(коментар до листа Державної казначейської служби України від 17.01.2019 р. № 16-04 -04/1193)
Тема номера
(коментар до листа Державної казначейської служби України від 17.01.2019 р. № 16-04 -04/1193)
Документи та коментарi
(коментар до листа Державної казначейської служби України від 17.01.2019 р. № 16-04 -04/1193)
Любов КрутаСтаттi
Деякі юридичні особи мають у своєму складі філії або інші «самостійні» підрозділи (далі — відокремлені підрозділи). У таких випадках на центральному рівні іноді досить важко здійснювати ПДВ-обслуговування усіх операцій. Щоб спростити собі життя, платники ПДВ можуть скористатися можливістю делегувати своїм відокремленим підрозділам право складання ПН.
Розберемося, коли це можливо, що для цього потрібно зробити, а також з’ясуємо інші нюанси справи.
У сьогоднішній статті розглянемо податкові та облікові наслідки продажу основних засобів, які перед цим були переведені до складу активів, утримуваних для продажу.
Якщо з позиції бухобліку ця операція запитань не викликає, то в податковому обліку тут чимало проблем.
За традицією щороку на самому його початку юридичні особи, які володіють нерухомістю (будинками, спорудами тощо), нараховують податкові зобов’язання з податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку. При цьому робити їм це слід на рік наперед виходячи із даних про наявні будинки і споруди на початок року.
Про те, на що слід звернути підприємству увагу, щоб обчислити і задекларувати податок на нерухоме майно на 2019 рік, поговоримо далі.
Для багатьох з вас декларація з плати за землю — передостанній пункт щорічного бухгалтерського марафону, після якого залишиться тільки скласти декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність. І на цьому все. До початку звітної кампанії за І квартал ви абсолютно вільні!..
Та до того ще далеко. Найголовніше завдання зараз — гідно завершити підготовку річної звітності. Тож треба не втратити темп і зберегти якомога більше сил для фінального етапу цієї виснажливої дистанції. На щастя, «земельна» декларація — саме та ділянка, перебуваючи на якій цілком можна покластися на власні професійні вміння і навички, набуті у попередні роки. Перетнути її можна, особливо не напружуючись. А ми допоможемо вам у цьому.
Зворотний зв'язок
Підприємство уклало договір оренди складу. Згодом виникла необхідність надати частину орендованого майна для користування іншому суб’єкту.
Наскільки правомірні дії та на що слід звернути увагу?
Підприємство — платник ЄП групи 3 є власником земельної ділянки, на якій розташовано об’єкт нерухомості, переданий в оренду.
Чи слід у такому разі сплачувати земельний податок?
Довідкова інформація
У матеріалі ми зробили для вас добірку цікавих ІПК фіскалів, які стосуються ПДВ. Подивимося, чим нас порадували.
Олександра ПаненкоДодатковi матерiали
Державна казначейська служба України
Лист від 17.01.2019 р. № 16-04-04/1193
Додаток до матеріалу:
Державна фіскальна служба України
Лист від 16.02.2018 р. 5956/6/99-99-15-02-02-15
Додаток до матеріалу:
Чи потрібно відокремленому підрозділу (філії, представництву) ЮО, який уповноважений самостійно подавати звітність, укладати договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за його місцезнаходженням, в т.ч. філіям, посадовим особам яких делеговано головним підприємством — платником ПДВ право складання та підпису податкових накладних та/або розрахунків коригувань?
(категорія 135.03 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ при передачі головним підприємством відокремленому підрозділу (філії) товарів/послуг, ОФ?
(категорія 101.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок заповнення реквізитів заголовної частини податкової накладної, якщо придбання (постачання) товарів/послуг, здійснюється філією (структурним підрозділом)/ філії (структурному підрозділу), якій головним підприємством не делеговано право складання податкових накладних?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи підлягає реєстрації платником ПДВ відокремлений підрозділ ЮО (представництво, філія), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим» та проводить господарську діяльність на іншій території України через такий підрозділ?
(категорія 101.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи необхідно СГ подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо об’єкт нерухомості не є об’єктом оподаткування таким податком?
(категорія 106.07ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи є платниками земельного податку ЮО, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, що розташовані на таких земельних ділянках?
(категорія 112.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи звільняються від подання податкових декларацій з плати за землю ЮО, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню на підставі ст.283 ПКУ?
(категорія 112.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
При поданні податкової декларації з плати за землю разом з нею подається оригінал чи копія довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?
(категорія 112.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю неподання платником разом з такою декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?
(категорія 112.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи необхідно платникам плати за землю отримувати новий витяг про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки та уточнювати показники податкових зобов’язань з плати за землю за ІІ півріччя 2018 року із застосуванням коефіцієнта, встановленого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.03.2018 р. № 162 «Про внесення зміни до Порядку нормативної оцінки земель населених пунктів»?
(категорія 112.05 ЗІР, діє з 17.07.2018 р.)
Додаток до матеріалів:
Чи переноситься термін сплати плати за землю, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день?
(категорія 112.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи зобов’язаний орендар земельної ділянки надавати до контролюючого органу копію договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності?
(категорія 112.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
(категорія 112.03 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи повинен орендар сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності згідно з новою нормативною грошовою оцінкою, затвердженою органом місцевого самоврядування, у разі не внесення змін до договору оренди землі?
(категорія 112.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
З якого моменту СГ повинен сплачувати суму орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, якщо рішенням органу місцевого самоврядування змінені умови договору оренди (змінена площа, розмір орендної плати) та зобов’язано внести зміни до договору оренди земельної ділянки державної і комунальної власності (або переукласти договір оренди)?
(категорія 112.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи повинні ЮО — платники ЄП третьої групи, що є власниками земельних ділянок або постійнимиземлекористувачами, сплачувати земельний податок у разі передачі в оренду будівель, (споруд, їх частин), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності?
(категорія 112.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів: