Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 06.04.2020

16

Тема номера


Тимчасовий мораторій на перевірки та штрафні санкції

Звісно, проводити перевірки в умовах карантину як мінімум важко, а як максимум — дивно. Тож цілком логічно, що держава вирішила поставити на паузу перевірочні заходи. Крім цього, суб’єктів господарювання, які стикнулися із фінансовою скрутою, цікавить загроза застосування до них штрафних санкцій. До того ж, відкритим є питання, що буде за недотримання умов карантину.

Статтi

«Антивірусні» зміни: трудові питання (c. 4)

У попередньому номері нашої газети ми надали рекомендації, як може діяти бізнес стосовно своїх працівників у період карантину (див. «Всеукраїнський карантин: варіанти дій для працівника й роботодавця» // «ПБ», № 14/2020, с. 7). Останніми днями ситуація розвивається нестримно. Як ви знаєте, 17 березня ВРУ прийняла низку «антикоронавірусних» законів, які того ж дня були підписані Президентом України та опубліковані в офіційному виданні1.
Деякі моменти ми встигли висвітлити у вказаній вище статті, але зараз розглянемо їх трохи докладніше.

У газеті «Голос України» від 17.03.2020 р. № 51 (7308).
Жанна Семенченко
Коронавірус vs ПКУ: податкові послаблення та преференції (c. 7)

Окрім жорстких карантинних заходів, суб’єкти господарювання також отримали певні податкові преференції.
Звісно, багато пільг стосується передачі лікарських засобів та медичних виробів.
Проте окремі послаблення торкнулися і «простих смертних». Почнемо аналіз.

Анна Хомюк, Оксана Хмелевська, Жанна Семенченко
Тимчасовий мораторій на перевірки та штрафні санкції (c. 12)

Звісно, проводити перевірки в умовах карантину як мінімум важко, а як максимум — дивно. Тож цілком логічно, що держава вирішила поставити на паузу перевірочні заходи. Крім цього, суб’єктів господарювання, які стикнулися із фінансовою скрутою, цікавить загроза застосування до них штрафних санкцій. До того ж, відкритим є питання, що буде за недотримання умов карантину.

Світлана Куртенок, Жанна Семенченко
Інші «коронавірусні» зміни та послаблення (c. 16)

Закони, ухвалені Верховною Радою 17 березня, також відтермінували тотальну фіскалізацію розрахунків та привнесли інші зміни.
Про це поговоримо в пропонованому матеріалі.

Оксана Хмелевська, Світлана Куртенок
Форс-мажор в умовах коронавірусу: бути чи не бути відповідальності? (c. 18)

Ніщо так не радує суб’єкта господарювання, як належним чином виконаний договір. Але часто-густо одна із сторін договору (а інколи й обидві), порушують свої зобов’язання, за що їх чекає відповідальність у вигляді штрафу, пені, відшкодування збитків тощо. Але інколи трапляється так, що контрагент порушив зобов’язання, але його вини в цьому немає, оскільки винні в цьому обставини непереборної сили, найбільш відомі як форс-мажорні обставини. У такому разі порушник звільняється від відповідальності, але, щоб мати право на таке «помилування», треба врахувати певні нюанси, адже сам по собі форс-мажор не є універсальним захисним щитом.
Особливо актуальним це питання стало в період всесвітньої загрози — COVID-19, тож детально розповімо про договірні перспективи та можливі наслідки, пов'язані з цим.

Катерина Литвиненко
Не форс-мажором єдиним… (c. 26)

Зі статті «Форс-мажор в умовах коронавірусу: бути чи не бути відповідальності?» цього номера ви дізналися, про те, що таке форс-мажорні обставини, який порядок їх засвідчення, чи можна посилатися на форс-мажор в умовах карантину, що введений у зв’язку з епідемією COVID-19.
У цьому матеріалі ми вирішили розглянути інші варіанти дій, окрім засвідчення форс-мажору та перенесення строків виконання зобов’язань. Звісно, кожен договір є індивідуальним, а отже, і вибір оптимального способу вирішення ситуації в кожному випадку буде свій.

Катерина Литвиненко
Удар коронавірусу по оренді (c. 29)

Зі статі «Форс-мажор в умовах коронавірусу: бути чи не бути відповідальності?» цього номера ви дізналися, що сторони можуть використовувати карантин як форс-мажорну обставину для звільнення від відповідальності за невиконання обов’язків за договором.
А зараз розглянемо можливі варіанти дій орендарів та орендодавців у період карантину, оскільки одними із найболючіших для багатьох суб’єктів господарювання зараз є саме орендні питання1.

В межах матеріалу ми розглядаємо оренду майна, що знаходиться у приватній власності, адже для комунального та державного майна, окрім норм ЦКУ та ГКУ, діють норми спеціального законодавства, які мають пріоритет.
Катерина Литвиненко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку