Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 23.03.2020

14

Тема номера


Уцінка запасів та ПДВ: фіскальні реалії

Здавалося б, уцінка запасів жодним чином не впливає на оподаткування ПДВ. Проте остання судова практика свідчить про зворотне. Податківці вигадали нові шляхи донарахування ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Але попереджений — значить озброєний.
Почнемо захищатися.

Статтi

Всеукраїнський карантин: варіанти дій для працівника й роботодавця (c. 7)

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію. У більшості країн вживаються безпрецедентні заходи для відвернення розповсюдження вірусу COVID-19. В Україні також здійснено низку дуже серйозних заходів: у всіх навчальних закладах на території нашої країни запроваджено карантин, установлено обмеження на проведення масових заходів, на два тижні повністю закрито міжнародне та обмежено внутрішнє транспортне сполучення, заборонено в’їзд іноземних громадян до України, заборонено експорт захисних масок, халатів та деяких інших товарів. На законодавчому рівні коронавірус визнано форс-мажорними обставинами (за наявності відповідних доказів негативних наслідків) тощо.
Мета всіх цих заходів — звести до мінімуму втрати життя й здоров’я людей. На жаль, ці заходи паралельно приносять фінансові втрати та трудові незручності. Сьогодні поговоримо про варіанти дій роботодавця стосовно працівників у період дії карантину.

Жанна Семенченко
Переоцінка як елемент облікової політики: без професійних суджень не обійтись! (c. 12)

Продовжимо нашу розмову про переоцінку. Рішення щодо переоцінки є елементом облікової політики підприємства. Це прямо вказано в параграфі 29 МСБО 16 «Основні засоби». В П(С)БО 7 «Основні засоби» аналогічного застереження немає, але в п. 2.1 Методрекомендацій № 6351вказано, що «розпорядчий документ про облікову політику підприємства визначає, зокрема… підходи до переоцінки необоротних активів». Конкретики, як бачимо, катма, тож поміркуємо, що це може бути.

Методичні рекомендації щодо облікової політики підприємства, затверджені наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 635.
Ірина Назарбаєва

Судова практика

Уцінка запасів та ПДВ: фіскальні реалії (c. 22)

Здавалося б, уцінка запасів жодним чином не впливає на оподаткування ПДВ. Проте остання судова практика свідчить про зворотне. Податківці вигадали нові шляхи донарахування ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Але попереджений — значить озброєний.
Почнемо захищатися.

Анна Хомюк

Зворотний зв'язок

Фізична особа вчасно не повернула позику: чи потрібно утримувати з цієї суми податок на доходи і військовий збір? (c. 16)

  У березні 2019 року наше підприємство надало працівникові поворотну фіндопомогу (далі — ПФД) у сумі 30 тис. грн на один рік. Зараз добігає кінця строк дії договору, але працівник просить відстрочення ще на один рік.
Як краще вчинити: продовжити дію договору позики ще на рік чи не варто?
У разі продовження чи будуть питання з дисконтуванням?
Податківці говорять, що якщо ми не зробимо продовження договору позики, то з не поверненою після закінчення строку дії договору суми позики необхідно буде утримати податок на доходи й військовий збір. Чи це так?

Жанна Семенченко
У розрахунковому періоді — повністю не відпрацьований місяць: чи потрібно виключити його з розрахунку лікарняних? (c. 18)
Людмила Сабадаш
З ким можуть поєднатися… договірними відносинами єдинники (c. 23)

Оскільки спрощена система не така вже й спрощена, то на консультаційній лінії дуже часто чуємо запитання щодо вибору контрагентів єдинником. Дійсно, не в усіх групах ЄП можна вільно обирати контрагента.
Сподіваємося, наш довідник стане надійним помічником у цій справі.

Анна Хомюк

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо визначення кількості календарних днів у розрахунковому періоді (c. 21)

Фонд соціального страхування України
Лист від 08.10.2019 р. № 1993-11-1

Фонд соціального страхування України
Щодо застосування ставки єдиного податку (c. 33)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 13.02.2020 р. № 576/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Щодо здійснення видів діяльності, які сільська, селищна чи міська рада заборонила своїм рішенням або для яких не встановила ставки, якщо такі види діяльності не заборонені ПКУ (c. 34)

Чи можуть ФОП — платники ЄП здійснювати види діяльності, які сільська, селищна чи міська рада заборонила своїм рішенням або не встановила ставку, якщо такі види діяльності не заборонені ПКУ?
(категорія 107.01.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДФО вартості майна, яке юрособа передала фізособі на підставі договору позики на безоплатній основі (c. 35)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість майна, яка була передана ЮО ФО на підставі договору позики на безоплатній основі?
(категорія 103.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо включення до річної Податкової декларації про майновий стан і доходи суми поворотної фінансової допомоги, яку ЮО — нерезидент надає ФО на термін більше ніж один рік (c. 36)

Чи включається до річної податкової декларації про майновий стан і доходи з метою оподаткування ПДФО сума поворотної фінансової допомоги, що надається ФО ЮО — нерезидентом на термін більше одного року?
(категорія 103.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДФО суми поворотної фінансової допомоги, яку отримала фізична особа (c. 37)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО поворотна фінансова допомога, яка отримана ФО?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо обрання групи платників ЄП у разі здавання в оренду власного чи орендованого нерухомого майна (c. 38)

Чи відноситься здавання в оренду власного чи орендованого нерухомого майна до сфери послуг з метою застосування норм п. 291.4 ст. 291 ПКУ щодо обрання групи платників ЄП?
(категорія 107.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку