Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 04.11.2019

41

Тема номера


П(С)БО: трансформація стандартизації

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 16.09.2019 р. № 379)

Документи та коментарi

Акцизний податок: що нового приніс Закон № 129 (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 р. № 129-IX)

Влада Карпова
П(С)БО: трансформація стандартизації (c. 6)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 16.09.2019 р. № 379)

Іван Чалий

Статтi

Матеріальна відповідальність працівників: хто винен і що робити? (c. 9)

У житті кожного суб’єкта господарювання рано чи пізно настає дуже відповідальний момент — інвентаризація. Це час, коли підводять підсумки і підраховують різниці між тим, що на папері, й тим, що по факту. На жаль, часто-густо ці різниці, тобто нестачі або псування матеріальних цінностей, бувають досить суттєвими. Але замало лише виявити нестачу, її бажано відшкодувати.
Отже, виникають запитання: хто винен і що робити? Про це і поговоримо в нашій статті.
Про види ж матеріальної відповідальності ви дізнаєтеся у наступному номері.

Катерина Литвиненко
ПДВ-наслідки нестач при інвентаризації: свіжий погляд (c. 15)

Здавалося б як «тривіальна» бухгалтерська процедура може бути пов’язана із ПДВ? А річ тут у тім, що нестачі з подальшим списанням активів з балансу податківці прирівнюють до їх негосподарського використання. Це у свою чергу тягне за собою обов’язок нарахувати «компенсуючі» ПЗ на підставі п.п. «г» п. 198.5 ПКУ.
Це якщо стисло, але найбільш цікаве — в деталях. Подивимось, що до чого.

Анна Хомюк
Норми природного убутку товарів: облік та оподаткування (c. 20)

У розпалі річна інвентаризація. У зв’язку з цим пропонуємо згадати, чи встановлені на сьогодні норми природного убутку товарів, як відображати в обліку списання в межах та понад норми.
Також пропонуємо вам ознайомитися з матеріалом «ПДВ-наслідки нестач під час інвентаризації: свіжий погляд» цього номера.

Вероніка Чернишова

Судова практика

Інвентаризація під час перевірки: порядок та нюанси проведення (c. 24)

Вимога податківців провести інвентаризацію під час перевірки часто застає платників податків зненацька. Тут недивно й розгубитися, адже ПКУ дуже скупо окреслює порядок дій у цій ситуації. Однак щоб не вскочити в халепу, важливо чітко розуміти межу повноважень контролерів та власних обов’язків.
Розібратися в цьому часом допомагають суди. Тож пропонуємо взяти на озброєння чужий досвід.

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

«Компенсуючі» податкові зобов’язання: чи так легко нарахувати? (c. 26)

Під час інвентаризації виявили зіпсовані товари, у зв’язку з чим списуємо їх з балансу.
Хочемо скористатися обережним варіантом та нарахувати ПЗ за п. 198.5 ПКУ. Проте виникли складнощі із визначенням бази оподаткування. Виходячи із даних обліку незрозуміло, товари із якої партії зіпсувалися.
Як бути?

Олександра Паненко
Навчання у ЗВО ≠ основне місце роботи (c. 27)

Уперше приймаємо на роботу студента, який навчається у закладі вищої освіти на денній формі навчання.
Він надав нам довідку з місця навчання про те, що дійсно є студентом і не отримує стипендії з бюджету. Трудової книжки в нього немає.
Чи можна його прийняти за основним місцем роботи (більше він ніде не працює), і якщо так, то чи потрібно заводити на нього трудову книжку?

Жанна Семенченко

Довідкова інформація

Річна інвентаризація: документальний супровід (c. 28)

Як відомо, із жовтня у розпалі обов’язкова річна інвентаризація активів та зобов’язань.
І хоча сама процедура не нова й, ба більше, її доводиться проводити щонайменше раз на рік, ми вирішили створити невеличке нагадування бухгалтеру про основні етапи її проведення та принципи документального супроводу.

Євгенія Волох
Скарбничка бухгалтера: облік результатів інвентаризації (c. 30)

Кожен бухгалтер повинен знати: щорічна суцільна інвентаризація — процедура обов’язкова, її не уникнути.
Кінцевою метою її проведення є складання достовірної річної фінзвітності, для чого і проводиться перевірка всіх активів та зобов’язань.
У нашій скарбничці ми зібрали основні типові ситуації та кореспонденцію рахунків, які допоможуть з оформленням наслідків інвентаризації.

Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку (c. 33)

Міністерство фінансів України
Наказ від 16.09.2019 р. № 379

Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів (c. 34)

Які документи підтверджують знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів з метою не нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за наслідками такого знищення?
(категорія 101.06 ЗІР; відповідь діяла до 21.10.2019 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 34)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі нестачі, пошкодження, знищення або викрадення майна, якщо суму компенсації відшкодовує винна особа або її не встановлено (c. 35)

Як в податковому обліку з ПДВ відобразити недостачу/викрадення ТМЦ/нематеріальних активів, якщо сума компенсації відшкодовується винною особою або її не встановлено?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі списання товарів, які втратили товарний вигляд, у межах норм та/або понад норми природного убутку (c. 36)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права працівників контролюючих органів під час перевірки СГ вимагати проведення інвентаризації ОЗ, ТМЦ, коштів та зняття їх залишків (c. 37)

Чи мають право працівники контролюючих органів в ході перевірки СГ вимагати проведення інвентаризації ОЗ, ТМЦ, коштів та зняття їх залишків?
(категорія 136.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення ціни придбаного імпортованого на митну територію України товару з метою нарахувати податкові зобов’язання в разі його подальшого постачання (c. 38)

Як визначається ціна придбання імпортованого на митну територію України товару з метою нарахування податкових зобов’язань при їх подальшому постачанні?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку