Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 27.01.2020
4

Тема номера


Ліцензування операцій з пальним: останні нововведення

Закон № 3911не лише вніс зміни до порядку адміністрування операцій з пальним, а й підкоригував деякі правила їх ліцензування.
Інші акцизні нововведення ми розглядали в матеріалі «Паливний акциз: важливі зміни, підказані неуспішною практикою» // «ПБ», № 1–2/2020, с. 4.
У цій статті поговоримо про те, що ж саме змінилося в ліцензуванні операцій з пальним.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» від 18.12.2019 р. № 391-IX.

Документи та коментарi

Мінфін «рихтує» методрекомендації (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку» від 14.01.2020 р. № 6)

Надання провайдерських послуг єдинниками — під забороною (c. 6)

(коментар до ІПК ГУ ДПС у Донецькій області від 04.12.2019 р. № 1714/05-99-33-02/ІПК та ГУ ДПС у Житомирській області від 04.12.2019 р. № 1715/ІПК/06-30-33-01)

Статтi

Ліцензування операцій з пальним: останні нововведення (c. 8)

Закон № 3911не лише вніс зміни до порядку адміністрування операцій з пальним, а й підкоригував деякі правила їх ліцензування.
Інші акцизні нововведення ми розглядали в матеріалі «Паливний акциз: важливі зміни, підказані неуспішною практикою» // «ПБ», № 1–2/2020, с. 4.
У цій статті поговоримо про те, що ж саме змінилося в ліцензуванні операцій з пальним.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» від 18.12.2019 р. № 391-IX.
Декларація ФОП на загальній системі за 2019 рік (c. 11)

Незмінний обов’язок ФОП-загальносистемників — щороку звітувати про свої доходи та майновий стан.
Не став винятком і 2019 рік, тому в цій статті розповімо про подання й заповнення декларації за цей період.

Знову Д5! Заповнюємо звіт ФОП з ЄСВ «за себе» (c. 15)

ФОП — єдинники та загальносистемники щороку звітують з ЄСВ «за себе» у формі № Д5.
На щастя, звіт за 2019 рік не несе жодних сюрпризів, форма не змінилася, і в цілому вам достатньо згадати торішні правила з поправкою на актуальні суми бази оподаткування і ЄСВ.
Докладніше розповімо в цій статті.

Зворотний зв'язок

Земельна ділянка: пеня та первісна вартість (c. 18)

Підприємство придбало у власність земельну ділянку. Відповідно до умов договору купівлі-продажу підприємство здійснило часткову оплату вартості земельної ділянки, а решту вартості повинно було сплатити у розстрочку протягом трьох років. Оскільки підприємство своєчасно не розрахувалося, то контрагент звернувся до суду. За рішенням суду була нарахована пеня за несвоєчасну сплату.
Чи може бути збільшена первісна вартість земельної ділянки на суму пені?

Платник податку на прибуток стає «коригувальником»: нюанси визначення вартості основних засобів для цілей податкового обліку (c. 19)

Підприємство є платником податку на прибуток. У попередніх роках з огляду на розмір доходу ми не застосовували коригування фінансового результату на різниці, передбачені розд. ІІІ ПКУ. Але наш річний дохід за 2019 рік перевищив 20 млн грн, а отже, відтепер для визначення об’єкта оподаткування нам доведеться це робити.
Просимо роз’яснити, як правильно визначити вартість основних засобів та нематеріальних активів, для того щоб розпочати обраховувати амортизацію за правилами податкового обліку.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо перебування на спрощеній системі оподаткування (c. 33)

Головне управління ДПС у Донецькій області
Індивідуальна податкова консультація від 04.12.2019 р. № 1714/05-99-33-02/ІПК

Додаток до матеріалу:

Щодо провадження діяльності згідно КВЕД 61.90 фізичною особою — підприємцем платником єдиного податку третьої групи (c. 34)

Головне управління ДПС у Житомирській області
Індивідуальна податкова консультація від 04.12.2019 р. № 1715/ІПК/06-30-33-01

Додаток до матеріалу:

Щодо запровадження квот для роботодавців з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб передпенсійного віку (c. 35)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 16.11.2017 р. № 718/0/126-17/241

Щодо виконання нормативу (c. 36)

Фонд соціального захисту інвалідів
Лист від 26.05.2016 р. № 1/6-374/02-01

Щодо можливості бути платником ЄП ФОП, що надає послуги Інтернет — зв’язку, телебачення та здійснює кур’єрську діяльність (c. 36)

Чи може бути платником ЄП ФОП, що надає послуги Інтернет — зв’язку, телебачення та здійснює кур’єрську діяльність?
(категорія 107.01.01 ЗІР; відповідь діяла до 20.10.2019 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо можливості бути платником ЄП ФОП ЄП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет (c. 37)

Чи має право ФОП бути платником ЄП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет?
(категорія 107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності, яка передбачена за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії (c. 38)

Яка відповідальність передбачена за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії?
(категорія 113.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо зобов’язання ФОП на загальній системі оподаткування, яка перейшла із спрощеної системи оподаткування на загальну, подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі відсутності об’єктів оподаткування (c. 39)

Чи зобов’язана подавати квартальну (річну) декларацію про майновий стан і доходи ФОП, яка перейшла із спрощеної системи оподаткування на загальну (у т.ч. новостворена), якщо протягом звітного періоду діяльність не вела, дохід від підприємницької діяльності не отримувала та не має інших джерел доходів, що підлягають декларуванню?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо зобов’язання ФОП на загальній системі оподаткування подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі відсутності об’єктів оподаткування (c. 40)

Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи ФОП на загальній системі оподаткування, які не отримували протягом звітного періоду доходів та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо зобов’язання ФОП на загальній системі оподаткування подавати додаток Ф2 до декларації про майновий стан і доходи у разі відсутності об’єктів оподаткування (c. 41)

Чи заповнює та подає ФОП на загальній системі оподаткування додаток Ф2 до декларації про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримувався?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо проведення остаточного розрахунку ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄСВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним (c. 42)

Яким чином та в який термін проводиться остаточний розрахунок ЄВ ФОП на загальній системіоподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним?
(категорія 201.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення рядка «Постачальник (продавець)» податкової накладної (c. 43)

Чи може платник ПДВ при отриманні на митній території України послуг від нерезидента рядок «Постачальник (продавець)» податкової накладної заповнити без перекладу на державну мову?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення рядка «Отримувач (покупець)» податкової накладної (c. 44)

Чи може платник ПДВ при заповненні податкової накладної на вивезення товарів за межі території України (експорт) у рядку «Отримувач (покупець)» податкової накладної зазначити назву покупця без перекладу на державну мову?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку та терміну, в який проводиться остаточний розрахунок ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄСВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року (c. 45)

Яким чином та в який термін проводиться остаточний розрахунок ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним?
(категорія 301.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за червень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за червен

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ) за червень

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку