Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 13.04.2020
17-18

Тема номера


Статтi

Податкові зміни: карантин і надалі змушує переглядати законодавчі норми (c. 5)

Не встигли платники податків засвоїти попередню порцію податкових карантинних новацій, як законодавці приготували чергову у вигляді Закону № 5401.
Подивимось, що до чого.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 р. № 540-IX.
Трудові питання у світлі чергового «антивірусного» Закону (c. 8)

Законодавство щодня підлаштовується під нову «коронавірусну» реальність.
Сьогодні поговоримо про чергові зміни, внесені Законом № 5401 до КЗпП та інших законодавчих актів у частині регулювання трудових відносин.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 р. № 540-IX.
Чергові «карантинні» зміни: що новенького ми отримали від законодавців? (c. 13)

Наступну порцію змін до законодавства привніс Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 р. № 540-IX (далі — Закон № 540).
У цьому матеріалі проаналізуємо основні нововведення щодо звільнення від орендної плати, продовження строків давності, процесуальних змін тощо.

«Коронавірусне» звільнення від земельного податку: як ним скористатися? (c. 17)

Про яке звільнення йдеться? Повірте, це запитання зовсім не пусте. Адже за досить нетривалий час карантину, оголошеного з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), депутати встигли надати аж два звільнення від плати за землю. Перше — на березень–квітень — проіснувало зовсім недовго, друге — лише на березень — прийшло йому на зміну.
Тож що та в які строки треба зробити, щоб скористатися чинним нині звільненням?
І як виплутатися із халепи, якщо ви вже встигли приміряти на себе те, що тепер скасоване?
Відповіді на ці та інші актуальні «земельні» запитання — у нашій статті.

Фінмоніторинг по-новому: важливі зміни та новації (c. 21)

Цей матеріал присвячений Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361-IX (далі — Закон № 361), який набуде чинності 28.04.2020 р.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо необхідності нарахування ПДВ у разі здійснення операцій з тимчасового призупинення експлуатації виробничого обладнання з огляду на відсутність замовлень на виробництво певного типу продукції (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 23.03.2020 р. № 1195/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Додаток до матеріалу:

Щодо подання декларації з плати за землю в разі зміни протягом року функціонального використання землі, зміни розміру орендної плати, настання інших факторів, що впливають на розмір податкового зобов’язання з плати за землю, чи виявлення помилок (c. 34)

Яку податкову декларацію з плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) і в які строки необхідно подати платнику плати за землю у разі зміни протягом року функціонального використання землі, зміни розміру орендної плати, настання інших факторів, що впливають на розмір податкового зобов’язання з плати за землю чи виявлення помилок?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності власника землі або землекористувача, у тому числі орендаря, за неподання податкової декларації з плати за землю (c. 35)

Чи застосовується відповідальність до власника землі або землекористувача, у тому числі орендаря, за неподання податкової декларації з плати за землю протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни об’єкта та/або бази оподаткування, які призвели до збільшення або зменшення податкового зобов’зання з плати за землю?
(категорія 111.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення графи «Порядковий номер за рік за видом декларації» податкової декларації з плати за землю (c. 36)

Як заповнюється графа «Порядковий номер за рік за видом декларації» податкової декларації з плати за землю?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення поля «починаючи з» або «з урахуванням уточнень з» під час подання податкової декларації з плати за землю (c. 37)

В яких випадках при поданні податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) платник заповнює поле «починаючи з» або «з урахування уточнень з»?
(категорія 111.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2020 року (гірничі підприємства)

Завтра

Транспортний податок за IV квартал 2020 року

Податок на нерухоме майно за IV квартал 2020 року

Авансовий внесок з туристичного збору за січень 2021 року

ПДВ за грудень 2020 року

Акцизний податок за грудень 2020 року

Плата за землю за грудень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку