Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 24.02.2020

10, [Cпецвипуск]

Тема номера


Дивіденди нерезидентам: особливості валютного регулювання та обліку

Виплата дивідендів нерезидентам має особливості. По-перше, тут доводиться дотримуватися встановлених у нормативних актах правил валютного регулювання. По-друге, дивіденди нерезиденту виплачують в інвалюті, що впливає на податковий та бухгалтерський облік.
Про це й поговоримо в статті.

Статтi

Вимоги до виплати дивідендів згідно із Законом про ТОВ (c. 5)

Найпоширеніша організаційно-правова форма, яку вибирають юридичні особи, — товариство з обмеженою відповідальністю. Не так давно ці підприємства почали «жити» за новим Законом про ТОВ. Оскільки особливі правила перехідного періоду припинили свою дію з 17.06.2019 р., підприємства зобов’язані в повному обсязі дотримуватися вимог Закону про ТОВ.
Сьогодні розглянемо, що це за вимоги в частині виплати дивідендів, а також поговоримо, чи існують якісь нюанси для ТОВ, які працюють за Модельним статутом.

Жанна Семенченко
Виплата дивідендів: податки, облік, звітність (c. 8)

Якщо залишити поза увагою соціальну значущість підприємства, місію etc, то в сухому залишку виявиться, що підприємства таки працюють заради того, щоб заробляти гроші своїм засновникам. Саме тому перед будь-яким успішним підприємством рано чи пізно постає питання розподілу прибутку між учасниками, тобто виплати дивідендів.
Про те, як відображати нарахування й виплату дивідендів в обліку емітента корпоративних прав, і розповімо.

Відразу застережемо: у цій консультації ми не зачіпаємо оподаткування операцій виплати дивідендів нерезидентам — вони будуть докладно розглянуті в статті «Дивіденди нерезидентам: особливості валютного регулювання та обліку».

Валентина Борисенко
Дивіденди нерезидентам: особливості валютного регулювання та обліку (c. 16)

Виплата дивідендів нерезидентам має особливості. По-перше, тут доводиться дотримуватися встановлених у нормативних актах правил валютного регулювання. По-друге, дивіденди нерезиденту виплачують в інвалюті, що впливає на податковий та бухгалтерський облік.
Про це й поговоримо в статті.

Влада Карпова
Дивіденди від резидента в обліку інвестора (c. 21)

Як ви вже знаєте, відповідальність за сплату податків під час виплати дивідендів інвестору-фізособі1покладена на підприємство-емітента (див. «Виплата дивідендів: податки, облік, звітність» цього випуску).
У цьому матеріалі зосередимося на оподаткуванні та обліку дивідендів від резидента України в їх одержувача, що є юридичною особою. А нюанси обліку дивідендів від нерезидентів проаналізовані в статті «Іноземні дивіденди в обліку інвестора».

Фізособа може отримувати дивіденди тільки як звичайна фізособа, а не як ФОП. Відповідно, до складу підприємницьких доходів такі суми не потрапляють.
Валентина Борисенко
Іноземні дивіденди в обліку інвестора (c. 25)

У цій консультації розповімо про всі особливості обліку та оподаткування дивідендів від нерезидентів.

Валентина Борисенко

Судова практика

Невиплачені дивіденди – це не тільки заборгованість, але й інфляційні втрати та 3 % річних (c. 29)

Бути учасником (акціонером) господарського товариства — це не тільки обов’язки, але й права. І найприємнішим із цих прав є право на отримання прибутку (дивідендів). Але на цьому шляху учасників підстерігають певні труднощі, вирішувати які часто-густо доводиться у суді.
Як учасники можуть отримати те, що належить їм за законом, і навіть більше, чим керуватися, ви дізнаєтеся із нашого матеріалу, присвяченого судовій практиці з порушеного питання.

Катерина Литвиненко

Зворотний зв'язок

Дивіденди в разі зміни системи оподаткування (c. 30)

Підприємство нарахувало дивіденди за 2018 рік своїм учасникам-резидентам (фізична особа та юрособа — платник податку на прибуток) у 2019 році, коли було платником ЄП групи 3, а виплачувати буде у 2020 році. При цьому з 01.01.2020 р. підприємство перейшло на сплату податку на прибуток.
Як оподатковувати такі дивіденди під час виплати?

Жанна Семенченко
Нюанси виплати дивідендів готівкою (c. 32)

Хочемо виплатити дивіденди фізособам-учасникам готівкою. Усього до виплати 200 тис. грн (по 100 тис. грн кожному учасникові).
Як краще вчинити: знімати в банку щодня по 50 тис. грн або є інший варіант дій?

Жанна Семенченко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 1)
Щодо податкового обліку операції із збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю за рахунок нерозподіленого прибутку такого підприємства (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 09.10.2019 р. № 677/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Щодо нарахування авансового внеску з податку на прибуток та утримання податку на доходи нерезидента, який є засновником юридичної особи — резидента, у разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку (c. 34)

Чи нараховується авансовий внесок з податку на прибуток та утримується податок на доходи нерезидента, який є засновником юридичної особи — резидента, у разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку?
(категорія 102.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перерахування до бюджету військового збору у разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку (c. 35)

В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету військовий збір у разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку?
(категорія 126.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо курсу, за яким визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті (c. 36)

За яким курсом визначається сума доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, для утримання та сплати податку на доходи нерезидента, якщо договір укладено в іноземній валюті?
(категорія 102.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нарахування авансового внеску з податку на прибуток та оподаткування доходів нерезидента при реінвестиції дивідендів, спрямованих на збільшення статутного капіталу (c. 37)

Чи нараховується авансовий внесок з податку на прибуток та чи оподатковуються доходи нерезидента при реінвестиції дивідендів, спрямованих на збільшення статутного капіталу?
(категорія 102.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати резидентами ЮО — платниками ЄП при виплаті нерезиденту — ЮО доходів із джерелом їх походження з України податку з таких доходів (c. 38)

Чи сплачують резиденти ЮО — платники ЄП при виплаті нерезиденту — ЮО доходів із джерелом їх походження з України податок з таких доходів та яка звітність при цьому подається?
(категорія 108.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку оподаткування ПДВ операції з виплати дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом (c. 39)

Який порядок оподаткування ПДВ операції з виплати дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом?
(категорія 101.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ставки ПДФО, за якою оподатковуються дивіденди, які нараховані емітентом-платником податку на прибуток на користь ФО — нерезидента (c. 40)

За якою ставкою ПДФО оподатковуються дивіденди, які нараховані емітентом-платником податку на прибуток на користь ФО — нерезидента?
(категорія 103.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо віднесення операції з нарахування (виплати) дивідендів до контрольованих (c. 41)

Чи вважаються операції з нарахування (виплати) дивідендів контрольованими?
(категорія 131.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту про контрольовані операції у разі отримання/виплати нерезидентом/нерезиденту дивідендів у формі відмінній від грошової (c. 42)

Як заповнюється розділ «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту про контрольовані операції у разі отримання/виплати нерезидентом/нерезиденту дивідендів у формі відмінній від грошової?
(категорія 131.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ЮО — платника ЄП у разі використання для розрахунків платіжних терміналів (c. 43)

Яка сума вважається доходом ЮО — платника ЄП у разі використання для розрахунків платіжних терміналів: загальна сума розрахунків чи сума, що надійшла на розрахунковий рахунок за мінусом комісії банку?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ЮО — платника ЄП третьої групи, якщо валютні кошти за надані товари (роботи, послуги) перераховуються через міжнародні системи грошових переказів (SWIFT, Western Union, MoneyGram тощо) (c. 44)

Що є доходом ЮО — платника ЄП третьої групи, якщо валютні кошти за надані товари (роботи, послуги) перераховуються через міжнародні системи грошових переказів (SWIFT, Western Union, MoneyGram тощо)?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо включення до доходу ЮО — платника ЄП суми курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти (c. 45)

Чи включаються до доходу ЮО — платника ЄП суми курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній  валюті, заборгованості та іноземної валюти?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку