Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 01.04.2024

13

Тема номера


Єдиний податок: огляд свіжих податкових консультацій

У цьому довіднику ви знайдете добірку свіжих податкових консультацій, наданих спрощенцям у березні 2024 року.
Переважна кількість питань добре знайома платникам, проте, вважаємо, час від часу, аби уникнути ризиків, корисно нагадати актуальні орієнтири.

Статтi

Оподаткування виплат, що належать працівнику в разі звільнення (c. 6)

Коли розраховують працівника, бухгалтеру не досить знати, що саме виплатити та як обчислити, необхідно ще володіти інформацією, як оподатковувати виплати, коли нараховувати ЄСВ та коли сплатити обов’язкові платежі. А потім виплати, нараховані під час остаточного розрахунку, ще треба відобразити у звітності.
Із цим ми й розберемося.

Олена Огай

Зворотний зв'язок

Перехідні лікарняні у березні–квітні 2024 року: на які обмеження для розміру середньоденного заробітку орієнтуватися? (c. 10)

mail Ситуація така: тимчасова непрацездатність застрахованої особи тривала з 26 березня по 2 квітня 2024 року та була продовжена в наступному електронному лікарняному листі (ЕЛН) з 03.04.2024 по 09.04.2024. На час оплати першого ЕЛН страховий стаж працівника був меншим від 6 місяців і не було виплат у розрахунковому періоді (у зв’язку з відпусткою без збереження зарплати з 01.01.2023 по 29.02.2024). Тож середньоденна зарплата була розрахована за правилами п. 28 Порядку № 1266 1. Оскільки страховий стаж менший від 6 місяців, то було застосовано обмеження для розміру середнього заробітку, яке розраховувалося з огляду на мінзарплату (МЗП), яка була встановлена в березні 2024 року.
Розглянемо, на яке обмеження для розміру середнього заробітку орієнтуватися під час оплати ЕЛН на продовження хвороби у квітні, адже у квітні вже встановлено іншу МЗП.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.
Людмила Балла

Довідкова інформація

Укладаємо додаткову угоду до договору: що врахувати? (c. 13)

Рідкісний договір залишається незмінним протягом свого життя.  Бодай якісь зміни, але практично до кожного договору хоч раз вносять.
Насправді у внесенні змін до договору немає нічого складного, ба більше якщо йдеться про договори, що не обтяжені спеціальними правилами та процедурами, як, наприклад, оренда державного та комунального майна.
У цьому матеріалі ми підготували для вас нагадування про ключові моменти, які варто врахувати при оформленні договірних змін. Звісно, за бажанням можна «покреативити» і додати своїх нюансів, зважаючи на вид вашого договору та характер змін, а також на умови договору, які передбачають порядок внесення змін, тощо.

Катерина Литвиненко
Єдиний податок: огляд свіжих податкових консультацій (c. 17)

У цьому довіднику ви знайдете добірку свіжих податкових консультацій, наданих спрощенцям у березні 2024 року.
Переважна кількість питань добре знайома платникам, проте, вважаємо, час від часу, аби уникнути ризиків, корисно нагадати актуальні орієнтири.

Євгенія Поставна
Перелік матеріалів, опублікованих у газеті «Професійний бухгалтер» у I кварталі 2024 року (c. 22)
Марія Григор'єва

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку