Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 28.01.2019
4

Тема номера


Штраф за невиконання умов договору, залік та ПДВ: розбираємо «асорті»

Згідно з умовами договору оплату за товар покупець здійснює після отримання усіх партій товару. При цьому за порушення строків поставки нараховується штраф. Поставку останньої партії ми прострочили. За домовленістю сторін частина боргу покупця за товари зменшена на суму штрафу (проведено залік однорідних вимог). Для того щоб «згорнути» ці суми в обліку, покупець пропонує скласти РК до ПН на постачання останньої партії товару, у якому відповідно до суми штрафу зменшити ціну товарів.
Чи правомірно це?

Статтi

Резерв відпусток: від створення до відображення в обліку (c. 8)

Створення резерву відпусток — обов’язкова процедура, яку виконують на початку нового року. І хоча бухгалтерам зі стажем вона знайома, є нюанси, які не зашкодить освіжити в пам’яті. Почнемо!

Як ФОП заповнити форму № Д5 з ЄСВ за 2018 рік «за себе» (c. 14)

На початку поточного року як ФОП на загальній системі, так і ФОП, що є платниками ЄП, подають звіт з ЄСВ «за себе» за формою № Д5. Поради щодо заповнення зазначеної форми наведемо в пропонованій статті.

Декларація ФОП на загальній системі за 2018 рік (c. 19)

ФОП-загальносистемники зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за календарний рік, у якому вони розраховують ПДФО і ВЗ.
Про особливості заповнення й подання декларації за 2018 рік ви дізнаєтеся з цієї статті.

Зворотний зв'язок

Втрата зерна при транспортуванні: проблеми обліку та оподаткування (c. 25)

Сільськогосподарський товаровиробник — платник єдиного податку групи 4 протягом 2018 року перевозив власновирощене зерно пшениці зі свого складу на елеватор. Під час транспортування продукції відбулася втрата зерна. При цьому, на думку підприємства, така втрата відбулася в межах норм природних втрат. Тому воно протягом року відносило вартість такого втраченого зерна на вартість продукції, що перевозиться. Водночас під час перевірки податківці почали стверджувати, що все втрачене при транспортуванні зерно є понаднормовим. А тому на вартість втраченого зерна потрібно нараховувати «компенсуючі» ПЗ відповідно до п. 198.5 ПКУ.
Чи правомірні вимоги податківців?

Штраф за невиконання умов договору, залік та ПДВ: розбираємо «асорті» (c. 27)

Згідно з умовами договору оплату за товар покупець здійснює після отримання усіх партій товару. При цьому за порушення строків поставки нараховується штраф. Поставку останньої партії ми прострочили. За домовленістю сторін частина боргу покупця за товари зменшена на суму штрафу (проведено залік однорідних вимог). Для того щоб «згорнути» ці суми в обліку, покупець пропонує скласти РК до ПН на постачання останньої партії товару, у якому відповідно до суми штрафу зменшити ціну товарів.
Чи правомірно це?

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо знищення документів, строк зберігання яких відповідно до Податкового кодексу України сплинув (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 04.01.2019 р. № 39/ІПК/12-32-14-09-08

Додаток до матеріалу:

Щодо виконання нормативу (c. 35)

Фонд соціального захисту інвалідів
Лист від 26.05.2016 р. № 1/6-374/02-01

Щодо терміну проведення остаточного розрахунку ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним (c. 36)

Яким чином та в який термін проводиться остаточний розрахунок ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним?
(категорія 301.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання ФОП на загальній системі оподаткування Декларації про майновий стан і доходи у разі відсутності у звітному періоді доходу (c. 37)

Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи ФОП на загальній системі оподаткування, які не отримували протягом звітного періоду доходів та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання ФОП на загальній системі оподаткування додатка Ф2 до Декларації про майновий стан і доходи у разі відсутності у звітному періоді доходу (c. 38)

Чи заповнює та подає ФОП на загальній системі оподаткування додаток Ф2 до декларації про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримувався?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо перенесення терміну сплати податків і зборів, у тому числі у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (через вихідний, святковий день) (c. 39)

Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?
(категорія 135.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності ФОП за неподання або несвоєчасне подання декларації про отримані доходи (c. 40)

Яка передбачена відповідальність для ФОП за неподання або несвоєчасне подання декларації про отримані доходи?
(категорія 104.13 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Щодо ПДВ у разі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд (c. 41)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ грошової винагороди (демередж), яку сплачує судновласнику фрахтівник за простій судна під вантажними операціями понад час, обумовлений у договорі фрахтування судна (c. 42)

Чи включається до бази оподаткування грошова винагорода (демередж), яку сплачує судновласнику фрахтівник за простій судна під вантажними операціями понад час, обумовлений у договорі фрахтування судна?
(категорія 101.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ операцій за договорами поставки товарів/послуг, за якими контрагентами було здійснено постачання товарів/послуг, розрахунки за які здійснюються шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог (c. 43)

Який порядок оподаткування ПДВ операцій за договорами поставки товарів/послуг, за якими контрагентами було здійснено постачання товарів/послуг, розрахунки за які здійснюються шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог, у тому числі платником, який застосовує касовий метод податкового обліку?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо терміну подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (c. 44)

Який термін подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?
(категорія 114.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку