Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 25.11.2019

44

Тема номера


Оренда майна, що перебуває у спільній частковій власності: розбираємо нюанси

ФОП — платник ЄП групи 3 має у спільній частковій власності з іншою фізичною особою нежитлове приміщення, яке планує здавати в оренду (кожна особа має по ½ права власності).
Постало питання, чи потрібно отримувати згоду іншого співвласника на укладення договору оренди і яким чином розподіляти орендну плату між орендодавцями-співвласниками?

Документи та коментарi

Внесено зміни до Митного кодексу України щодо функціонування авторизованих економічних операторів (c. 5)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» від 02.10.2019 р. № 141-ІХ)

Влада Карпова

Статтi

Кораблі лавірували, лавірували, та не вилавірували, або Сплата грошей за попереднім договором (c. 8)

Доволі часто перед укладенням правочину сторони доходять якоїсь попередньої угоди, де обговорюють істотні умови майбутнього договору. Такий документ може називатися договором про наміри, протоколом про наміри, попереднім договором тощо. Якщо сторони дійшли згоди про перерахування певної суми грошей у рахунок оплати за майбутнім договором як гарантії виконання своїх зобов’язань, виникає питання, як обліковувати цю суму. Крім того, сторони, як правило, прописують, що в разі неукладення в майбутньому основного договору сплачена сума визнається штрафною санкцією та поверненню не підлягає.
Розглянемо юридичні й податкові аспекти такого платежу.

Жанна Семенченко
Знайдеться купець і на дірявий горнець, або Особливості ПДВ-обліку операцій з продажу вторсировини (c. 12)

Підприємливий господар знає: що одному — мотлох, іншому — сировина. Отже, можна з користю позбавитися деяких накопичених відходів життєдіяльності підприємства і продати їх тим, хто зможе використати. При цьому не варто забувати, що такі заощадливі ініціативи потрапляють у поле ПДВ-обліку.
У цьому матеріалі ми розглянемо, яких ПДВ-наслідків слід очікувати підприємству від продажу вторинної сировини.

Євгенія Волох
Системи оподаткування: переваги та недоліки (c. 17)

На написання матеріалу нас надихнуло питання читачки. Директор дав їй досить непросте завдання: визначити, на якій системі оподаткування підприємству буде вигідніше працювати. Звісно, однозначної відповіді тут не буде. Адже вибір залежатиме від умов діяльності, доходів, витрат, контрагентів, з якими суб’єкт господарювання співпрацює, тощо.
Проте можемо дати вам підказки, які допоможуть розібратися, що ж привабливіше — спрощена чи загальна система? Тим паче що перед початком нового року це питання як ніколи актуальне.

Анна Хомюк

Зворотний зв'язок

Експорт за передоплатою: чи працює валютний контроль (c. 19)

Нерезидент замовив у нас обладнання, яке ще підлягає виготовленню та наладці. Для виконання замовлення підприємство отримало повну передоплату $20000.
Підкажіть, чи поширюється на такий вид операцій валютний контроль?

Олександра Паненко
Оренда майна, що перебуває у спільній частковій власності: розбираємо нюанси (c. 20)

ФОП — платник ЄП групи 3 має у спільній частковій власності з іншою фізичною особою нежитлове приміщення, яке планує здавати в оренду (кожна особа має по ½ права власності).
Постало питання, чи потрібно отримувати згоду іншого співвласника на укладення договору оренди і яким чином розподіляти орендну плату між орендодавцями-співвласниками?

Катерина Литвиненко
Коригуємо заблоковане: чи є можливість? (c. 24)

Отримали товар від постачальника. Він за правилом «першої події» склав ПН та направив її на реєстрацію, однак її заблокували. Право на ПК нам дуже важливе, тому вирішили припинити співпрацю та повернути товар.
Чи зможе постачальник скласти РК до такої ПН?
Чи загрожують штрафи за несвоєчасну реєстрацію РК?

Євгенія Волох

Довідкова інформація

Норми природного убутку: чинна нормативка (c. 26)

На практиці не рідкість, коли підприємству в процесі діяльності доводиться стикатися із нестачею. Іноді цьому є цілком природне пояснення: в процесі зберігання запаси можуть усихати, витікати, розпилятися, кришитися тощо. Тобто відбувається їх природній убуток. Пошук необхідної нормативної документації може зайняти багато часу, адже численні норми природного убутку були розроблені ще за радянських часів, і деякі з них вже взагалі не використовуються.
У довіднику ми зібрали чинні на сьогодні нормативні документи щодо природного убутку.

Євгенія Волох
Електронний ПДВ-рахунок у форматі IBAN: шукаємо нові реквізити (c. 30)

У стрічці новин ми вже повідомляли наших читачів, що рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ будуть «перезавантажені» під стандарти IBAN. Наразі вони вже працюють! Шукаємо нові реквізити разом.

Євгенія Нікітіна
Місяць за 5 хвилин: листопад 2019 року (c. 31)
Євгенія Волох
Календар бухгалтера на грудень 2019 року (c. 32)
Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо ПДВ за операціями з отримання / перерахування коштів як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене або втрачене) майно (c. 33)

Як оподатковується ПДВ операція з отримання/перерахування коштів як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене, або втрачене) майно?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права ЮО — платників ЄП третьої групи здійснювати бартерні операції (взаємозалік заборгованостей) (c. 34)

Чи мають право ЮО — платники ЄП третьої групи здійснювати бартерні операції (взаємозалік заборгованостей)?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо особливості заповнення податкової накладної в разі здійснення операцій, звільнених від оподаткування (c. 35)

Які особливості заповнення податкової накладної при здійсненні операцій, звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дати отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів / послуг з метою реєстрації в ЄРПН (c. 36)

Яка дата вважається датою отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів/послуг з метою його реєстрації в ЄРПН та який документ є підтвердженням отримання такого розрахунку коригування?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо штрафу за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної в разі зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг (c. 37)

До кого застосовується штраф за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
У зв’язку із запровадженням міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні рахунки, відкриті в системі електронного адміністрування ПДВ, підлягають зміні (c. 38)

Чи будуть у платника податку змінюватися рахунки, відкриті в системі електронного адміністрування ПДВ, у зв’язку із запровадженням міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку