Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 26.11.2018
44

Тема номера


Скарбничка бухгалтера: облік ПДВ

Додамо до нашої бухгалтерської скарбнички ще трохи корисної інформації.
Сьогодні пропонуємо поговорити про відображення в обліку найбільш популярних операцій з нарахування ПДВ.

Документи та коментарi

Коригування фінрезультату за операціями з нерезидентами: тільки за підсумками року (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування» від 14.11.2018 р. № 887)

Статтi

Підтримка фермерських господарств: оновлено правила отримання (c. 5)

Для стимулювання створення фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності у Державному бюджеті України на 2018 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» було передбачено 1 млрд грн. Щоб ці кошти пішли за призначенням, Кабмін затвердив Порядок № 1061(чинний з 28.02.2018 р.).
Напевно, щось пішло не так, бо постановою від 24.10.2018 р. № 911 (чинна з 07.11.2018 р.) Кабмін вирішив внести зміни до постанови № 106, тим самим кардинально змінивши порядок отримання державної підтримки за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Розповімо, що принесуть аграріям ці нововведення.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затверджений постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.

Поворотна фіндопомога: легкий спосіб тимчасово розбагатіти! (c. 9)

Терміново потрібні гроші? І головне — є у кого взяти. Оформляємо договір позики. Надання поворотної фіндопомоги, як і раніше, залишається в суб’єктів господарювання дуже поширеною операцією, оскільки дозволяє швидко й без податкових втрат отримати або надати (потрібним особам smiley) грошові кошти. І хоча правила оподаткування останнім часом були значно спрощені, ця операція, як і раніше, у перевіряючих під особливим контролем. Особливо щодо «завислих» розрахунків за позиками, які були отримані/видані ще за часів дії старих правил оподаткування.
Про такі заборгованості ми також поговоримо сьогодні.

Зустрічна звірка: підстави та порядок проведення, можливі наслідки (c. 18)

Не секрет, що будь-який контакт з контролерами не обіцяє нічого хорошого. Ще більше лякають випадки, коли фіскали вимагають надати їм документи та пояснення. Тож хвилювання платників податків у разі отримання запиту на проведення зустрічної звірки цілком зрозуміле.
Пропонуємо розібратися, на яких підставах та в якому порядку контролери мають право турбувати платників податків проведенням зустрічних звірок, а також чого чекати від цієї процедури.

Судова практика

Строк — не вирок: коли сплачувати податок, якщо останній термін сплати припадає на вихідний (c. 23)

Тема перенесення строків сплати за податками, якщо граничний термін припадає на вихідний, здається аж надто затертою, оскільки суперечки платників із фіскалами з цього приводу тривають вже десятиріччями. Але питання ніяк не набуде статусу остаточно вирішеного, через що не втрачає своєї актуальності.
Останнім часом Верховний Суд займає доволі сталу позицію з цього приводу та схиляється до поступок платникам, але чи все так однозначно?

Зворотний зв'язок

Госпвитрати й корпоративна платіжна картка: як відзвітувати й повернути залишок коштів? (c. 25)

Підприємство здійснює тільки безготівкові розрахунки й не має каси. Для придбання товарів (робіт, послуг), пов’язаних із госппотребами підприємства, у банку на свого працівника оформили корпоративну платіжну картку (далі — КПК). Працівник буде розраховуватися безготівково через платіжний термінал або знімати готівку в банкоматі для оплати поточних госппотреб (без направлення у відрядження).
Чи може працівник повертати невитрачену готівку на рахунок підприємства в банку або поповнювати КПК?
У які строки він має відзвітувати про витрачені кошти?

Без вини винний: чи каратимуть за несвоєчасну реєстрацію помилкової податкової накладної (c. 27)

Підприємство здійснило операцію з постачання товару на умовах повної передоплати. На дату зарахування коштів ми склали ПН та своєчасно зареєстрували її в ЄРПН. На дату постачання товару ми припустилися помилки та повторно склали ПН. Ба більше, реєстрація цієї «зайвої» ПН відбулась з порушенням граничних строків, передбачених п. 201.10 ПКУ.
Помилку ми виправили шляхом складання «зменшувального» РК, проте переймаємося, чи не загрожує нам штраф за несвоєчасну реєстрацію помилкової ПН?

Довідкова інформація

Скарбничка бухгалтера: облік ПДВ (c. 29)

Додамо до нашої бухгалтерської скарбнички ще трохи корисної інформації.
Сьогодні пропонуємо поговорити про відображення в обліку найбільш популярних операцій з нарахування ПДВ.

Місяць за 5 хвилин: листопад 2018 року (c. 31)
Календар бухгалтера на грудень 2018 року (c. 32)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до (c. 34)

Міністерство фінансів України
Наказ від 14.11.2018 р. № 887

Документ до матеріалу:

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів (c. 35)

Чи здійснюється за підсумками податкового (звітного) кварталу коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів, якщо критерії контрольованих операцій платник може визначити тільки за підсумками року?
(категорія 102.13 ЗІР; відповідь  діяла до 01.01.2018 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів (c. 36)

Чи здійснюється за підсумками податкового (звітного) кварталу коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів, якщо критерії контрольованих операцій платник може визначити тільки за підсумками року?
(категорія 102.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги в разі її повернення (c. 37)

Чи здійснюється коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 року від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення?
(категорія 102.13 ЗІР; відповідь діяла до 01.01.2017 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо відображення у ф. № 1ДФ суми поворотної фіндопомоги, яка надана юридичній особі (c. 38)

Чи відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ, сума поворотної фінансової допомоги, яка надається ФО ЮО або повертається ЮО ФО?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відображення у ф. № 1ДФ поворотної фіндопомоги, яка надана фізичній особі — підприємцю (c. 39)

За якою ознакою доходу відображається у податковому розрахунку ф. 1ДФ сума поворотної фінансової допомоги, яка надається на адресу ФОП?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Щодо суми списаної в ЮО заборгованості, за якою минув строк позовної давності, у формі № 1ДФ (c. 40)

Чи відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума списаної заборгованості, за якою минув строк позивної давності та яка обліковувалась у ЮО, якщо дана заборгованість була списана на користь ФО-боржника?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо суми списаної на користь ФО заборгованості, за якою минув строк позовної давності, у формі № 1ДФ (c. 41)

Чи відображає ЮО у податковому розрахунку за ф. 1ДФ суму списаної на користь ФО заборгованості за якою минув строк позивної давності та розмір якої не перевищує суму, що становить 50 відс. місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо суми боргу, яку кредитор анулював до закінчення строку позовної давності, у формі № 1ДФ (c. 42)

Чи включається до оподаткованого доходу сума боргу, яка анульована кредитором до закінчення строку позовної давності та за якою ознакою доходу відображається анульований борг у податковому розрахунку за ф. 1ДФ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо плати за землю, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день (c. 43)

Чи переноситься термін сплати плати за землю, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день?
(категорія 112.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо перенесення терміну сплати податків і зборів, у тому числі у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (через вихідний, святковий день) (c. 44)

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну подання авансового звіту про використання коштів (c. 45)

Який термін подання авансового звіту про використання коштів відповідно до ПКУ, якщо працівник проводив готівкові та безготівкові розрахунки із застосуванням корпоративної картки для закупівлі товарів для потреб підприємства?
(категорія 103.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН помилково (безпідставно) складених податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних (c. 46)

Чи застосовується відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних помилково (безпідставно) складених податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку