Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 24.03.2020
15

Тема номера


У пошуках справедливості: порядок, строки та нюанси оскарження «блокувальних» рішень податківців

Застрягти у «блокувальному» ситі — значить бути втягнутим у виснажливу боротьбу за реєстрацію ПН/РК, зняття із себе клейма «ризиковий», врахування таблиці даних платника тощо. І в цій боротьбі важливо віртуозно володіти навичками адміністративного та судового оскарження рішень, дій або бездіяльності фіскалів.
З матеріалу ви дізнаєтесь про особливості функціонування механізму оскарження у «блокувальному» процесі.

Статтi

Критерії безумовної реєстрації і ризиковості операцій: два полюси в блокуванні податкових накладних (c. 6)

У процедурі блокування ПН/РК важливе значення мають критерії безумовної реєстрації і критерії ризиковості операцій. На підставі перших критеріїв ПН/РК взагалі оминають процедуру блокування, тому для платника ПДВ бажано їм відповідати. Критерії ризиковості операції, навпаки, призводять до того, що ПН/РК блокуються, у зв’язку з чим важливо їх «обійти».
Як це зробити, ми розповімо в статті.

«Чорненькі» та «біленькі» платники ПДВ: критерії поділу (c. 10)

Для того щоб не мати проблем з податківцями, платнику ПДВ недостатньо сумлінно виконувати свої податкові обов’язки. Бажано також відповідати високим стандартам платника з позитивною податковою історією. Ну на крайній раз можна бути «нейтральним». Але борони Боже потрапити до лав ризикових! Адже від того, як себе зарекомендувати, напряму залежить рівень складності процесу реєстрації ПН/РК.
Розберемося, за якими критеріями фіскали здійснюють поділ платників та як здобути собі «чесне ім’я».

«Розблокувальні» документи: готуємо та подаємо (c. 14)

Ті, платники ПДВ, котрі стикнуться із зупиненням реєстрації ПН/РК, можуть надалі боротися за їх порятунок. Для цього їм потрібно подати податківцям пакет «розблокувальних» документів.
Які саме документи потрібні, дізнайтеся в матеріалі.

Таблиця даних платника як шанс на порятунок податкових накладних (c. 17)

Таблиця даних платника була і лишається єдиним превентивним заходом захисту від блокування податкових накладних та розрахунків коригування. Проте скористатися нею зможе не кожен.
Подивимося, хто та у якому порядку зможе подавати Таблицю даних платника.

У пошуках справедливості: порядок, строки та нюанси оскарження «блокувальних» рішень податківців (c. 22)

Застрягти у «блокувальному» ситі — значить бути втягнутим у виснажливу боротьбу за реєстрацію ПН/РК, зняття із себе клейма «ризиковий», врахування таблиці даних платника тощо. І в цій боротьбі важливо віртуозно володіти навичками адміністративного та судового оскарження рішень, дій або бездіяльності фіскалів.
З матеріалу ви дізнаєтесь про особливості функціонування механізму оскарження у «блокувальному» процесі.

Заблоковані податкові накладні та розрахунки коригування: декларація, СЕА, відкриті реєстри (c. 29)

Окрім процесу розблокування ПН та РК, продавець та покупець також мають правильно відобразити операції у податковій звітності з ПДВ.
Тож не зайвим буде розуміти, яким чином зупинення реєстрації вплине (та чи вплине взагалі) на показники у СЕА ПДВ, та де шукати інформацію щодо «полонянок» у відкритих реєстрах. Почнемо.

Довідкова інформація

«Блокувальний» моніторинг в картинках (c. 3)

Механізм перевірки на «придатність» та зупинення реєстрації «сумнівних» ПН/РК є досить заплутаним та важким на сприйняття.
Для кращого розуміння ми пропонуємо його візуалізувати. Увесь складний процес ми розділити на три схематичних блок-алгоритми, які і пропонуємо вашій увазі.
Більш детальним поясненням певних етапів ми присвятили окремі матеріали, посилання на які ви знайдете у навігаційних виносках.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо форми, за якою подають письмові пояснення / скаргу на рішення комісії та копії документів у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 33)

За якою формою (формат, розмір) подаються письмові пояснення / скарга на рішення комісії та копії документів при зупиненні реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН та чи існує системне обмеження програмного забезпечення їх формату, розміру та кількості?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо необхідності завіряти копії документів, що їх подають до Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (c. 34)

Чи потрібно платнику податку завіряти копії документів, що подаються до Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо права платника податку подати таблицю даних платника податку без факту зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН (c. 35)

Чи має право платник податку подати таблицю даних платника податку (далі — Таблиця) без факту зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН та чи потрібно подавати таку Таблицю з кожною квитанцією про таке зупинення?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення таблиці даних платника ПДВ (c. 36)

Яким чином заповнюється таблиця даних платника ПДВ, що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо строків оскарження в судовому порядку рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 37)

Які встановлено строки оскарження в судовому порядку рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, якщо до подання позовної заяви не проводилася / проводилася процедура адміністративного оскарження?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за нереєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено, якщо після закінчення 365 днів не вжито заходів (c. 38)

Чи застосовуються штрафні санкції за не реєстрацію в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено і після спливу 365 днів не вжито заходи, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію?
(категорія 101.28 ЗІР; відповідь діяла до 01.02.2020 р.)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку