Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 27.07.2020

34

Тема номера


Не агент 007, а агент 1ДФ — до ваших послуг

Доволі часто виплата доходу на користь фізичної особи викликає безліч сумнівів та вагань щодо визначення статусу податкового агента.
У цьому матеріалі ми підготували стислий огляд типових ситуацій, коли суб’єкт господарювання виконує та/або не виконує функції податкового агента.

Статтi

Труднощі подвійного статусу ліквідованого ФОП: все, що було до, залишиться і після (c. 4)

За іронією долі ФОП — це дволикий Янус, який, з одного боку, є звичайною людиною (фізичною особою), а з іншого — суб’єктом господарювання, підприємцем. Начебто нічого страшного, однак є певні нюанси, адже зареєструватися підприємцем, так само як і позбутися підприємницького статусу, можна за один день, а от борги віддавати (чи витребувати) можна кілька років.
У матеріалі розберемося із нюансами подвійного статусу ФОП та розглянемо найактуальніші питання, що виникають на практиці.

Катерина Литвиненко
Піврічне декларування з податку на прибуток: збираємо думки докупи (c. 10)

Платникам податку на прибуток — квартальникам знову час звітувати. Майже в кожному звітному періоді законодавці додають щось новеньке до прибуткових правил. Мабуть, піклуються, щоб бухгалтери не занудьгували . Так сталося й зараз.
У цьому матеріалі розкладемо по полицях усі новинки щодо податку на прибуток, які вплинуть на складання декларації за півріччя 2020 року.

Світлана Куртенок
Виконати! Не можна чекати: негайне поновлення працівника на роботі за рішенням суду (c. 17)

На жаль, жоден роботодавець не застрахований від судової епопеї із колишнім працівником. Хто у підсумку матиме рацію, покаже час. Але якщо працівник виграє справу в першій інстанції, роботодавець повинен, не чекаючи апеляції, виконати рішення суду: поновити працівника на посаді та виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу. Водночас суд апеляційної інстанції може стати вже на бік роботодавця, тому багато хто воліє почекати.
У цьому матеріалі ми розповімо, що означає негайне виконання судового рішення, які документи слід оформити роботодавцю, та про багато інших важливих нюансів.

Катерина Литвиненко

Зворотний зв'язок

З відпустки — на вільні хліби: що з базою ЄСВ? (c. 25)

Працівник за основним місцем роботи з 01.07.2020 р. по 31.07.2020 р. перебував у карантинній відпустці без збереження заробітної плати і звільняється за власним бажанням з 31.07.2020 р. Розрахована сума компенсації за невикористану відпустку під час остаточного розрахунку є меншою від МЗП. Інші виплати за липень 2020 року працівнику не нараховувалися.
Чи потрібно донараховувати ЄСВ до МЗП?

Євгенія Волох
Дострокове погашення боргу: що з дисконтом? (c. 26)

Підприємство 01.12.2019 р. надало працівнику поворотну допомогу на суму 50 тис. грн строком на 2 роки. У балансі її, відповідно, відобразили за теперішньою вартістю. Працівник вирішив повернути частину боргу раніше та 31.07.2020 р. вніс на рахунок підприємства 20 тис. грн.
Як тепер бути з дисконтуванням?

Анна Хомюк

Довідкова інформація

Не агент 007, а агент 1ДФ — до ваших послуг (c. 28)

Доволі часто виплата доходу на користь фізичної особи викликає безліч сумнівів та вагань щодо визначення статусу податкового агента.
У цьому матеріалі ми підготували стислий огляд типових ситуацій, коли суб’єкт господарювання виконує та/або не виконує функції податкового агента.

Євгенія Волох
Місяць за 5 хвилин: липень 2020 року (c. 30)
Євгенія Волох
Календар бухгалтера та ФОП на серпень 2020 року (c. 31)
Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо подання ФОП останньої (ліквідаційної) податкової декларації (крім ЄСВ) (c. 33)

За який звітний період, в який термін та в якому вигляді (електронному чи на паперових носіях) ФО щодо яких до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП подають останню (ліквідаційну) податкову декларацію (крім ЄВ)?
(категорія 129.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання фінансової звітності платниками податку на прибуток (c. 34)

Як подається фінансова звітність платниками податку на прибуток у разі переходу в середині року зі спрощеної на загальну систему оподаткування?
(категорія 102.20.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 35)

Який базовий звітний період (квартал чи рік) зазначається у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, якщо в середині року платник податку на прибуток, що використовує базовий звітний (податковий) період рік, переходить на спрощену систему оподаткування?
(категорія 102.20.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо критерію обсягу річного доходу 40 млн. грн. (c. 36)

З якого звітного періоду платником податку на прибуток враховується критерій обсягу річного доходу 40 млн. грн. для визначення об’єкта оподаткування без коригування фінансового результату на податкові різниці та застосування річного податкового (звітного) періоду?
(категорія 101.20.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо штрафів та пені при визначенні фінансового результату до оподаткування (c. 37)

Чи враховуються штрафи та пеня, нараховані контролюючими органами та іншими органами державної влади, у складі витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування та чи здійснюється коригування сформованого фінансового результату до оподаткування?
(категорія 102. 02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування доходу ФОП — платника ЄП (c. 38)

Чи повинен СГ при нарахуванні (виплаті) доходу ФОП — платнику ЄП за видами діяльності, які не зазначені в його облікових даних, утримувати ПДФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДФО доходу від надання в оренду (суборенду) (c. 39)

Яким чином оподатковується ПДФО дохід від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна ФО ЮО чи ФОП?
(категорія 103.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДФО суми комунальних платежів, яка відшкодовується податковим агентом (c. 40)

Чи оподатковується ПДФО сума комунальних платежів, яка відшкодовується податковим агентом ФО — орендодавцю, відповідно до договору оренди?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення податкового розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 41)

Чи повинна ЮО — покупець відобразити в податковому розрахунку за ф. 1ДФ дохід, виплачений на користь ФО за придбання інвестиційного активу у вигляді частки в статутному капіталі (корпоративних прав) іншої ЮО?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку