Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 03.12.2018
45

Тема номера


Змінюємо систему оподаткування: загальна система ⇔ єдиний податок

Тим, хто вирішив розпочати новий рік з нової системи оподаткування, варто знати, з якого кроку почати та яким закінчити процедуру переходу.
І хоча останнім часом у цій сфері обійшлося без катаклізмів, буде незайвим нагадати про неї в цій статті.

Статтi

ПДВ-коригування після реорганізації юрособи: проблемні ситуації (c. 8)

Іноді на практиці трапляється, що після реорганізації юрособи потрібно відкоригувати ПЗ або ПК за раніше здійсненими операціями. При цьому труднощі проведення таких коригувань зачіпають не лише безпосередньо реорганізовану юрособу, а і її контрагента. І не важливо, ким у таких операціях виступає реорганізована юрособа: продавцем або покупцем.
У цьому матеріалі розглянемо можливості та механізми проведення таких коригувань.

Змінюємо систему оподаткування: загальна система ⇔ єдиний податок (c. 11)

Тим, хто вирішив розпочати новий рік з нової системи оподаткування, варто знати, з якого кроку почати та яким закінчити процедуру переходу.
І хоча останнім часом у цій сфері обійшлося без катаклізмів, буде незайвим нагадати про неї в цій статті.

Зворотний зв'язок

Посади дві, а працівник один: як об’єднати (c. 15)

На роботу до кіоску фаст-фуду хочемо прийняти працівника, який одночасно виконуватиме роботу кухаря та продавця продовольчих товарів.
Як правильно вказати його посаду в кадровій документації?

Експортуємо ІТ-послуги: що з реєстрацією платником ПДВ? (c. 17)
Єдинник групи 4 придбав трактор — потрібно подати форму № 20-ОПП (c. 18)

Сільськогосподарське підприємство — платник ЄП групи 4 придбало для використання у своїй діяльності трактор ХТЗ 150К-09-25.
Чи потрібно в цьому випадку подавати Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі — ф. № 20-ОПП)?

Є сало, та не для кота, або Що робити покупцю, якщо реєстрацію податкової накладної зупинено (c. 20)

Підприємство 15.05.2018 р. отримало сировину від постачальника — платника ПДВ. Реєстрацію ПН в ЄРПН було зупинено. Наразі постачальник не здійснив жодних дій для розблокування цієї ПН.
Які наші дії?
Протягом якого строку ще можна буде сформувати ПК з ПДВ?

Довідкова інформація

Основні правила роботи у групі 4 платників єдиного податку (c. 21)

Кроки для переходу у групу 4 або підтвердження статусу платника ЄП групи 4 треба здійснити на початку наступного року. Проте тим, хто хоче обрати групу 4 платників ЄП або залишитися у ній у 2019 році, слід звернути увагу на те, яких вимог необхідно дотриматися.
Про це — у матеріалі.

Хто може бути єдиноподатником (c. 25)

Єдинником груп 1–3, юрособою чи ФОП можуть стати лише ті суб’єкти, які підпадають під критерії, установлені ПКУ.

ПДВ-перехідні операції: процедура та оподаткування (c. 27)

Наприкінці року зазвичай починаються масові міграції із загальної системи на спрощену та навпаки. Це додатково спричиняє необхідність реєстрації платником ПДВ або ж її анулювання.
Як оподатковувати ПДВ-перехідні операції та з якими процедурними моментами ви стикнетеся при переходах, читайте у матеріалі.

Перехідні операції у юросіб та ФОП: коли і як оподатковувати (c. 29)

Цей матеріал — для підприємств і ФОП, які з 01.01.2019 р. мають намір змінити систему оподаткування і розмірковують, як оподатковуються перехідні операції.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо відображення результатів перевірки контролюючого органу (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 31.10.2018 р. № 4646/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Документ до матеріалу:

Про відображення в податковій декларації з ПДВ суми, яка визначена за податковими повідомленнями-рішеннями за формою «В4» (c. 35)

Як у податковій декларації з ПДВ відображається сума, визначена в податковому повідомленні-рішенні за формою «В4», в тому числі, якщо платником податку здійснювалось оскарження такого податкового повідомлення-рішення?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо анулювання платника ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення (c. 36)

Чи підлягає анулюванню платник ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення?
(категорія 101.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі постачання товарів/послуг, попередню оплату за якими отримано від покупців до проведення реорганізації (c. 37)

Чи потрібно особі, що утворилась в результаті реорганізації, нараховувати податкові зобов’язання при постачанні товарів/послуг, попередня оплата за якими була отримана від покупців до проведення реорганізації?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування податкового кредиту чи нарахування податкового зобов’язання при реорганізації юридичної особи — платника ПДВ (c. 38)

Чи потрібно коригувати податковий кредит чи нараховувати податкові зобов’язання при реорганізації (приєднанні, злитті, перетворенні, поділі та виділенні) юридичної особи — платника ПДВ?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Повернення товарів правонаступником особи, яка реорганізувалася шляхом злиття (приєднання): чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання (c. 39)

Чи має право постачальник відкоригувати податкові зобов’язання, нараховані при постачанні товарів особі, яка реорганізувалася шляхом злиття (приєднання), у разі повернення таких товарів правонаступником?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо обов’язку юридичної особи повідомляти контролюючі органи за місцезнаходженням відокремлених підрозділів та філій про обрання спрощеної системи оподаткування (c. 40)

Чи необхідно ЮО, до складу якої входять відокремлені підрозділи та філії, у разі переходу на застосування спрощеної системи оподаткування, повідомляти контролюючі органи, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів та філій, про обрання спрощеної системи оподаткування?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо дати подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо її надіслано поштою (c. 41)

Яка дата вважається датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо її надіслано поштою?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання фізичною особою — підприємцем заяви для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування (внесення змін до реєстру платників ЄП, відмови від спрощеної системи оподаткування) в електронній формі (c. 42)

Чи можливе подання ФОП заяви для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування (внесення змін до реєстру платників ЄП, відмови від спрощеної системи оподаткування) в електронній формі?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання ЮО заяви про застосування спрощеної системи оподаткування в електронній формі (c. 43)

Чи можуть ЮО подавати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб заяву про застосування спрощеної системи оподаткування?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо врахування ЮО суми ПДВ в Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування (c. 44)

Чи враховуються ЮО, яка прийняла рішення про перехід на спрощену систему оподаткування (у т. ч. без сплати ПДВ), в розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, суми ПДВ?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення рядків 4 і 8 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та полів «номер реєстрації в органі державної податкової служби», «дата взяття на облік в органі державної податкової служби» (c. 45)

Які відомості зазначаються у рядках 4 і 8 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та чи заповнюються поля «номер реєстрації в органі державної податкової служби», «дата взяття на облік в органі державної податкової служби» у зазначеній заяві?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо зазначення ФОП адреси майна, яке здаватимуть в оренду, у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи (c. 46)

Чи необхідно ФОП платнику ЄП, яка здає в оренду власне нерухоме майно, зазначати у графі «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи адреси майна, яке буде здаватися в оренду?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відомостей, які ФОП зазначає в заяві про перехід на спрощену систему оподаткування (c. 47)

Які відомості зазначаються ФОП у заяві про перехід на спрощену систему оподаткування?
(категорія 107.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відомостей, які ЮО зазначає в заяві про перехід на спрощену систему оподаткування (c. 48)

Які відомості зазначає ЮО, яка обирає ЄП третьої групи, в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо визначення доходу за попередній календарний рік, якщо ФОП вирішила застосовувати спрощену систему оподаткування (c. 49)

Як визначається дохід за попередній календарний рік, у разі прийняття ФОП рішення про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня наступного року?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо визначення доходу за попередній календарний рік, якщо ЮО вирішила застосовувати спрощену систему оподаткування (c. 50)

Як визначається дохід за попередній календарний рік, у разі прийняття ЮО рішення про застосування спрощеної системи оподаткування з 01 січня наступного року?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення ФОП рядка «Відомості щодо державної реєстрації протягом календарного року: первинна або повторно» Розрахунку доходу за попередній календарний рік (c. 51)

В якому випадку ФОП проставляє позначку навпроти слова «первинна» або «повторна» при заповненні рядка «Відомості щодо державної реєстрації протягом календарного року: первинна або повторно» п. 4 Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення ЮО рядка «Відомості щодо державної реєстрації протягом календарного року: первинна або повторно» Розрахунку доходу за попередній календарний рік (c. 52)

В якому випадку ЮО проставляє позначку навпроти слова «первинна» або «повторна» при заповненні рядка «Відомості щодо державної реєстрації протягом календарного року: первинна або повторна» п.4 Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування?
(категорія 108.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо операцій з постачання товарів/послуг, які вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ (c. 53)

Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ?
(категорія 101.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання повідомлення за ф. № 20-ОПП юридичною особою, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) (c. 54)

Чи потрібно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП ЮО, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну подання повідомлення за ф. № 20-ОПП та дати, з якої визначається 10-денний строк для подання повідомлення (c. 55)

В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП та з якої дати визначається 10-денний строк для подання повідомлення: дати державної реєстрації (взяття на облік) ЮО, ФОП або ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди (тощо) або іншої дати?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення відповідних граф розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування», якщо немає об’єктів оподаткування або у довіднику не зазначено відповідних типів об’єкта оподаткування (c. 56)

Який порядок заповнення відповідних граф розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування», якщо у довіднику відсутні відповідні типи об’єкта оподаткування або немає об’єктів оподаткування, які підходять за призначенням (наприклад немає житлового або нежитлового приміщення, ОСББ, надання послуг платникам тощо)?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення граф 6 - 7, 8 розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, у разі придбання транспортного засобу для використання по всій території Україні або передачі його в оренду (c. 57)

Як заповнюються графи 6 – 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування», 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» розділу 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, у разі придбання транспортного засобу для використання по всій території Україні або передачі його в оренду?
(категорія 119.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання пояснень та копій документів у разі зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН (c. 58)

Чи подаються пояснення та копії документів у разі зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зайво (помилково) складених податкової накладної/розрахунку коригування?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за нереєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної (c. 59)

Чи застосовуються штрафні санкції за не реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено і після спливу 365 днів не вжито заходи, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо об’єктів оподаткування ЮО — платника ЄП четвертої групи (c. 60)

Чи включаються до об’єкта оподаткування ЮО — платника ЄП четвертої групи площі орендованих земель, які фактично використовуються платником, але договори оренди яких не зареєстровані у встановленому чинним законодавством порядку?
(категорія 108.02.02 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Щодо податкових зобов’язань з ПДВ у платника податку, якщо товари відвантажено до його реєстрації таким платником (c. 61)

Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ у платника податку, у разі коли перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації таким платником?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування фінансового результата на суму коштів, отриманих у звітному періоді за товари (роботи, послуги), але відвантажених (наданих) під час перебування на спрощеній системі (c. 62)

Чи враховуються при визначенні об’єкта оподаткування кошти, отримані платником податку на прибуток за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування?
(категорія 102.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо права ФОП на загальній системі оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично понесені під час перебування на спрощеній системі оподаткування (c. 63)

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично понесені під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?
(категорія 104.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за червен

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ) за червень

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку