Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 18.05.2020

23

Тема номера


Допомога на дітей ФОП-єдинникам груп 1 та 2

(коментар до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 329)

Документи та коментарi

Допомога на дітей ФОП-єдинникам груп 1 та 2 (c. 4)

(коментар до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 329)

Оксана Хмелевська

Статтi

«Жінки завжди запізнюються…» Навіть якщо це податкова накладна (c. 6)

В ідеальному світі всі податкові накладні реєструються вчасно і так само вчасно відображаються в декларації з ПДВ. Проте реальність суворіша. На заваді реєстрації ПН стоїть безліч причин: непорядність контрагента, процес моніторингу, проблеми на сервері ДПС тощо. Крім цього, покупець, правду кажучи, і не зобов’язаний відображати ПК за вхідними ПН період у період.
Тож сьогодні поговоримо про те, що робити, коли ПН «запізнюється». А точніше, коли та як ця «пані» зможе потрапити до декларації з ПДВ.

Анна Хомюк
Платник податків переїжджає: що потрібно знати бухгалтеру? (c. 9)

Міграція платників податків — річ природна. А ось для бухгалтера переїзд — це справжній стрес, адже потрібно розв’язати багато питань та ні в чому не схибити. Додає перцю той факт, що нормативні документи та позиція податківців із цього приводу регулярно змінюються.
Як повідомити фіскалів?  До якого контролюючого органу звітувати? Куди сплачувати податки?
Актуальні відповіді на ці та інші запитання ви знайдете тут.

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Як довго бюджетні кошти залишаються бюджетними для цілей визначення дати ПДВ-зобов’язань (c. 18)

Наше підприємство уклало договір з оплатою за рахунок бюджетних коштів.
Чи маємо ми право застосувати касовий метод нарахування податкових зобов’язань?
Які документи для цього потрібно оформити?

Влада Карпова
Як повернути сплачені кошти за ненадані послуги? (c. 20)

Наше підприємство 24.04.2020 р. перерахувало 5 тис. грн за рекламні послуги згідно з виставленим рахунком (100 % передоплата). Нещодавно контрагент повідомив, що замовлену послугу надати не може, але готовий повернути гроші.
Як правильно оформити повернення коштів?
Які документи слід оформити?

Катерина Литвиненко
Ліміт від ліміту різниться (c. 22)

ФОП — платник ЄП групи 2 у квітні 2020 року перевищив обсяг доходу в 1 млн грн і потрапив до числа тих, хто зобов’язаний застосовувати РРО. Але ФОП здійснював та планує здійснювати тільки безготівкові розрахунки: кошти перераховуються з поточного рахунку покупців. Чи потрібно йому застосовувати РРО? Оскільки з 02.04.2020 р. ліміт річного доходу для групи 2 збільшено (до 5 млн грн), ФОП планує до кінця року працювати в цій групі.
Проте виникли запитання:

  • чи змінюється ліміт для застосування РРО у зв’язку зі збільшенням загального річного доходу?
  • чи з’являються якісь додаткові умови здійснення діяльності?
Ірина Шевчук
Кума, та не та, або Як виправити дані декларації з ПДВ, якщо є помилка в індивідуальному податковому номері покупця (c. 24)

Після подання декларації з ПДВ виявилося, що в податковій накладній, складеній на операцію з постачання товару, бухгалтер припустився помилки в ІПН1покупця.
Як виправити помилку в декларації з ПДВ?

Індивідуальний податковий номер.
Євгенія Волох

Довідкова інформація

Фінмоніторинг по-новому: Нацбанк дає підказки (c. 25)

Запровадження нових вимог для здійснення платежів відповідно до Закону про фінмоніторинг1, зокрема в частині ідентифікації та верифікації (підтвердження ідентифікаційних даних) платника та отримувача грошів породило багато чуток та паніку.
Це спонукало Нацбанк втрутися у ситуацію та надати низку  роз’яснень.

Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361-ІХ.
Євгенія Волох
За які порушення не доведеться відповідати перед фіскалами: розкладаємо все по полицях (c. 28)

Як ми вже повідомляли наших читачів, з метою адаптувати життя платників податків до карантинних умов законодавці внесли зміни до низки нормативних актів, зокрема надавши послаблення щодо притягнення до фінансової відповідальності за певні порушення законодавства, дотримання якого контролюють податківці. У цьому матеріалі ми звели до купи всі норми законодавства та роз’яснення податківців із цього приводу.
І оскільки штрафні канікули мають усі шанси на продовження, варто ще раз згадати, вчинення яких порушень в майбутньому не відгукнеться неприємностями, а яких промахів податківці не пробачать навіть з огляду на карантинну скруту.

Світлана Куртенок
Індексація зарплати за травень та червень 2020 року (c. 31)
Алла Головко
Компенсація за затримку виплати зарплати у травні 2020 року (c. 32)
Валентина Борисенко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо включення до податкового кредиту суми ПДВ, яка зазначена в податковій накладній / розрахунку коригування до податкової накладної, якщо така сума своєчасно не була відображена в податковому кредиті (c. 33)

В якому звітному періоді включаються до податкового кредиту сума ПДВ, зазначена в податковій накладній / розрахунку коригування до податкової накладної, якщо така сума своєчасно не була відображена у податковому кредиті?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перереєстрації СГ в контролюючих органах у разі зміни місцезнаходження, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 34)

Як здійснюється перереєстрація СГ в контролюючих органах у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, та як здійснюється подання податкової звітності і сплата податків (зборів) під час такої перереєстрації?
(категорія 116.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання реєстраційної заяви за формою № 1-РН у разі зміни місцезнаходження неприбуткового підприємства (c. 35)

Чи необхідно подавати реєстраційну заяву за формою № 1-РН у разі зміни місцезнаходження неприбуткового підприємства, установи та організації, яка пов’язана зі зміною адміністративного району, керівника або бухгалтера такої організації?
(категорія 102.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перереєстрації платника податку (ЮО та самозайнятих осіб) у контролюючих органах у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) в межах одного адміністративного району (c. 36)

Як проводиться перереєстрація платника податку (ЮО та самозайнятий осіб) в контролюючих органах в разі зміни місцезнаходження (місця проживання) в межах одного адміністративного району?
(категорія 116.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення поля «Причини реєстрації» реєстраційної заяви за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» (c. 37)

Чи підлягає заповненню у реєстраційній заяві за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» поле «Причини реєстрації»?
(категорія 101.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання реєстраційної заяви за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» (c. 38)

До якого контролюючого органу платник ПДВ (ЮО та ФОП) подає реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація», декларацію з ПДВ та сплачує податок у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 101.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності платника податку, якщо він порушив терміни подання реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (c. 39)

Чи передбачена відповідальність згідно ст. 117 ПКУ до платника податку при порушенні ним термінів подання реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ, або додаткової заяви з позначкою «Перереєстрація», у разі виникнення змін у його даних?
(категорія 101.28 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів за формою № 1-АКПС у разі зміни місцезнаходження (c. 40)

До якого контролюючого органу платник акцизного податку подає заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів за формою № 1-АКПС (в т.ч. з позначкою «Зміни», «Анулювання реєстрації»), декларацію акцизного податку та сплачує податок у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 114.11.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перереєстрації відокремлених підрозділів нерезидента в контролюючих органах у разі зміни їхнього місцезнаходження (c. 41)

Як здійснюється перереєстрація відокремлених підрозділів нерезидента в контролюючих органах у разі зміни їх місцезнаходження, що пов’язане зі зміною адміністративного району та як під час такої перереєстрації подається звітність та сплачуються податки, збори?
(категорія 116.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ та сплати ПДФО, якщо неуповноважений відокремлений підрозділ ЮО змінює протягом бюджетного року місцезнаходження, що пов’язано зі зміною адміністративного району (c. 42)

Куди подавати копію податкового розрахунку за ф. 1ДФ та сплачувати ПДФО, утриманий із заробітної плати найманих працівників, у разі зміни не уповноваженим відокремленим підрозділом ЮО протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ та сплати ПДФО, якщо ФО, яка проводить незалежну професійну діяльність, змінює протягом бюджетного року місцезнаходження, що пов’язано зі зміною адміністративного району (c. 43)

Куди подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ та сплачувати ПДФО у разі зміни ФО, яка проводить незалежну професійну діяльність, протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перереєстрації (взяття на облік) у контролюючих органах, якщо змінюється місцезнаходження / місце проживання з тимчасово окупованої території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення (c. 44)

Як СГ здійснити перереєстрацію (взяття на облік) в контролюючих органах у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з тимчасово окупованої території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення (Луганськ, Донецьк тощо) на місцезнаходження/місце проживання в областях України та м. Києві?
(категорія 116.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перереєстрації в контролюючих органах, якщо змінюється місцезнаходження / місце проживання з території ВЕЗ «Крим» (c. 45)

Як здійснюється перереєстрація СГ в контролюючих органах у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території ВЕЗ «Крим» на територію областей України та м. Києва?
(категорія 116.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Декларації з податку на прибуток підприємств / Звіту про використання доходів (прибутків), якщо неприбуткова організація змінює місцезнаходження, пов’язане зі зміною адміністративного району (c. 46)

До якого контролюючого органу платник податку на прибуток/неприбуткова організація подає податкову декларацію з податку на прибуток підприємств/звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та сплачує податок на прибуток у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 102.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ та сплати ПДФО, якщо ФОП змінює протягом бюджетного року місцезнаходження, що пов’язано зі зміною адміністративного району (c. 47)

Куди подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ та сплачувати ПДФО у разі зміни ФОП протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ та сплати ПДФО, якщо СГ змінює протягом бюджетного року місцезнаходження, що пов’язано зі зміною адміністративного району (c. 48)

Куди подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ та сплачувати ПДФО у разі зміни СГ протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звітності та сплати військового збору, якщо СГ змінює протягом бюджетного року місцезнаходження, що пов’язано зі зміною адміністративного району (c. 49)

Який порядок подання звітності та сплати військового збору у разі зміни СГ протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 126.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ЮО — платником ЄП третьої групи звітності та сплати ЄП в разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 50)

До якого контролюючого органу повинна подавати податкову декларацію платника ЄП (ЮО) та сплачувати ЄП ЮО — платник ЄП третьої групи у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?
(категорія 108.01.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ФОП — платником ЄП звітності та сплати ЄП в разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 51)

До якого контролюючого органу повинна подавати податкову декларацію платника ЄП та сплачувати ЄП ФОП — платник ЄП у разі зміни податкової адреси, яка пов’язана зі зміною адміністративного району?
(категорія 107.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звітності та сплати ЄСВ, якщо СГ змінює протягом бюджетного року місцезнаходження, що пов’язано зі зміною адміністративного району (c. 52)

До якого контролюючого органу подається звітність та сплачується ЄВ, у разі зміни СГ протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 201.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання повідомлення за ф. № 20-ОПП під час процедури переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого, пов’язаного зі зміною місцезнаходження (c. 53)

До якого контролюючого органу СГ подає повідомлення за ф. № 20-ОПП під час процедури переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого, пов’язаного із зміною місцезнаходження?
(категорія 116.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення графи 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, якщо у платника податків після зміни основного місця обліку (місцезнаходження), пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 54)

Як заповнюється графа 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування, якщо у платника податків, після зміни основного місця обліку (місцезнаходження), пов’язаного зі зміною адміністративного району, за попереднім місцем обліку залишилися об’єкти оподаткування?
(категорія 116.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви за ф. № 1-ОПП, якщо під час процедури переведення на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого, пов’язаного зі зміною місцезнаходження, виникає необхідність подати інформацію про відповідальну особу (c. 55)

До якого контролюючого органу ЮО, відомості щодо якої містяться в ЄДР, подає заяву за ф. № 1-ОПП, якщо під час процедури переведення на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого, пов’язаного із зміною місцезнаходження, у неї виникає необхідність подання інформації про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського обліку?
(категорія 116.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звіту про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного районуЩодо подання звіту про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв (c. 56)

До якого контролюючого органу СГ подає звіти щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 113.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування (обрання третьої групи платників ЄП) ЮО в разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 57)

До якого контролюючого органу повинна подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування (обрання третьої групи платників ЄП) ЮО у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування ФОП у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 58)

До якого контролюючого органу повинна подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування ФОП у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?
(категорія 107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо реєстрації ФОП — платником ЄП книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 59)

Протягом якого терміну ФОП — платник ЄП повинен зареєструвати книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат) у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району, та чи передбачена відповідальність за несвоєчасну реєстрацію?
(категорія 107.01.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права на податковий кредит за товарами / послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти (c. 60)

За якою датою виникає право на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер» (c. 61)

Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер»?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності продавця / постачальника товарів / послуг у разі реєстрації ПН в ЄРПН із порушенням граничного терміну (c. 62)

Чи застосовується фінансова відповідальність до продавця / постачальника товарів / послуг, у разі реєстрації в ЄРПН з порушенням граничного терміну, передбачено для такої реєстрації, податкової накладної, складеної з метою виправлення помилки в полі «Індивідуальний податковий номер покупця»?
(категорія 101.28 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця складанням розрахунку коригування до податкової накладної та другої податкової накладної (c. 63)

Яким чином у податковій звітності з ПДВ відображається операція, пов’язана з виправленням помилки в індивідуальному податковому номері покупця шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної та другої податкової накладної?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення правопорушення «триваючим» (c. 64)

Яке правопорушення може вважатися «триваючим» та яким чином визначається «день вчинення правопорушення» відповідно до ст. 38 КУпАП?
(категорія 132.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку