Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 01.06.2020

26

Тема номера


Бездохідні дні єдинника: чи буде запис у Книзі обліку?

У ФОП — єдинника групи 3 зі ставкою ЄП 5 % у зв’язку з карантином впродовж травня 2020 року не було діяльності. Відповідно, дохід він також не отримав.
Чи потрібно у Книзі обліку доходів заповнювати дані за кожен день, тобто ставити прочерки?
Чи слід підсумовувати «нульовий» дохід за місяць?

Статтi

Податкові акценти на собівартості в обліковій політиці (c. 6)

З 2015 року податкові органи приділяють особливу увагу порядку ведення бухобліку, адже вони уповноважені п.п. 20.1.44 ПКУ на перевірку правильності та повноти визначення фінансового результату, що є основою для формування об’єкта оподаткування податком на прибуток. Облікова політика фігурує в запитах податківців під час перевірок одним із найперших пунктів, і дуже часто можна побачити цитування облікової політики в актах перевірки. Особливо важливою є облікова політика для формалізації підходів до формування собівартості продукції на підприємстві. Водночас сама по собі категорія собівартості є однією із найскладніших облікових категорій, а тому коректний опис підходів до її формування є вкрай важливим для відстоювання податкової позиції компанії.

Дарья Ломанцова
Мінбаза з ПДВ: тонкощі застосування (c. 9)

Мабуть, кожен платник ПДВ стикався із поняттям «мінімальна база оподаткування ПДВ», а якщо і не стикався, то підозрював, що існує якесь підводне каміння в разі здійснення «дешевих продажів». Дійсно, підозри цілком виправдані. Держава не хоче втрачати.
У матеріалі познайомимося із мінбазою з ПДВ ближче.

Анна Хомюк
Використання корпоративної платіжної картки: енциклопедія для ФОП (c. 15)

Платіжною карткою, що використовується в бізнесі, сьогодні нікого не здивуєш. З появою нових банківських продуктів картки можуть бути прив’язані до основного поточного рахунку й виконувати функцію як платіжної картки, так і чекової книжки. Крім того, випускаються корпоративні картки, які можуть використовуватися не лише самим ФОП, а і його працівниками.
Правил багато, але в цій статті поговоримо про найактуальніші для ФОП.

Ірина Шевчук

Зворотний зв'язок

Відпустка поза графіком: чи є бажання працівника обов’язком для роботодавця? (c. 22)

Що робити в ситуації, коли працівник хоче піти у щорічну основну відпустку поза графіком (на два місяці раніше від запланованого періоду), про що він надав відповідну заяву?
Чи не буде вважатися надання такої відпустки порушенням законодавства?
Як вплине надання такої відпустки на виплату відпускних?

Катерина Литвиненко
Бездохідні дні єдинника: чи буде запис у Книзі обліку? (c. 25)

У ФОП — єдинника групи 3 зі ставкою ЄП 5 % у зв’язку з карантином впродовж травня 2020 року не було діяльності. Відповідно, дохід він також не отримав.
Чи потрібно у Книзі обліку доходів заповнювати дані за кожен день, тобто ставити прочерки?
Чи слід підсумовувати «нульовий» дохід за місяць?

Євгенія Волох
Легким помахом руки поворотна допомога перетворюється на безповоротну: облік та оподаткування (c. 26)

Наше підприємство надало іншому підприємству безвідсоткову позику в листопаді 2019 року в сумі 150 тис. грн строком на шість місяців. У квітні 2020 року частину боргу нам погасили (80 тис. грн), а частину боргу було нами прощено (70 тис. грн).
Як відобразити операцію в податковому та бухгалтерському обліку?

Олександра Паненко

Довідкова інформація

А чи можна єдиннику?.. (c. 31)

Умови роботи на спрощеній системі овіяні безліччю міфів.
Спробуємо побути їх руйнівниками.
Подивимося, де правда, а де вигадка щодо питань здійснення діяльності на ЄП.

Олександра Паненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо порядку віднесення сум ПДВ до податкового кредиту (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 08.05.2020 р. № 1938/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Додаток до матеріалів:

Державна податкова служба України
Щодо виправлення помилки, якої припустилися в графі 6 або 7 податкової накладної (c. 34)

Яким чином виправити помилку, допущену у графі 6 (кількість (об’єм, обсяг)) або 7 (ціна постачання одиниці товару / послуги без урахування ПДВ) податкової накладної, складеної за операціями з постачання товарів / послуг на митній території України або за операціями з отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання податкової накладної на суму перевищення ціни придбання товарів / послуг над фактичною ціною їх постачання (c. 35)

Чи складається податкова накладна на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання у разі здійснення платником податку операцій з постачання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання у разі здійснення платником податкуоперацій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ, за ціною, яка нижча за ціну їх придбання?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості ФОП — платника ЄП використовувати кошти з поточного рахунку, який відкрито для провадження підприємницької діяльності, для власних потреб (c. 36)

Чи може ФОП — платник ЄП використовувати кошти з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?
(категорія 107.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо включення до доходу ФОП — платника ЄП суми власних коштів, які внесені на розрахунковий рахунок, відкритий для провадження підприємницької діяльності (c. 37)

Чи включаються до доходу ФОП — платника ЄП власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну подання авансового звіту про використання коштів, якщо працівник проводив готівкові та безготівкові розрахунки, застосовуючи корпоративну картку (c. 38)

Який термін подання авансового звіту про використання коштів відповідно до ПКУ, якщо працівник проводив готівкові та безготівкові розрахунки із застосуванням корпоративної картки для закупівлі товарів для потреб підприємства?
(категорія 103.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо неприйняття звіту від довіреної особи про використання коштів, виданих під звіт, разом із невитраченим залишком готівки, якщо така довірена особа не подала документів про одержання готівки (c. 40)

Чи може бухгалтерія не прийняти звіт від довіреної особи про використання коштів, виданих під звіт разом з невитраченим залишком готівки, у разі якщо така довірена особа не подала документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала)?
(категорія 109.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості платників ЄП наводити відомості з від’ємним значенням у графах 4 та 6 книги обліку доходів (c. 41)

Чи можуть платники ЄП вказувати відомості з від’ємним значенням у графах 4 та 6 книги обліку доходів?
(категорія 107.01.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат, якщо протягом робочого дня не отримували доходів (c. 42)

Чи необхідно ФОП платнику ЄП, яка віднесена до першої — третьої групи, заповнювати книгу обліку доходів або книгу обліку доходів і витрат, якщо протягом робочого дня доходи не отримувалися?
(категорія 107.01.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права ЮО — платника ЄП третьої групи продати автомобіль, який входить до складу ОЗ (c. 43)

Чи має право ЮО — платник ЄП третьої групи здійснити продаж автомобіля, який входить до складу ОЗ?
(категорія 108.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку