Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 21.06.2021

28

Тема номера


«Кредитовий» підзвіт: крапку в дискусії ставить Верховний Суд

На жаль, ситуація, коли працівник спочатку витрачає власні кошти, а потім отримує компенсацію від роботодавця, досить поширена. І все б нічого, але податківці у такій схемі угледіли обов’язок нарахування ПДФО та ВЗ. Сподіваємося, що рішення Верховного Суду поставить крапку у питанні.

Статтi

Внутрішній первинний документ: практичні поради щодо використання (c. 6)

До теми внутрішньої первинки ми вже зверталися раніше на сторінках нашого видання. Так, у матеріалі «Внутрішній первинний документ: причини, підстави, призначення» // «ПБ», № 11/2019, с. 13 ми розбиралися із правовим статусом внутрішнього первинного документа та підставами для його використання. У цьому матеріалі зосередимося на практичному використанні внутрішніх первинних документів (актів) в обліку підприємства.

Євгенія Волох
ФОП та наймані працівники: головне про трудові відносини (c. 12)

На трудові відносини у ФОП (незалежно від системи оподаткування) поширюється загальне законодавство, що регулює трудові відносини працівників юридичних осіб незалежно від форм власності, виду діяльності й галузевої належності. Однак деякі поступки (принаймні з ведення кадрової документації) для ФОП є.

Вероніка Чернишова
Справедлива вартість у бухобліку: коли оцінювач обов’язковий та як визначити самостійно (c. 17)

У нормах нацстандартів досить часто використовують термін «справедлива вартість». У матеріалі розглянемо ситуації, коли для її визначення знадобиться профі, а коли можна впоратися самостійно. Крім цього, подивимося на підходи до її формування.

Анна Хомюк

Судова практика

«Кредитовий» підзвіт: крапку в дискусії ставить Верховний Суд (c. 27)

На жаль, ситуація, коли працівник спочатку витрачає власні кошти, а потім отримує компенсацію від роботодавця, досить поширена. І все б нічого, але податківці у такій схемі угледіли обов’язок нарахування ПДФО та ВЗ. Сподіваємося, що рішення Верховного Суду поставить крапку у питанні.

Олександра Паненко
Підприємство виконує роботи підвищеної небезпеки: обережно з цивільно-правовими договорами! (c. 28)

Не секрет, що використовувати працю фізичних осіб можна на підставі як трудових договорів, так і ЦПХ. Останній варіант часто приваблює роботодавців своєю відносною «необтяжливістю». Водночас інспектори Держпраці зазвичай прискіпливо аналізують обставини укладання та умови таких договорів, намагаючись викрити приховування трудових відносин. Зараз «під приціл» потрапило підприємство, яке уклало договір ЦПХ на виконання небезпечних робіт. Суд став на бік інспекторів…

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Зміна групи єдинника та заборонені види діяльності (c. 22)

Чи включаються до складу доходу платника ЄП групи 1 або 2 та як відображаються в податковій декларації кошти, що надійшли за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) у період його перебування у групі 3, у т. ч. кошти, отримані від здійснення видів діяльності, що заборонені ПКУ для відповідних груп?
а матеріалами ЗIР)

Анна Хомюк
Запізнилися із обов’язковою ПДВ-реєстрацією: чи можна самостійно сплатити зобов’язання? (c. 24)

mail Підприємство у квітні 2021 року перевищило обсяг оподатковуваних операцій в 1 млн грн та вчасно не подало заяву на реєстрацію платником ПДВ. Чи може підприємство самостійно сплатити до бюджету суму податку, нараховану за операціями, що були здійснені до моменту реєстрації платником ПДВ?

Євгенія Волох
Придбали земельну ділянку, мета використання якої невідома: обираємо рахунок для обліку (c. 25)

mail Підприємство придбало земельну ділянку. Як її використовуватимуть, поки що невідомо. Розглядаються кілька варіантів: перепродаж, здавання в оренду та будівництво складу на цій ділянці. На якому рахунку її обліковувати під час первісного визнання?

Олександра Паненко
Розрахунок відпускних, якщо заробіток у місяцях розрахункового періоду нижчий від мінімалки (c. 26)

mail Працівниця планує піти у відпустку в липні 2021 року. До березня 2021 року вона працювала в режимі неповного робочого дня (на 0,5 ставки), а з 01.03.2021 р. перейшла на повну зайнятість. Оклад за посадою працівниці встановлено: з 01.01.2020 р. — 4800,00 грн, з 01.09.2020 р. — 5000,00 грн, з 01.01.2021 р. — 6000,00 грн. Через роботу в режимі неповної зайнятості в місяцях РП 1показник середнього заробітку для відпускних виходить нижчий, ніж розрахований з огляду на МЗП. Чи потрібно в такому разі розраховувати середню зарплату з огляду на МЗП?

Розрахунковий період.
Вероніка Чернишова

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Строки позовної давності у карантин (c. 5)

Державна податкова служба України
ІПК від 07.06.2021 р. № 2293/ІПК/99-00-21-02-02-06 (витяг)

Державна податкова служба України
Щодо ПДВ (c. 33)

Яким чином виправити помилку, допущену у таблиці 1 або таблиці 2 додатка 5 (Д5) до податкової декларації з ПДВ?
(категорія 101.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо розхункового документа (c. 34)

Чи вважається розрахунковим документом роздрукований електронний проїзний квиток на автомобільний, авіаційний, морський і річковий транспорт?
(категорія 109.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (c. 35)

Яка інформація зазначається у полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП планує здійснювати ЗЕД?
(категорія 107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ (c. 36)

Чи може особа, яка не подала своєчасно Заяву на реєстрацію платником ПДВ, але при цьому підлягала обов’язковій реєстрації, самостійно сплатити до бюджету суму податку, нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ?
(категорія 101.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ та відповідальності (c. 37)

Чи передбачена відповідальність до платника податку при порушенні ним термінів подання реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація», у разі виникнення змін у його даних?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ та відповідальності (c. 38)

Яка відповідальність застосовується до особи, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, однак не подала реєстраційну заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку