Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 28.08.2018

32

Тема номера


Овочі зіпсувалися при зберіганні: правила обліку та оподаткування

Сільськогосподарське підприємство — платник єдиного податку групи 4 займається вирощуванням овочів та фруктів. Зібрану продукцію з поля воно зберігає до реалізації на своєму складі. В процесі зберігання частина продукції втрачається, в тому числі псується (гниє).
Як правильно списати втрату овочів та фруктів при зберіганні?

Документи та коментарi

Знайомимося з нововведеннями для фермерів (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 р. № 2497-VIII)

Микола Проценко

Статтi

Єдиний податок і ФОП-аграрії: друзі навік! (c. 6)

Про те, що фізичним особам — підприємцям хочуть надати право бути платником ЄП групи 4 на рівні з юридичними особами, йшлося ще з кінця минулого року. Але тільки після того, як Президент підписав Закон, яким внесено зміни до ПКУ та деяких законів, що стосуються діяльності фермерів, це стало реальністю.
Як ці зміни вплинули на ФОП-аграріїв згідно з нововведенням в ПКУ, поговоримо далі.

Микола Проценко
Аліменти за кількома постановами: як утримати? (c. 11)

Приводом для написання цієї статті стало запитання нашого читача. Роботодавець у червні отримав від виконавчої служби дві постанови про утримання аліментів (причому з боргами за минулі періоди) із зарплати одного працівника. Як правильно розрахувати суму утримань?
Актуальність цього питання зростає у зв’язку з тим, що тепер роботодавець щомісяця звітуватиме про утримані з працівника аліменти.

Ірина Долга, Жанна Семенченко
«Економне» оподаткування в разі купівлі-продажу квартир (c. 16)

Приводом для цієї статті стало запитання читача. Ситуація така: «Засновник підприємства планує зайнятися купівлею-продажем квартир. Він розглядає різні варіанти для організації цього виду діяльності: продаж у статусі звичайної фізичної особи, ФОП або підприємства на загальній чи спрощеній системі оподаткування. Які із перелічених варіантів можливі та найбільш прийнятні в плані оподаткування?»
Розберемося!

Ірина Шевчук

Судова практика

Допуск фіскалів до перевірки як втрата шансу оскаржити правомірність її проведення (c. 22)

Інколи події, пов’язані з початком проведення податківцями документальної виїзної перевірки, геть дезорієнтують платника податків, адже фіскали вміють діяти з притаманним їм напором. Однак саме перші дії та рішення платника податків відіграють важливу, а інколи — й ключову роль у подальшому розвитку ситуації.  Чергові постанови Верховного Суду вкотре підкреслюють необхідність прийняття своєчасного та зваженого рішення щодо допуску або недопуску контролерів до перевірки.

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Фізкульт-привіт — працівникам, облік — бухгалтеру (c. 23)

Підприємство планує придбати у фітнес-центрі абонементи для спортивних занять і плавання працівників.
Як відобразити такий «бонус» в обліку?
Чи виникне у працівників оподатковуваний дохід?

Вероніка Чернишова
Овочі зіпсувалися при зберіганні: правила обліку та оподаткування (c. 26)

Сільськогосподарське підприємство — платник єдиного податку групи 4 займається вирощуванням овочів та фруктів. Зібрану продукцію з поля воно зберігає до реалізації на своєму складі. В процесі зберігання частина продукції втрачається, в тому числі псується (гниє).
Як правильно списати втрату овочів та фруктів при зберіганні?

Микола Проценко, Олександра Паненко
Оподаткування процентів за депозитом у ФОП на загальній системі (c. 29)

  ФОП на загальній системі оподаткування відкрив депозитний рахунок у банку, куди перерахував гроші зі свого підприємницького рахунку, та отримує проценти на суму розміщеного в банку депозиту.
Як має оподатковуватися сума процентів за депозитом, зокрема, чи потрібно включати її до доходу?

Ольга Булгакова, Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо ПДВ за операцією з оформлення правоустановчих документів на готове новозбудоване житло (об’єкт житлового фонду), якщо таке оформлення забудовник здійснив на себе (c. 34)

Як оподатковується ПДВ операція з оформлення правовстановлюючих документів на готове новозбудоване житло (об’єкт житлового фонду), якщо таке оформлення забудовник здійснив на себе?
(категорія 101.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення у ф. № 1ДФ суми доходів, до яких застосовують коефіцієнт (c. 35)

Як у гр.гр. 3а та 3 податкового розрахунку ф. 1ДФ відображаються суми доходів до яких застосовується коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ст. 164 ПКУ, а саме з урахуванням коефіцієнту чи без нього?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення у ф. № 1ДФ суми доходів у негрошовій формі (c. 36)

Яка сума нарахованого доходу відображається у рядку «Військовий збір» розд. ІІ податкового розрахунку за ф. 1ДФ у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, а саме з урахуванням коефіцієнту, чи без нього?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операціями зі списання товарів, які втратили товарний вигляд, у межах норм та/або понад норми природного убутку (c. 37)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо включення до доходу ФОП доходів у вигляді процентів, нарахованих на залишок коштів поточного банківського рахунку (c. 38)

Чи включаються до доходу ФОП доходи у вигляді процентів, нарахованих на залишок коштів поточного банківського рахунку?
(категорія 104.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку