Журнали

Статтi

Оновлена декларація про прибуток: головні акценти (c. 6)

Декларація, безумовно, важливий документ для платників податку на прибуток, причому її форма впливає безпосередньо на розрахунок суми податку на прибуток.
І ось нещодавно до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств були внесені зміни (наказ МФУ від 08.07.2016 р. № 585).
У статті ми проаналізували головні деклараційні нововведення.

Влада Карпова
Виправляємо помилки в декларації з ПДВ: «топ» поширених пасток (c. 10)

«Не помиляється той, хто нічого не робить» — цей вислів знає кожен. Не допустити помилки в декларації з ПДВ, яку справедливо вважають однією з найскладніших, рідко кому вдається. Головне — вчасно її виправити і мінімізувати негативні наслідки. Між тим, практика показує, що «самовиправитися» в ПДВ-декларації теж непросто.
Сьогодні ми розповімо про поширені проблеми, з якими стикаються практики, виправляючи ПДВ-помилки.

Влада Карпова
Виправлення у формі № 1ДФ: «злочин і покарання» (c. 13)

Є такі форми звітності, з якими стикається практично кожний суб’єкт господарювання, і форма № 1ДФ серед них. Навіть якщо у вас немає жодного найманого працівника (а з ними і поготів), ви все одно час від часу робите виплати певним фізособам (підприємцям, нотаріусам, стороннім громадянам за договорами ЦПХ тощо). А це, безумовно, вимагає заповнення і подання форми № 1ДФ.
Сьогодні ми поговоримо про відповідальність суб’єктів за порушення, пов’язані із заповненням та поданням цієї форми звітності.

Жанна Семенченко
Торговельна точка і готівкова виручка: приймаємо і здаємо (c. 16)

Підприємство планує відкрити поза межами головного офісу магазин непродовольчих товарів з режимом роботи з 09:00 до 20:00. У зв’язку з цим виникли запитання щодо касової дисципліни та готівкової виручки.
Чи потрібно в торговельній точці відвести приміщення під касу, якщо в ній будуть проводити виключно розрахунки із застосуванням РРО?
Передбачається, що всю виручку ми будемо самостійно інкасувати один раз у кінці дня. Враховуючи режим роботи, здавати її до центральної каси підприємства або до каси банку не вийде. Ми збираємося користуватися терміналом самообслуговування. Але можливо, що в окремі дні буде нікому здати виручку. Чи можна залишити виручку у скриньці РРО, а інкасувати наступного дня?

Жанна Лаврентьєва ,
Апгрейд облікової політики будівельників через МСФЗ-запозичення (c. 20)

Одвічною темою для головбухів будівельних підприємств є тема періодизації доходів.
Оскільки строки реалізації будівельних проектів охоплюють декілька звітних періодів, виникає питання: визнавати дохід поступово впродовж усього будівництва або ж наприкінці будівництва, коли готовий об’єкт здається споживачеві (замовникові, покупцеві, інвесторові etc)?

Іван Чалий

Зворотний зв'язок

Помилка в сумі декретних: виправляємо ситуацію (c. 22)

Працівниці підприємства у травні 2016 року за 126 к. дн. відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (з 30 травня по 2 жовтня 2016 року) нараховано декретні в сумі 6001,38 грн (за 2 к. дн. травня — 95,26 грн, за 30 к. дн. червня — 1428,90 грн, за 31 к. дн. липня — 1476,53 грн, за 31 к. дн. серпня — 1476,53 грн, за 30 к. дн. вересня — 1428,90 грн, за 2 к. дн. жовтня — 95,26 грн). Фактична середньоденна зарплата становила 32,60 грн (працює на умовах неповного робочого дня). Тому декретні їй розрахували виходячи з мінімальної середньоденної зарплати (47,63 грн). Однак допомогу за червень і вересень ми не дотягли до розміру мінзарплати. При цьому за ці місяці визначили додаткову базу нарахування ЄСВ. Помилку виявили у вересні.
Як її виправити? Як отримати додаткову суму декретних із Фонду?

Катерина Скрипкіна
Списання vs зменшення корисності: обираємо облікову процедуру для сумнівних боргів (c. 25)

У результаті зменшення корисності частина суми фінансової дебіторської заборгованості, яка ще не є безнадійною, була віднесена на витрати. Резерв сумнівного боргу за такою заборгованістю не створювався.
Чи застосовується для суми зменшення корисності коригування за п.п. 139.2.1 ПКУ?

Іван Чалий
«Поточні» поліпшення об’єкта оренди: як відобразити в обліку компенсацію їхньої вартості (c. 26)

Наше підприємство з дозволу орендодавця провело поліпшення орендованого приміщення (утеплили зовнішні стіни). До закінчення строку дії договору оренди залишилося менше року (10 місяців). З орендодавцем досягнуто домовленість про те, що після закінчення строку дії договору оренди він компенсує нам витрати на поліпшення в розмірі 70 % їхньої вартості.
Як відобразити таку операцію в податковому і бухгалтерському обліку?

Оксана Кононенко
Чи можна не реєструвати податкові накладні, виписані на себе (c. 29)

Нам доволі часто доводиться виписувати податкові накладні на самих себе. Причому іноді з тих чи інших причин пропускаємо строк їх реєстрації в ЄРПН.
Підкажіть, будь ласка, наскільки взагалі небезпечно ігнорувати їх реєстрацію?

Олена Лозова
Які рентні платежі сплачують добувачі підземних вод (c. 30)

Наше підприємство експлуатує власну артезіанську свердловину. Певну частину добутої питної води постачаємо населенню містечка, де розташована свердловина. Решту спрямовуємо на забезпечення власних господарсько-побутових потреб.
Які рентні платежі та за які обсяги води ми маємо сплачувати?

Олена Лозова

Додатковi матерiали

Щодо індексації зарплати новоприйнятих працівників (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 14.06. 2016 р. № 263/10/136-16

Міністерство соціальної політики України
Документи та скорочення в номері (c. 35)
Микола Скубач

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку