Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 13.09.2021

42

Тема номера


Документи та коментарi

«Кручу-верчу, заплутати хочу...» Або нові зміни в розрахунку середньої зарплати згідно з Порядком № 100 (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати» від 01.09.2021 р. № 917)

Жанна Семенченко
Вимоги ДСТУ 4163:2020: схаменіться! Або дивімося на речі тверезо (c. 8)

(коментар щодо Національного стандарту ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затвердженого наказом ДП «УкрНДНЦ» від 01.07.2020 р. № 144)

Анна Хомюк

Статтi

Норма робочого часу на 2022 рік (для 5-денки і 6-денки) (c. 10)

Готуй сани влітку... І норму робочого часу на майбутній рік теж визначай влітку smiley. У нашій традиційній статті пропонуємо вам згадати (або вивчити) загальні правила розрахунку норми робочого часу на 2022 рік, а також розібратися з нюансами для підсумованого обліку робочого часу і неповної зайнятості.
Зрозуміло, для вас вже готові шпаргалки для 5-денки з вихідними в суботу і неділю та 6-денки з вихідним у неділю. Почнімо...

Олена Усенко, Яна Ярошенко
Нюанси трудових відносин з водієм (c. 19)

Майже кожне підприємство має у своєму штаті водія. А якщо перевезення пасажирів чи вантажів є частиною діяльності, то без водіїв точно не обійтися.
Про нюанси трудових відносин з водіями у сьогоднішній статті.

Віктор Шевченко
Окремі питання оплати праці водіїв (c. 23)

Зі статті "Нюанси трудових відносин з водієм"  ви дізналися про особливості прийому на роботу і організацію праці водіїв. У цьому матеріалі розповімо про те, як оплачується їхня праця.

Віктор Шекера
Класифікація основних засобів за групами: податкові ризики (c. 26)

Справа, яку розглядав суд, стосується ситуації, коли на підставі п. 4 НП(С)БО 7 «Основні засоби» підприємство виділило частини ОЗ як окремі об’єкти ОЗ. Податківці таке групування не схвалили.
Що з цього вийшло, подивимося на прикладі справи № 560/853/20.

Анна Хомюк
Мотиваційна виплата від постачальника: суд угледів маркетингові послуги (c. 27)

Податківці вже тривалий час полюють на мотиваційні виплати, які здійснюють постачальники на адресу оптових покупців (в міжнародній практиці їх оформлюють кредит-нотами). Контролери намагаються довести факт надання маркетингової послуги, яка, своєю чергою, є об’єктом оподаткування ПДВ.
І ось своє слово в цьому питанні сказала Судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. І для платників ПДВ воно, на жаль, невтішне.

Світлана Куртенок

Довідкова інформація

Онлайн-бізнес в Україні: податкові та бухгалтерські аспекти — підсумки вебінару (c. 31)

У сучасних умовах поширення пандемії електронна комерція набула широкого попиту та стала поштовхом для трансформації багатьох компаній. Однак часто трапляється, що на практиці бухгалтерсько-податкові аспекти, пов’язані з онлайн-бізнесом, нечітко або взагалі не регламентовані українським законодавством.
Про це 12 серпня 2021 року на вебінарі розповіли спеціалісти KPMG в Україні — Лілія Таран, менеджер відділу корпоративного оподаткування, Іванна Порохнюк, старша консультантка відділу корпоративного оподаткування, та Ніна Матвієнко, старша консультантка відділу міжнародного оподаткування.
У матеріалі висвітлимо основні акценти.

Лілія Таран, Іванна Порохнюк, Ніна Матвієнко

Додатковi матерiали

Щодо ПДВ (c. 33)

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ при списанні дебіторської заборгованість за поставленими та не оплаченими товарами/послугами у разі визначення податкових зобов’язань за касовим методом?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо звітування ФОП на загальній системі оподаткування (c. 34)

Яким чином заповнюється графа 11 Типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат ФОП на загальній системі оподаткування, якщо результатом господарської діяльності за місяць (квартал, рік) є збиток?
(категорія 104.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо операції з отримання кредит-ноти (c. 35)

Яким чином оподатковується операція з отримання покупцем — резидентом кредит-ноти у вигляді винагороди у грошовій формі (бонусу, мотиваційних виплат) / зменшення суми зобов’язання перед постачальником-нерезидентом за поставлений товар?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку