Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 25.02.2019
8

Тема номера


Декларація про доходи громадян за 2018 рік: випадки подання

У цій статті ми обговоримо Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація), яку за підсумками звітного року подають звичайні фізичні особи.
Ви дізнаєтеся, в яких випадках та в які строки потрібно декларувати свої доходи, та що буде, якщо цього не зробити.

Документи та коментарi

Касові зміни: очікувані та цікаві (c. 4)

(коментар до постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 12.02.2019 р. № 37)

Звіт про управління: пристрасті вирують (c. 6)

(коментар до листів ДФСУ від 14.02.2019 р. № 164/2/99-99-15-02-01-10, Держстату від 08.02.2019 р. № 04.3-13/17-19, НКЦПФР від 08.02.2019 р. № 40/01/3171)

Статтi

Дивіденди за підсумками 2018 року: організаційні моменти та облік (c. 10)

На початку року підприємства вирішують важливе питання про розподіл та виплату дивідендів. Тут слід урахувати багато нюансів, від яких іноді залежить добробут власників підприємства. А бухгалтер стикається ще й з необхідністю відображення таких операцій в обліку.
Про те, як це зробити, ми розповімо в статті.

Декларація про доходи громадян за 2018 рік: випадки подання (c. 20)

У цій статті ми обговоримо Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація), яку за підсумками звітного року подають звичайні фізичні особи.
Ви дізнаєтеся, в яких випадках та в які строки потрібно декларувати свої доходи, та що буде, якщо цього не зробити.

Зворотний зв'язок

Ліміт каси: раз і назавжди? (c. 26)

Чи потрібно щороку переглядати ліміт каси або ж можна керуватися тим, що встановлений у минулому році?

Збиткова декларація з податку на прибуток: «страшна» правда (c. 27)

Наше підприємство за результатами 2018 року має від’ємний фінансовий результат до оподаткування. Коригувань фінансового результату з метою оподаткування податком на прибуток ми не робимо. Вже час звітувати, проте немає впевненості, що податківці «зрадіють» нашим збиткам.
Як безболісно їх приховати?

Реформа ринку електроенергії: як бути з передоплатою та ПДВ (c. 29)

У грудні здійснили передоплату за електроенергію на користь обленерго. Зараз у них відбувається процес відокремлення діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. У зв’язку з цим нам для реєстрації було направлено «зменшуючий» РК. Дата його складання — 11.02.2019 р.
Чи правомірні такі дії?
Чим можна обґрунтувати дату складання РК?

Місяць за 5 хвилин: лютий 2019 року (c. 30)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо необхідності подання платниками податку на прибуток звіту про управління до органів ДФС (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 14.02.2019 р. № 164/2/99-99-15-02-01-10

Додаток до матеріалу:

Щодо подання підприємствами органам державної статистики звіту про управління (c. 35)

Державна служба статистики України
Лист від 08.02.2019 р. № 04.3-13/17-19

Додаток до матеріалу:

Щодо розгляду звернення (c. 36)

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
Лист від 08.02.2019 р. № 40/01/3171

Додаток до матеріалу:

Щодо міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування (c. 37)

Державна фіскальна служба України
Лист від 02.01.2018 р. № 78/7/99-99-01-02-02-17 

Щодо подання уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2018 рік за новою формою (c. 38)

З якого періоду подається уточнююча Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за формою зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842?
(категорія 102.23.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), якщо суб’єкт господарювання виплачує дивіденди фізичним особам (c. 39)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50000 грн. на розрахунки СГ з ФО на виплату дивідендів?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо розрахунку авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів (c. 40)

Як розраховується авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів (частини чистого прибутку) за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів поточного року?
(категорія 102.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо врахування переплати з податку на прибуток підприємств в оплату авансового внеску з податку на прибуток, нарахованого на суму дивідендів (c. 41)

Чи враховується наявна переплата з податку на прибуток підприємств в оплату авансового внеску з податку на прибуток, нарахованого на суму дивідендів?
(категорія 102.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо курсу, за яким визначають суму доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті (c. 42)

За яким курсом визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо розрахунку авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати реінвестиції дивідендів, спрямованих на збільшення статутного капіталу (c. 43)

Чи нараховується авансовий внесок з податку на прибуток та чи оподатковуються доходи нерезидента при реінвестиції дивідендів, спрямованих на збільшення статутного капіталу?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку оподаткування ПДВ операції з виплати дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом (c. 44)

Який порядок оподаткування ПДВ операції з виплати дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом?
(категорія 101.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну перерахування до бюджету військового збору, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку (c. 45)

В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету військовий збір у разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку?
(категорія 132.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо доходів, отриманих фізособою-громадянином, та відомостей про рухоме й нерухоме майно, коли заповнюють податкову декларацію про майновий стан і доходи (c. 46)

Чи потрібно ФОП при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані як ФО — громадянином та відомості про рухоме та нерухоме майно?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДФО, якщо фізособа-орендодавець отримала дохід від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю (c. 47)

До якого бюджету сплачується податок на доходи фізичних осіб враховуючи норму п.п. «в» п.п. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ та куди подається декларація про майновий стан і доходи у разі отримання ФО — орендодавцем доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій ФО — орендарю?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо військового збору в разі отримання доходу у формі спадщини (подарунка), який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО (c. 48)

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО?
(категорія 132.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДФО, якщо контролюючий орган повідомив про порушення після встановленого строку подання річної звітності та працівник припинив трудові відносини з таким роботодавцем (c. 49)

Чи повинен податковий агент утримати суму недоплати ПДФО та нарахувати штраф в розмірі 100 відс. від суми недоплати, якщо контролюючий орган повідомив про порушення після встановленого строку подання річної звітності та працівник припинив трудові відносини з таким працедавцем?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності фізособи за несплату військового збору до нотаріального оформлення договору купівлі-продажу нерухомого (рухомого) майна іншій фізособі (c. 50)

Чи застосовується відповідальність до ФО за несплату військового збору до нотаріального оформлення договору купівлі-продажу нерухомого (рухомого) майна іншій ФО?
(категорія 132.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання Декларації про майновий стан і доходи для отримання знижки за навчання (c. 51)

За який звітний період подається декларація про майновий стан і доходи для отримання знижки за навчання щодо суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти?
(категорія 103.06.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо отримання знижки за навчання, якщо плата за навчання припадає на різні календарні роки (c. 52)

Чи має право скористатись платник податку податковою знижкою за навчання члена його сім’ї першого ступеня споріднення на підставі договору, укладеного з навчальним закладом, який фактично здійснив оплату за навчання (навчальний рік/семестр), які припадають на різні календарні роки?
(категорія 103.06.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну сплати фізособою суми податкового зобов’язання, яку донарахував контролюючий орган (c. 53)

В який термін ФО повинна сплатити суму податкового зобов’язання, донараховану контролюючим органом?
(категорія 103.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про донарахування податкового зобов’язання з ПДФО, якщо фізособа не подала річну декларацію про майновий стан та доходи, а податковий агент подав розрахунок за ф. № 1ДФ (c. 54)

Чи може територіальний контролюючий орган нарахувати податкові зобов’язання по ПДФО якщо ФО не подано річну декларацію про майновий стан та доходи, а податковий агент подав розрахунок за ф. 1ДФ та зазначив суму нарахованого (сплаченого) доходу?
(категорія 103.28 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі за листопад 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за листопад 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.12.20

Звіт з праці за листопад 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

09.12.20

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за листопад 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку