Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 02.08.2021

36

Тема номера


ФОП на загальній системі: облік доходів і витрат у новій формі

Платникам податків не звикати до оновлення форм звітності й облікових регістрів. Не дивно, що не так давно зміни зачепили і ФОП на загальній системі, які тепер вестимуть облік не в Книзі обліку доходів і витрат, а в новій типовій формі, затвердженій Мінфіном.
Про те, що у зв’язку з цим треба знати підприємцям, розповімо в цій статті.

Документи та коментарi

Відпустка при народженні дитини: є Порядок (c. 4)

(коментар до Порядку надання відпустки при народженні дитини, затвердженого постановою КМУ від 07.07.2021 р. № 693)

Жанна Семенченко

Статтi

Інформація про пов’язані сторони: НП(С)БО 23 vs МСБО 24 (c. 6)

Операції з пов’язаними сторонами слід розкривати у звітності як за національними, так і за міжнародними стандартами.
Сьогодні предметом розгляду стануть НП(С)БО 23 «Розкриття інформації щодо пов’язаних сторін» та МСБО 24 «Розкриття інформації про пов’язані сторони».

Оксана Хмелевська
Сільгоспвиробники: особливості прибуткового звітування (c. 11)

Виробники сільськогосподарської продукції — окрема категорія платників податку на прибуток, адже їм законодавець надав можливість обрати особливий звітний період. Водночас, якщо сільгоспвиробник не бажає бути «особливим», він може звітувати в загальному порядку.
Про це і поговоримо напередодні звітування.

Світлана Куртенок
ФОП на загальній системі: облік доходів і витрат у новій формі (c. 15)

Платникам податків не звикати до оновлення форм звітності й облікових регістрів. Не дивно, що не так давно зміни зачепили і ФОП на загальній системі, які тепер вестимуть облік не в Книзі обліку доходів і витрат, а в новій типовій формі, затвердженій Мінфіном.
Про те, що у зв’язку з цим треба знати підприємцям, розповімо в цій статті.

Ірина Шевчук
Працівник звільняється після 10.06.2021 р.: видаємо копію наказу про звільнення (c. 20)

Згідно з останніми змінами в законодавстві, пов’язаними із запровадженням електронних трудових книжок, у роботодавців з'явився новий обов’язок — після 10.06.2021 р. при звільненні працівників слід обов’язково видавати їм копію наказу про звільнення.
Як правильно підготувати та завірити таку копію, розглянемо в матеріалі. Крім того, є питання із внесенням до трудової книжки запису про звільнення.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Лікуємо на виплат: як сформувати чек РРО (c. 23)

Пацієнт стоматологічної клініки скористався програмою лояльності й оплачує частинами послугу, у тому числі вартість імпланта (не є підакцизним товаром). Перший внесок клієнт здійснює за фактом отримання послуги (включаючи матеріал) і надалі погашає щомісяця суми, передбачені договором розстрочення.
Як провести таку оплату через РРО?

Ірина Шевчук
В Електронному кабінеті відсутня інформація про об’єкт: що з формою № 20-ОПП? (c. 25)

Підкажіть, якщо в електронному кабінеті платника у відомостях про об’єкти оподаткування пусто, то чи означає це, що форму № 20-ОПП ми ніколи не подавали і треба подавати її не як зміну відомостей, а як первинне подання інформації?

Олена Лозова
Скарга на рішення комісії щодо відмови у реєстрації податкової накладної: як вплинув карантин (c. 26)

Нам заблокували ПН. Комісія після розгляду письмових пояснень та підтверджувальних документів відмовила в її реєстрації.
Яким зараз є строк для подання скарги на рішення комісії?

Олександра Паненко
Посередництво єдинника групи 2 у торгівлі: чи можна працювати з юрособами? (c. 27)

ФОП-єдинник групи 2 хоче здійснювати діяльність посередника у торгівлі господарськими товарами та товарами широкого асортименту — види діяльності 46.15, 46.19 за КВЕД-2010.
Чи може такий ФОП працювати з юридичними особами?

Євгенія Волох
Нумерація об’єднаної звітності з ПДФО, ВЗ і ЄСВ (c. 30)

Який номер треба присвоїти Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) 1за ІІ квартал 2021 року?
І як нумерувати додатки до цього Розрахунку?

Форму затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 р. № 4.
Вероніка Чернишова

Довідкова інформація

Який КВЕД вибрати: бліц-запитання (c. 31)

Доволі часто платники, вибираючи напрям діяльності, вагаються щодо вибору того чи іншого коду КВЕД-2010. І найбільш принциповим вибір коду діяльності є для єдинників, оскільки від цього напряму залежить можливість перебувати на спрощенці.
У цьому матеріалі ми зібрали відповіді на отримані від наших читачів запитання.

Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо доходу єдинника в разі використання платіжного термінала (c. 33)

Яка сума вважається доходом ЮО — платника ЄП третьої групи у разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги): повна сума виручки (з врахуванням суми комісії, утриманої банком) чи сума виручки за мінусом суми комісії, утриманої банком?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 34)

Який податковий (звітний) період застосовують виробники сільськогосподарської продукції для подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (квартальний чи річний) у разі відмови від застосування «особливого» річного періоду?
(категорія 102.20.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати податку на прибуток (c. 35)

Який порядок сплати податку на прибуток у поточному році підприємствами, які починаючи з 01 січня та протягом того ж року переходять зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування?
(категорія 102.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 36)

Який порядок формування пакету Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) разом з фінансовою звітністю, якщо фінансова звітність подається за допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» та терміни її подання до Державної служби статистики України інші, ніж податкової звітності?
(категорія 102.20.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо РРО (c. 37)

Яким чином проводити через РРО та/або ПРРО попередню (авансову) оплату за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок та повернення готівки?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форми № 20-ОПП (c. 38)

Які дії СГ, якщо в ЕК не зазначена інформація про об’єкт оподаткування щодо якого повідомлення за ф. № 20-ОПП подавалось у паперовому вигляді, а у платника податків відсутній другий примірник з відміткою про його отримання, та чи буде при цьому застосовуватись відповідальність за неподання цього повідомлення?
(категорія 116.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форми № 20-ОПП (c. 39)

Чи застосовується відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за ф. № 20-ОПП протягом періоду здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?
(категорія 116.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання скарги (c. 40)

Протягом якого терміну подається скарга на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ФОП — платника ЄП (c. 41)

Що є доходом для ФОП — платника ЄП у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами?
(категорія 107.01.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ФОП — платника ЄП (c. 42)

Яка сума відображається в обліку доходів / обліку доходів і витрат ФОП — платником ЄП у разі отримання коштів від надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами?
(категорія 107.01.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо РРО (c. 43)

Чи необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО та на яку суму проводити операції ФОП — платникам ЄП, які надають послуги за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо системи оподаткування ФОП (c. 44)

Чи має право ФОП, яка здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку, перейти на спрощену систему оподаткування?
(категорія  107.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (c. 45)

Чи має право ФОП платник ЄП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначити код виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, якщо окремі види діяльності цього коду не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування та не здійснюються таким платником?
(категорія  107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (c. 46)

Яка інформація зазначається у полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)?
(категорія  107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку