Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 24.03.2020

15, [Cпецвипуск]

Тема номера


«Розблокувальні» документи: готуємо та подаємо

Ті, платники ПДВ, котрі стикнуться із зупиненням реєстрації ПН/РК, можуть надалі боротися за їх порятунок. Для цього їм потрібно подати податківцям пакет «розблокувальних» документів.
Які саме документи потрібні, дізнайтеся в матеріалі.

Статтi

Критерії безумовної реєстрації і ризиковості операцій: два полюси в блокуванні податкових накладних (c. 6)

У процедурі блокування ПН/РК важливе значення мають критерії безумовної реєстрації і критерії ризиковості операцій. На підставі перших критеріїв ПН/РК взагалі оминають процедуру блокування, тому для платника ПДВ бажано їм відповідати. Критерії ризиковості операції, навпаки, призводять до того, що ПН/РК блокуються, у зв’язку з чим важливо їх «обійти».
Як це зробити, ми розповімо в статті.

Влада Карпова
«Чорненькі» та «біленькі» платники ПДВ: критерії поділу (c. 10)

Для того щоб не мати проблем з податківцями, платнику ПДВ недостатньо сумлінно виконувати свої податкові обов’язки. Бажано також відповідати високим стандартам платника з позитивною податковою історією. Ну на крайній раз можна бути «нейтральним». Але борони Боже потрапити до лав ризикових! Адже від того, як себе зарекомендувати, напряму залежить рівень складності процесу реєстрації ПН/РК.
Розберемося, за якими критеріями фіскали здійснюють поділ платників та як здобути собі «чесне ім’я».

Світлана Куртенок
«Розблокувальні» документи: готуємо та подаємо (c. 14)

Ті, платники ПДВ, котрі стикнуться із зупиненням реєстрації ПН/РК, можуть надалі боротися за їх порятунок. Для цього їм потрібно подати податківцям пакет «розблокувальних» документів.
Які саме документи потрібні, дізнайтеся в матеріалі.

Олександра Паненко
Таблиця даних платника як шанс на порятунок податкових накладних (c. 17)

Таблиця даних платника була і лишається єдиним превентивним заходом захисту від блокування податкових накладних та розрахунків коригування. Проте скористатися нею зможе не кожен.
Подивимося, хто та у якому порядку зможе подавати Таблицю даних платника.

Анна Хомюк, Влада Карпова
У пошуках справедливості: порядок, строки та нюанси оскарження «блокувальних» рішень податківців (c. 22)

Застрягти у «блокувальному» ситі — значить бути втягнутим у виснажливу боротьбу за реєстрацію ПН/РК, зняття із себе клейма «ризиковий», врахування таблиці даних платника тощо. І в цій боротьбі важливо віртуозно володіти навичками адміністративного та судового оскарження рішень, дій або бездіяльності фіскалів.
З матеріалу ви дізнаєтесь про особливості функціонування механізму оскарження у «блокувальному» процесі.

Світлана Куртенок
Заблоковані податкові накладні та розрахунки коригування: декларація, СЕА, відкриті реєстри (c. 29)

Окрім процесу розблокування ПН та РК, продавець та покупець також мають правильно відобразити операції у податковій звітності з ПДВ.
Тож не зайвим буде розуміти, яким чином зупинення реєстрації вплине (та чи вплине взагалі) на показники у СЕА ПДВ, та де шукати інформацію щодо «полонянок» у відкритих реєстрах. Почнемо.

Анна Хомюк

Довідкова інформація

«Блокувальний» моніторинг в картинках (c. 3)

Механізм перевірки на «придатність» та зупинення реєстрації «сумнівних» ПН/РК є досить заплутаним та важким на сприйняття.
Для кращого розуміння ми пропонуємо його візуалізувати. Увесь складний процес ми розділити на три схематичних блок-алгоритми, які і пропонуємо вашій увазі.
Більш детальним поясненням певних етапів ми присвятили окремі матеріали, посилання на які ви знайдете у навігаційних виносках.

Олександра Паненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо форми, за якою подають письмові пояснення / скаргу на рішення комісії та копії документів у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 33)

За якою формою (формат, розмір) подаються письмові пояснення / скарга на рішення комісії та копії документів при зупиненні реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН та чи існує системне обмеження програмного забезпечення їх формату, розміру та кількості?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо необхідності завіряти копії документів, що їх подають до Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (c. 34)

Чи потрібно платнику податку завіряти копії документів, що подаються до Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права платника податку подати таблицю даних платника податку без факту зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН (c. 35)

Чи має право платник податку подати таблицю даних платника податку (далі — Таблиця) без факту зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН та чи потрібно подавати таку Таблицю з кожною квитанцією про таке зупинення?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення таблиці даних платника ПДВ (c. 36)

Яким чином заповнюється таблиця даних платника ПДВ, що подається у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо строків оскарження в судовому порядку рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 37)

Які встановлено строки оскарження в судовому порядку рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, якщо до подання позовної заяви не проводилася / проводилася процедура адміністративного оскарження?
(категорія 101.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за нереєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено, якщо після закінчення 365 днів не вжито заходів (c. 38)

Чи застосовуються штрафні санкції за не реєстрацію в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію яких було зупинено і після спливу 365 днів не вжито заходи, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію?
(категорія 101.28 ЗІР; відповідь діяла до 01.02.2020 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку