Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 29.06.2021

30, [Cпецвипуск]

Виправляємо помилки в декларації єдинника

Тема номера


Статтi

Виправлення помилок у декларації єдинника: загальні правила (c. 3)

Завжди прикро, коли до податкової звітності закралася помилка. Але краще виправляти її самостійно, аніж чекати, доки це зроблять податківці.
З цього матеріалу ви отримаєте загальну інформацію про існуючі способи виправлення помилок у декларації платника єдиного податку.

Світлана Куртенок
Подаємо уточненку та виправляємо у ній помилки (c. 7)

Ви вже знаєте загальний алгоритм виправлення помилок (див. статтю на с. 3).
Тепер поговоримо більш докладно про один зі способів виправлення — подання уточнюючого розрахунку.

Ірина Шевчук
Виправлення помилок у декларації за звітний період (c. 10)

Одним із доступних способів виправлення помилок у декларації єдинника є виправлення у декларації за звітний період. Звісно, цей шлях може підійти не всім.
У матеріалі поговоримо, коли доцільно виправлятися шляхом уточнень у звітній декларації та про алгоритми такого виправлення.

Олександра Паненко
Уперше на арені: Додаток 1 з ЄСВ з можливістю виправлення помилок (c. 16)

У багатьох ФОП-єдинників і їх бухгалтерів є заповітна мрія: отримати можливість виправляти помилки з ЄСВ за себе. Що їм заважало? Форма, порядок заповнення та алгоритм внесення даних до реєстрів старої форми № Д5 з ЄСВ. Вони попросту не передбачали внесення даних з ініціативи платника ЄСВ за допомогою згаданої форми. Але, на щастя для єдинників, форма № Д5 канула в Лету і вже за 2021 звітний рік вони будуть звітувати з ЄСВ у Додатку 1 до декларації, який передбачає порядок виправлення.
Детальніше про це поговоримо в цій статті.

Євгенія Волох

Зворотний зв'язок

Помилки в декларації ФОП-єдинника, які не вплинули на розмір єдиного податку: виправляти чи залишити? (c. 21)

ФОП-єдинник групи 2 у декларації за 2020 рік невірно визначив обсяг доходу, а також помилково вказав не той КВЕД, за яким фактично здійснював підприємницьку діяльність, та зазначив середню чисельність працівників за рік, а не найбільшу кількість, з якою було укладено трудовий договір у звітному періоді. На розмір ЄП помилки не вплинули. Отриманий дохід — у межах дозволеного обсягу, заборонені види діяльності не здійснювалися.
Чи потрібно виправляти такі помилки і якщо –— так, то як це зробити?

Євгенія Волох
Самостійне виправлення: як нарахувати пеню? (c. 24)

Підприємство (платник ЄП групи 3) самостійно виявило факт заниження податкового зобов’язання з єдиного податку за 3 квартали 2019 року.
Як правильно розрахувати суму пені при виправленні помилки?

Євгенія Нікітіна

Довідкова інформація

Приклади заповнення уточнюючої декларації єдиноподатника (c. 26)

Отже, про теорію виправлення помилок платників ЄП в уточнюючій декларації ми поговорили у матеріалі на с. 3, тепер перейдемо до прикладів.

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Про штрафні санкції та пеню (c. 33)

Чи нараховуються штрафні санкції та пеня на суму заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток, якщо самостійне виправлення помилок, виявлених у Податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств за звітні (податкові) періоди минулих років (у т. ч. за 2019 рік), здійснюється протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?
(категорія 102.20.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про уточнюючу декларацію (розрахунок) (c. 34)

Чи має право платник податків подати уточнюючу декларацію (розрахунок) за звітний (податковий) період, який перевіряється(явся) під час або після проведення контролюючим органом камеральної перевірки (в тому числі, якщо ним не отримано акт перевірки або податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки)?
(категорія 129.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про помилки, самостійно виявлені у податковій декларації платника ЄП (c. 35)

Як виправити помилки самостійно виявлені у податковій декларації платника ЄП третьої групи (ЮО), у разі подання уточнюючої податкової декларації?
(категорія 108.01.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової декларації ФОП — платника ЄП (c. 36)

Які види підприємницької діяльності вказуються у податковій декларації платника ЄП — ФОП (далі — Декларація): зазначені у витягу з реєстру платників ЄП чи лише ті, по яких фактично здійснювалась підприємницька діяльність у звітному періоді та як здійснюється додавання рядків у полі 10 «Види підприємницької діяльності у звітному періоді» Декларації в електронному вигляді при створенні її в Електронному кабінеті?
(категорія 107.01.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо переходу ФОП — платника ЄП на загальну систему оподаткування (c. 37)

Чи зобов’язана ФОП платник ЄП перейти на загальну систему оподаткування у разі здійснення видів діяльності не зазначених в його облікових даних та в реєстрі платників ЄП, у тому числі, якщо договір укладено від імені СГ з іншим СГ?
(категорія 107.01.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової декларації ФОП — платника ЄП (c. 38)

Як платниками ЄП другої та третьої груп у податковій декларації платника ЄП — ФОП заповнюється поле «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)», якщо кожного місяця кварталу чисельність найманих осіб або осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, була різною?
(категорія 107.01.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової декларації ФОП — платника ЄП (c. 39)

Як заповнюється податкова декларація платника ЄП — ФОП у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання по ЄП?
(категорія 107.01.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової декларації ФОП — платника ЄП (c. 40)

Яким чином ФОП — платник ЄП першої-третьої груп може виправити інформацію, зазначену у розділі І «Загальні показники підприємницької діяльності» Податкової декларації платника ЄП — ФОП (далі — Декларація) та з якого періоду подається уточнююча Декларація за оновленою формою у редакції наказу Мінфіну України від 09.12.2020 № 752?
(категорія 107.01.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про порядок нарахування пені (c. 41)

Яким чином нараховується пеня у разі самостійного виявлення платником податків заниження суми податкового зобов’язання?
(категорія 132.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про штрафи до СГ (c. 42)

Які застосовуються штрафи до СГ, який до початку перевірки контролюючим органом самостійно виявив факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів та надав уточнюючу декларацію (розрахунок), проте без нарахування та сплати пені?
(категорія 132.02 ЗІР; відповідь діяла до 01.01.2021)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про відповідальність ФОП – пенсіонера (c. 43)

Чи застосовується відповідальність до ФОП – пенсіонера за віком або особи з інвалідністю, яка помилково у додатку 5 до звіту щодо сум нарахованого ЄВ визначила зобов’язання та бажає скасувати подану звітність?
(категорія 201.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку