Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 14.12.2020

57

Тема номера


Акредитиви у ЗЕД: поняття та облікові особливості

Розрахунки за акредитивами у ЗЕД використовуються давно. Це зручна форма «підстраховки» від невиконання зобов’язань контрагентами.
У статті ми розповімо про те, що є акредитивами та як відобразити в обліку операції в разі використання цієї форми розрахунків.

Документи та коментарi

Нові ліміти, відтермінування РРО/ПРРО для єдинників плюс інші зміни в розрахунковій сфері (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» від 01.12.2020 р. № 1017-ІХ)

Оксана Хмелевська

Статтi

Договір дарування: загальні положення та цікаві особливості (c. 6)

Якщо з купівлею-продажем ми стикаємося майже на кожному кроці, починаючи від походу до супермаркету і закінчуючи купівлею нерухомості, то із даруванням щастить не всім і не завжди. В разі дарування, так само як і в разі продажу, відбувається перехід права власності від однієї особи до іншої, однак дарування, на відміну від купівлі-продажу, є безоплатним. Для фізичних осіб найпоширенішою асоціацією із даруванням є так звана у народі дарча (наприклад, на бабусину квартиру smiley), хоча не чужі безкоштовні відносини і суб’єктам господарювання. Особливо цим грішать «дружні» один одному підприємства, які хочуть підтримати один одного у скрутну годину.
Отже, розглянемо загальні питання, а також цікаві нюанси, які слід врахувати, укладаючи договір дарування.

Катерина Литвиненко
Акредитиви у ЗЕД: поняття та облікові особливості (c. 17)

Розрахунки за акредитивами у ЗЕД використовуються давно. Це зручна форма «підстраховки» від невиконання зобов’язань контрагентами.
У статті ми розповімо про те, що є акредитивами та як відобразити в обліку операції в разі використання цієї форми розрахунків.

Влада Карпова

Зворотний зв'язок

Повернення помилково перерахованої валюти: нюанси обліку (c. 24)

Відповідно до умов договору з нерезидентом перерахували йому передоплату за товари у сумі 950 євро. Оплата відбулася 20.11.2020 р. Станом на 23.11.2020 р. виявилося, що реквізити розрахункового рахунку нерезидента змінились, про що нас не попередили, а 25.11.2020 р. кошти за вирахуванням комісії банку (50 євро) надійшли на розподільчий рахунок. Того ж дня було здійснено їх продаж.
Яким чином відобразити операції в обліку?

Анна Хомюк
Застосування прискореної амортизації щодо об’єкта основних засобів, отриманого у фінлізинг (c. 26)

mail Наше підприємство — платник податку на прибуток у листопаді 2020 року отримало в фінансовий лізинг легковий автомобіль строком на 5 років з переходом права власності після закінчення договору.
Чи можемо ми нараховувати прискорену амортизацію на такий автомобіль?

Жанна Семенченко
Перевищення ліміту-2019–2020: чи може «порушник» знову стати спрощенцем у 2021 році (c. 28)

У 2019 році підприємство працювало на спрощеній системі оподаткування (ставка ЄП — 5 %, неплатник ПДВ). Проте в грудні був перевищений ліміт для перебування в лавах платників ЄП — 5 млн грн, у зв’язку з чим з 01.01.2020 р. юрособі довелося перейти на загальну систему оподаткування й стати платником ПДВ. Обсяг доходів за I квартал 2020 року перевищив 5 млн грн, але протягом року зменшився, тож прогнозуємо, що до кінця року не перевищить 7 млн грн.
Чи може юрособа повернутися на спрощену систему оподаткування та знову обрати ставку 5 %, анулювавши реєстрацію платника ПДВ?

Ірина Шевчук
Розблоковані податкові накладні та право на ПК: коли відобразити в декларації (c. 30)

mail Постачальник за фактом відвантаження товару склав ПН від 14.11.2020 р. № 47 та, відповідно, 30.11.2020 р. направив її на реєстрацію в ЄРПН. Однак контролюючий орган зупинив реєстрацію цієї ПН, і тільки 11.12.2020 р. надійшло підтвердження про її розблокування.
Чи має право наше підприємство-покупець включити таку ПН до складу ПК у декларації з ПДВ за листопад 2020 року?

Євгенія Волох
ФОП-загальносистемник прострочив обов’язкову ПДВ-реєстрацію та втік на спрощену систему: наслідки (c. 32)

mail Склалася ситуація, що ФОП-загальносистемник перевищив мільйонний обсяг оподатковуваних операцій і не зареєструвався платником ПДВ. Перевищення відбулося в листопаді, а в грудні ФОП подає заяву на перехід на ЄП у групу 2.
Які наслідки чекають на ФОП?

Анна Хомюк

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо ПДВ (c. 33)

Якою датою реєструється податкова накладна / розрахунок коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) після прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо штрафних санкцій (c. 34)

Який штраф передбачений чинним законодавством у разі якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно заяву за формою №1-ПДВ та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ?
(категорія 101.28 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ (c. 35)

Чи може особа, яка не подала своєчасно Заяву на реєстрацію платником ПДВ, але при цьому підлягала обов’язковій реєстрації, самостійно сплатити до бюджету суму податку, нараховану до моменту її реєстрації як платника ПДВ?
(категорія 101.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку