонерами або особами з інвалідністю (c. 42)

Чи звільняються від сплати ЄВ ФОП, які є пенсіонерами або особами з інвалідністю, та яким чином необхідно повідомити про це контролюючий орган з 01.01.2018 року?
(категорія 301.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності ФОП за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ (c. 43)

Яка застосовується відповідальність до ФОП, осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ?
(категорія 301.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо балансової вартості та амортизації основних засобів і нематеріальних активів, придбаних під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування (c. 44)

Як визначається платником податку, який переходить зі спрощеної системи оподаткування на загальну, балансова вартість та здійснюється нарахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів, придбаних під час перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування?
(категорія 102.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо класифікації та строків амортизації основних засобів та інших необоротних активів (c. 45)

За якими групами класифікуються ОЗ та інші необоротні активи для цілей податкового обліку та які мінімально допустимі строки їх амортизації?
(категорія 102.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо амортизації в податковому обліку земельних ділянок, природних ресурсів, малоцінних необоротних активів та бібліотечних фондів (c. 46)

Чи підлягають амортизації у податковому обліку земельні ділянки, природні ресурси, малоцінні необоротні активи та бібліотечні фонди?
(категорія 102.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо включення до доходу ФОП-ЄП процентів, отриманих від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному) (c. 47)

Чи включаються до доходу ФОП ЄП проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо включення до доходу ФОП-ЄП коштів, повернутих банком з депозитного рахунку ФОП на її поточний рахунок після закінчення депозитного договору (c. 48)

Чи є доходом ФОП платника ЄП кошти, повернуті банком з депозитного рахунку ФОП на його поточний рахунок після закінчення депозитного договору?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку