
Тема номера
Документи та коментарi
(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку» від 11.03.2019 р. № 105)
Микола ПроценкоСтаттi
Будівництво — процес непростий, довготривалий та не завжди передбачуваний. Буває так, що суб’єкт господарювання розпочинає будувати щось для власних господарських потреб, але з тих чи інших причин не може завершити будівництво. І тоді перед ним постає запитання: що робити з недобудовою? Можна, звісно, утримувати її, аби згодом продовжити будівництво. Але утримання потребує значних зусиль і чималих витрат. Тож у багатьох випадках економічно доцільніше позбутися того, що вже встигли побудувати. Якщо є можливість — продати, якщо немає — ліквідувати. Отже, масштабний і дещо своєрідний об’єкт та звичайнісінькі господарські операції — цікаве поєднання й не менш цікавий облік.
На останньому й зосередимося в цій статті.
Погодьтеся, наразі важко собі уявити пейзаж сучасного міста без таких невід’ємних його частин, як рекламні носії різноманітних форм та розмірів — від малого до великого. До яких тільки хитрощів не вдаються продавці, використовуючи усі можливі прийоми візуального впливу на потенційного покупця, і це зрозуміло, адже лежаний товар не ситить. На перший погляд, достатньо мати бажання і добре розвинену фантазію, правильно обрати місце, виготовити та вдало розмістити рекламну конструкцію — і можна «знімати вершки». Але чи все так легко насправді?
Давайте розбиратися.
Судова практика
Помилки під час складання податкових декларацій трапляються доволі часто. Буває так, що платник податків начебто правильно розрахував податкові зобов’язання і навіть своєчасно сплатив обчислену суму, а згодом дізнався про наявність податкового боргу. І все через помилки у рядках декларації, які «відповідають» за нарахування в ІКП1. Виправити ситуацію допомагає уточненка. Але фіскали зазвичай розглядають самостійне зменшення платником податкових зобов’язань як порушення порядку їх сплати та нещадно штрафують.
На захист платників стає Верховний Суд.
Зворотний зв'язок
У нас на підприємстві (основний вид діяльності — будівництво) з 2011 року працює людина на посаді «інженер з виробничо-кошторисної роботи», однак за Класифікатором професій ця посада називається «інженер з проектно-кошторисної роботи».
Чи потрібно виправляти назву професії в кадровій документації, якщо функціональні обов’язки працівника не змінюються?
Якщо так, то чи потрібно вносити будь-які зміни до звітності з ЄСВ?
Забудовник спочатку укладає з інвестором попередній договір про майбутнє укладання договору купівлі-продажу нерухомості. В забезпечення свого зобов’язання за попереднім договором інвестор сплачує забудовнику забезпечувальний (гарантійний) платіж. Житло будується власними силами забудовника. Після побудови нерухомості укладається договір купівлі-продажу і відбувається залік вартості житла та суми забезпечувального платежу.
Коли слід нараховувати ПДВ з вартості квартири: при отриманні забезпечувального платежу чи в момент заліку?
Підприємству за умовами договору автострахування страхова компанія здійснює страхову виплату за ремонт автомобіля безпосередньо на рахунок СТО.
Чи матиме підприємство право на податковий кредит?
Додатковi матерiали
Міністерство фінансів України
Затверджено наказом від 11.03.2019 р. № 105
Додаток до материіалу:
Міністерство фінансів УкраїниЧи має право керівник виконувати функції касира та підписувати касові документі окремо як касир та як керівник підприємства?
(категорія 109.15 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Керівник підприємства може виконувати функції касира" // «ПБ», 2019, № 12,
Чи враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування недоамортизована частина ремонту орендованого ОЗ по закінченню договору оперативної оренди?
(категорія 102.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Недоамортизована частина ремонту орендованого основного засобу" // «ПБ», 2019, № 12
Який порядок формування податкового кредиту власником автомобіля у разі проведення його ремонту за рахунок страхових виплат від страхової компанії, що виплачуються страховою компанією безпосередньо на рахунок виконавця ремонтних робіт?
(категорія 101.13 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Авто потрапило у ДТП: облік та оподаткування" // «ПБ», 2017, № 45
- "Ремонт авто оплачує страхова компанія: що з податковим кредитом у власника?" // «ПБ», 2019, № 12