Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 04.11.2019
41

Тема номера


Скарбничка бухгалтера: облік результатів інвентаризації

Кожен бухгалтер повинен знати: щорічна суцільна інвентаризація — процедура обов’язкова, її не уникнути.
Кінцевою метою її проведення є складання достовірної річної фінзвітності, для чого і проводиться перевірка всіх активів та зобов’язань.
У нашій скарбничці ми зібрали основні типові ситуації та кореспонденцію рахунків, які допоможуть з оформленням наслідків інвентаризації.

Документи та коментарi

Акцизний податок: що нового приніс Закон № 129 (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 р. № 129-IX)

П(С)БО: трансформація стандартизації (c. 6)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 16.09.2019 р. № 379)

Статтi

Матеріальна відповідальність працівників: хто винен і що робити? (c. 9)

У житті кожного суб’єкта господарювання рано чи пізно настає дуже відповідальний момент — інвентаризація. Це час, коли підводять підсумки і підраховують різниці між тим, що на папері, й тим, що по факту. На жаль, часто-густо ці різниці, тобто нестачі або псування матеріальних цінностей, бувають досить суттєвими. Але замало лише виявити нестачу, її бажано відшкодувати.
Отже, виникають запитання: хто винен і що робити? Про це і поговоримо в нашій статті.
Про види ж матеріальної відповідальності ви дізнаєтеся у наступному номері.

ПДВ-наслідки нестач при інвентаризації: свіжий погляд (c. 15)

Здавалося б як «тривіальна» бухгалтерська процедура може бути пов’язана із ПДВ? А річ тут у тім, що нестачі з подальшим списанням активів з балансу податківці прирівнюють до їх негосподарського використання. Це у свою чергу тягне за собою обов’язок нарахувати «компенсуючі» ПЗ на підставі п.п. «г» п. 198.5 ПКУ.
Це якщо стисло, але найбільш цікаве — в деталях. Подивимось, що до чого.

Норми природного убутку товарів: облік та оподаткування (c. 20)

У розпалі річна інвентаризація. У зв’язку з цим пропонуємо згадати, чи встановлені на сьогодні норми природного убутку товарів, як відображати в обліку списання в межах та понад норми.
Також пропонуємо вам ознайомитися з матеріалом «ПДВ-наслідки нестач під час інвентаризації: свіжий погляд» цього номера.

Судова практика

Інвентаризація під час перевірки: порядок та нюанси проведення (c. 24)

Вимога податківців провести інвентаризацію під час перевірки часто застає платників податків зненацька. Тут недивно й розгубитися, адже ПКУ дуже скупо окреслює порядок дій у цій ситуації. Однак щоб не вскочити в халепу, важливо чітко розуміти межу повноважень контролерів та власних обов’язків.
Розібратися в цьому часом допомагають суди. Тож пропонуємо взяти на озброєння чужий досвід.

Зворотний зв'язок

«Компенсуючі» податкові зобов’язання: чи так легко нарахувати? (c. 26)

Під час інвентаризації виявили зіпсовані товари, у зв’язку з чим списуємо їх з балансу.
Хочемо скористатися обережним варіантом та нарахувати ПЗ за п. 198.5 ПКУ. Проте виникли складнощі із визначенням бази оподаткування. Виходячи із даних обліку незрозуміло, товари із якої партії зіпсувалися.
Як бути?

Навчання у ЗВО ≠ основне місце роботи (c. 27)

Уперше приймаємо на роботу студента, який навчається у закладі вищої освіти на денній формі навчання.
Він надав нам довідку з місця навчання про те, що дійсно є студентом і не отримує стипендії з бюджету. Трудової книжки в нього немає.
Чи можна його прийняти за основним місцем роботи (більше він ніде не працює), і якщо так, то чи потрібно заводити на нього трудову книжку?

Довідкова інформація

Річна інвентаризація: документальний супровід (c. 28)

Як відомо, із жовтня у розпалі обов’язкова річна інвентаризація активів та зобов’язань.
І хоча сама процедура не нова й, ба більше, її доводиться проводити щонайменше раз на рік, ми вирішили створити невеличке нагадування бухгалтеру про основні етапи її проведення та принципи документального супроводу.

Скарбничка бухгалтера: облік результатів інвентаризації (c. 30)

Кожен бухгалтер повинен знати: щорічна суцільна інвентаризація — процедура обов’язкова, її не уникнути.
Кінцевою метою її проведення є складання достовірної річної фінзвітності, для чого і проводиться перевірка всіх активів та зобов’язань.
У нашій скарбничці ми зібрали основні типові ситуації та кореспонденцію рахунків, які допоможуть з оформленням наслідків інвентаризації.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку (c. 33)

Міністерство фінансів України
Наказ від 16.09.2019 р. № 379

Додаток до матеріалу:

Щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів (c. 34)

Які документи підтверджують знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів з метою не нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за наслідками такого знищення?
(категорія 101.06 ЗІР; відповідь діяла до 21.10.2019 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 34)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі нестачі, пошкодження, знищення або викрадення майна, якщо суму компенсації відшкодовує винна особа або її не встановлено (c. 35)

Як в податковому обліку з ПДВ відобразити недостачу/викрадення ТМЦ/нематеріальних активів, якщо сума компенсації відшкодовується винною особою або її не встановлено?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі списання товарів, які втратили товарний вигляд, у межах норм та/або понад норми природного убутку (c. 36)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо права працівників контролюючих органів під час перевірки СГ вимагати проведення інвентаризації ОЗ, ТМЦ, коштів та зняття їх залишків (c. 37)

Чи мають право працівники контролюючих органів в ході перевірки СГ вимагати проведення інвентаризації ОЗ, ТМЦ, коштів та зняття їх залишків?
(категорія 136.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо визначення ціни придбаного імпортованого на митну територію України товару з метою нарахувати податкові зобов’язання в разі його подальшого постачання (c. 38)

Як визначається ціна придбання імпортованого на митну територію України товару з метою нарахування податкових зобов’язань при їх подальшому постачанні?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку