Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 28.10.2019

40

Тема номера


Терміни сплати податків, зборів, ЄСВ: межа своєчасності

ФОП — платник ЄП групи 3 21.10.2019 р. перерахував суму ЄСВ «за себе» за ІІІ квартал 2019 року.
Чи не порушено в цьому випадку термін сплати?
Які на сьогодні діють правила перенесення строків сплати податків, зборів та ЄСВ, якщо граничний термін сплати припадає на вихідний, святковий або неробочий день або у разі перенесення терміну подання звітності?

Статтi

Детінізації розрахунків дано зелене світло! РРО у смартфоні, cashback, кайдани ФОП-єдинників (c. 4)

Зміни, про які йтиметься, ще на стадії законопроектів стали ньюзмейкерами цієї осені. «Погугліть» за ключовими словами: РРО, фіскалізація, ФОП, cashback. Законодавці обґрунтовували необхідність цих законів захистом інтересів споживачів та легального бізнесу, детінізацією готівкового обігу, можливістю диджиталізувати сферу РРО, замінивши дорогі «залізяки» й паперові чеки на безкоштовні програмні ґаджет-рішення зі спрощеними процедурами реєстрації. Упевнені, що всі ці переваги будуть оцінені і торговцями, і споживачами. Але є й моменти, що викликали суперечливі емоції: поетапне обмеження ФОП-єдинників у праві не застосовувати РРО, запровадження cashback-скарг.
Докладніше про те, що законодавці надали на виході, розповімо в цій статті.

Оксана Хмелевська
Декларуємо податкові зобов’язання з туристичного збору (c. 10)

З 01.01.2019 р. повністю змінилися правила справляння турзбору. Нововведення вимагали змін і в податковій звітності. Завдяки наказу МФУ від 08.05.2019 р. № 1861(далі — наказ № 186) декларацію з туристичного збору було викладено у новій редакції.
З якими новаціями стикнуться суб’єкти господарювання, поговоримо у матеріалі.

Він вніс зміни до наказу МФУ «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» від 09.07.2015 р. № 636.

Вікторія Попова
Вимога про зарплату, не меншу за МЗП-2019: виконуємо правильно (c. 15)

У 2019 році роботодавці продовжують дотримуватися вимоги про зарплату в розмірі, не меншому за МЗП. І хоча цей обов’язок роботодавця вже не новий, він залишається актуальним, оскільки продовжує викликати запитання.
У цій статті ми згадаємо основні правила та розглянемо нюанси дотримання головної мінімальної гарантії з оплати праці. Оскільки з 30.08.2019 р. інспектори праці відновили інспекційні відвідування, це допоможе уникнути трудових та адмінштрафів.

Катерина Скрипкіна

Зворотний зв'язок

Купівля вантажного автомобіля через посередника: хто податковий агент (c. 23)

Наше підприємство купує вантажний автомобіль у фізичної особи. Угоду здійснює посередник (підприємство), який уклав із фізичною особою договір доручення на продаж. У сервісному центрі МВС був зареєстрований договір купівлі-продажу транспортного засобу, на підставі якого право власності на автомобіль з продавця-фізособи перереєстроване на наше підприємство. Плату за автомобіль здійснює наше підприємство безпосередньо фізособі-продавцеві.
Чи можна не проводити експертну оцінку автомобіля (або ж це можливо тільки для легкових авто)?
Хто в такому разі виступає податковим агентом стосовно доходів фізособи-продавця?

Жанна Семенченко
Здавання в оренду нерезиденту нерухомості в Україні: валютний нагляд і оподаткування ПДВ (c. 25)

Наше підприємство планує здавати в оренду нерезиденту приміщення, розташоване на території України.
Чи маємо ми на це право і чи є якісь нюанси у сфері валютного нагляду цієї операції?
Як оподаткувати цю операцію ПДВ?

Влада Карпова
Терміни сплати податків, зборів, ЄСВ: межа своєчасності (c. 27)

ФОП — платник ЄП групи 3 21.10.2019 р. перерахував суму ЄСВ «за себе» за ІІІ квартал 2019 року.
Чи не порушено в цьому випадку термін сплати?
Які на сьогодні діють правила перенесення строків сплати податків, зборів та ЄСВ, якщо граничний термін сплати припадає на вихідний, святковий або неробочий день або у разі перенесення терміну подання звітності?

Світлана Куртенок

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо виконання функції податкового агента, якщо ФО здійснює операції з продажу транспортних засобів (c. 33)

Чи виконує орган, який здійснює реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, функції податкового агента у разі здійснення ФО операцій з продажу транспортних засобів?
(категорія 103.22 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати ПДФО, якщо ФО продає іншій ФО рухоме майно за посередництвом ЮО, яка, зокрема, здійснює реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів (c. 34)

До якого бюджету та в який термін потрібно перерахувати ПДФО при продажу ФО (продавцем) іншій ФО рухомого майна за посередництвом ЮО, в тому числі яка здійснює реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів?
(категорія 103.22 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перенесення граничного терміну сплати ЄСВ, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день (c. 35)

Чи переноситься граничний термін сплати ЄВ, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
(категорія 301.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перенесення терміну сплати податків і зборів, у т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день) (c. 36)

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР; відповідь діяла до 28.03.2019 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перенесення граничного терміну сплати податків і зборів (крім ЄСВ), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день (c. 37)

Чи переноситься граничний термін сплати податків і зборів (крім ЄВ), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день, а також у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку