Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 20.05.2019

19

Тема номера


Блокувальні тенета: не кожна рибка прослизне

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117» від 24.04.2019 р. № 391)

Документи та коментарi

Блокувальні тенета: не кожна рибка прослизне (c. 5)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117» від 24.04.2019 р. № 391)

Анна Хомюк

Статтi

Звільнення за прогул: коли причина відсутності працівника є неповажною і як це довести (c. 7)

Якщо укладення трудового договору відбувається за угодою сторін, то його припинення можливо за декількома сценаріями. Найбільш неприємним (причому для обох сторін) та найчастіше оскаржуваним варіантом є розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця в разі звільнення за прогул без поважних причин (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП). Цей варіант є досить проблемним з огляду на те, що роботодавець має справу з таким оціночним поняттям, як поважна причина звільнення. Адже саме від правильної оцінки цієї причини залежить обґрунтованість звільнення.
Що треба врахувати та чим керуватися, детально розповімо в нашому матеріалі.

Катерина Литвиненко
Звільнення за прогул: зафіксували, далі діємо за алгоритмом (c. 14)

У попередній частині нашого матеріалу на с. 7 ми докладно зупинилися на такому неприємному для багатьох роботодавців явищі, як прогул працівника; з’ясували, які причини прогулу вважаються поважними, а які — навпаки; проаналізували судову практику з цього питання. Тепер більш докладно розповімо про те, наскільки важливо правильно зафіксувати прогул і за яким алгоритмом діяти, щоб уникнути в майбутньому довгої судової тяганини та непотрібних витрат.

Катерина Литвиненко
Товар лицем продають, або Облік вітринних товарів (c. 17)

Вітрина — це фактично обличчя магазину, призначенням якого є привернути увагу та розбурхати інтерес покупця, спокушати та спонукати його до придбання товару саме у цьому місці. Тож не дивно, що оформленню вітрини приділяється так багато уваги. Однак експоновані товари швидко зазнають зовнішніх пошкоджень, втрачають первісний привабливий вигляд, припадають пилом та псуються.
У цій статті пропонуємо поговорити про їх облікову долю.

Євгенія Волох

Судова практика

Є у світі справедливість: суд проти блокування податкових накладних на підставі критеріїв, встановлених листом ДФСУ (c. 22)

Зупинення реєстрації ПН має складну історію. Час від часу «блокувальні» оберти сягають дійсно жахливих масштабів, а платники ПДВ іноді відчувають себе безпорадними перед «системою». З огляду на неоднозначність та нечіткість критеріїв, за якими відбраковуються ПН, до цих жорен часто потрапляють суб’єкти господарювання реального сектора економіки. Верховний Суд (далі — ВС) виклав своє бачення ситуації на сьогодні.

Світлана Куртенок, Катерина Литвиненко

Зворотний зв'язок

Продаж землі: коли застосовують пільгу з ПДВ (c. 24)

Наше підприємство — платник ПДВ планує продати нерухомість і землю під нею. Свого часу ці об’єкти придбавалися окремо.
Як краще оформити договір купівлі-продажу, щоб земля не оподатковувалася ПДВ?

Влада Карпова
Дволикий працівник: приймаємо на роботу підприємця (c. 25)

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ) приймає на роботу особу, яка одночасно зареєстрована як підприємець.
У зв’язку з цим у керівництва виникають запитання, чи не вважатимуться трудові відносини з такою особою сумісництвом, чи немає взагалі якихось заборон або обмежень у разі працевлаштування ФОП?

Катерина Литвиненко
Менеджер у відпустці… Хто за нього? (c. 27)

У розробленому на підприємстві Положенні про оплату праці встановлено доплату за виконання роботи тимчасово відсутнього працівника в розмірі від 10 до 30 %. Водночас тут зазначено, що на період відсутності (відпустки, хвороби тощо) пересічних працівників їх обов’язки виконують керівники відділень без доплати.
Чи не виникнуть у зв’язку з цим проблеми при перевірці, якщо, приміром, під час відпустки логіста або менеджера зі збуту їх функції виконуватимуть комерційний директор та/або начальник відділу збуту, а під час відпустки бухгалтера — відповідно, головний бухгалтер?

Жанна Семенченко

Довідкова інформація

Звільнення за прогул: зразки документів (c. 28)

Із попередніх матеріалів (на с. 7 та с. 14) ви дізналися, в яких випадках можна звільнити працівника за прогул без поважних причин, за яким алгоритмом діяти, які нюанси врахувати. Наведемо примірні зразки документів, які напрацьовані багаторічною практикою та стануть у пригоді роботодавцям.

Катерина Литвиненко
Індексація зарплати за травень та червень 2019 року (c. 31)
Алла Головко
Компенсація за затримку виплати зарплати у травні 2019 року (c. 32)
Валентина Борисенко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 32)
Щодо порядку оподаткування доходу ФО в разі отримання товару зі знижкою від ЮО (c. 33)

Який порядок оподаткування доходу ФО при отриманні товару зі знижкою від ЮО?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 34)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку