Журнали

Документи та коментарi

Новий Закон про валюту: чи такий гарний, як рекламують? (c. 5)

(коментар до Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII)

Влада Карпова

Статтi

«А якщо..?»: ПДВ-коригування на різні випадки життя (c. 9)

Досвідчені платники ПДВ знають, що коригування податкових зобов’язань та кредиту — не така вже легка справа. А якщо ситуація «із зірочкою», то питань виникає більше, ніж у ПКУ відповідей. На додаток фіскали час від часу вносять свої порції «креативу».
Дізнаймося про нюанси здійснення коригувань у цікавих ситуаціях з оглядкою на законодавчі норми, здоровий глузд та фіскальні примхи.

Світлана Куртенок
Класифікатор професій: правильні назви посад — це просто! (c. 13)

Щодо Класифікатора професій зараз точаться розмови буквально в кожній бухгалтерії (відділі кадрів)... Не те, щоб раніше цей документ був нікому не потрібний: і в трудовій книжці, і у штатному розписі посади, назви професій мають бути вказані точно відповідно до цього Класифікатора. Але актуальність цього питання значно зросла через те, що, починаючи зі звіту за серпень, у таблиці 5 форми № Д4 потрібно наводити дані про професійну назву роботи з кодами з Класифікатора.
У цій статті розглянемо, як працювати з Класифікатором, що робити, коли ви не знайшли відповідну посаду, та інші питання.

Віта Макаренко, Жанна Семенченко

Зворотний зв'язок

Відрядження й доплата до МЗП (c. 21)

Працівник підприємства з 27 по 30 серпня 2018 року був у відрядженні. За час відрядження оплату виконано за середнім заробітком.
Як у серпні 2018 року провести доплату до МЗП?

Ірина Долга
Обмін електронними документами: якщо контрагент — «звичайна» фізособа (c. 23)

У попередньому номері прочитали вашу статтю про електронний документообіг та зацікавилися: чи можемо ми за допомогою ЕЦП підписувати договори, акти з нашими контрагентами, які є «звичайними» фізичними особами (не ФОП)?

Леся Михаленко, Валентина Борисенко
Замовник відмовив у підписанні акта: що з ПДВ? (c. 24)

Виконали роботи та направили замовнику акт на підпис. Він відмовляється підписувати акт та оплачувати роботи, мотивуючи це низькою якістю робіт. ПН була складена на дату оформлення акта та зареєстрована в ЄРПН.
Чи можемо ми відкоригувати ПЗ з ПДВ?

Олександра Паненко
Перепродаж сільгосппродукції: як не заплатити ПДВ більше, ніж потрібно (c. 26)

Сільськогосподарське підприємство вирішило торгувати не тільки власновирощеною, а і придбаною у фізичних осіб сільськогосподарською продукцією.
Чи є особливості визначення бази оподаткування при реалізації такої продукції?

Микола Проценко

Довідкова інформація

Таблиця 5 звіту з ЄСВ у запитаннях-відповідях (c. 28)

Нещодавно до Звіту за формою № Д4 були внесені істотні зміни (див. «Зміни у звітності з ЄСВ» // «ПБ», № 27/2018, с. 4).
Уперше за оновленою формою звітуємо вже за серпень 2018 року (категорія 301.06 ЗІР), у зв’язку з чим ми зібрали найбільш поширені запитання наших читачів про нововведення таблиці 5.

Жанна Семенченко
Податкова накладна: експертиза на придатність та варіанти виправлення (c. 30)

Від правильного заповнення податкової накладної залежить право покупця на податковий кредит.
Із нашого довідника ви дізнаєтеся, які помилки в реквізитах ПН краще виправити та як це зробити.

Олександра Паненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо найменування посад (професій) працівників (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.03.2016 р. № 106/13/116-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП у разі наявності податкового боргу з податків (c. 35)

Чи є підставою для анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП наявність податкового боргу з податків, за якими контролюючий орган визначив податкові зобов’язання такій особі як не СГ?
(категорія 107.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нарахування суми неустойок (штрафів чи пені) в разі порушення правил провадження господарської діяльності (c. 35)

Чи враховуються суми неустойок (штрафів чи пені) у разі порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток?
(категорія 102.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операціями з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються / не зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів (c. 36)

Як в податковому обліку з ПДВ продавця/покупця відображається операція з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються/не зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення табличної частини розрахунку коригування, який продавець складає у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу) / повернення йому товарів (c. 37)

Який порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування, що складається продавцем у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу) / поверненні йому товарів?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг (c. 38)

На яку дату та яким чином складаються розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дій постачальника — платника ПДВ, якщо було складено податкову накладну на дату отримання передоплати (авансу) у повному обсязі, а потім внесли зміни до умов договору (c. 39)

Які дії в обліку з ПДВ повинен здійснити постачальник — платник ПДВ, якщо на дату отримання передоплати (авансу) у повному обсязі була складена податкова накладна, потім були внесені зміни до умов договору в частині збільшення ціни товару/послуги та покупець здійснив доплату?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкових накладних за операцією з виконання підрядних будівельних робіт, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт (c. 40)

Чи складаються податкова накладна та розрахунок коригування до податкової накладної за операцією з виконання підрядних будівельних робіт у разі, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Об’єктом оподаткування ПДВ у платника податку буде встановлена ним торгова націнка (c. 41)

Що є об’єктом оподаткування ПДВ при здійсненні платником податку операцій з постачання сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки особам, які не зареєстровані як платники ПДВ, у разі якщо така продукція раніше придбавалася таким платником у населення та/або в осіб, які не є платниками цього податку?
(категорія 101.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій (c. 42)

Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі у разі здійснення платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, так і звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про подання оновленого звіту щодо сум нарахованого ЄСВ (c. 43)

За який період необхідно вперше подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ за оновленою формою з урахуванням змін, передбачених наказом МФУ від 15.05.2018 № 511?
(категорія 301.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо помилок у податковій накладній (c. 44)

Чи вважається податкова накладна заповненою з порушенням, якщо в ній обов’язкові реквізити, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі/малі) такої назви не співпадає?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилок у заголовній частині розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (c. 45)

Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок у заголовній частині?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» під час складання податкової накладної (c. 46)

Чи зазначаються при складанні податкової накладної, в якій рядок «Індивідуальний податковий номер» отримувача (покупця) є 10-значним, нулі та чи є помилкою відсутністність/наявність нулів перед таким 10-значним номером?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН (c. 47)

Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку