Журнали

Статтi

«І чужому научайтесь, й свого не цуpайтесь...», або Як скласти звіт про управління (c. 6)

Закон про бухоблік поклав на українські підприємства обов’язок складати та подавати абсолютно новий звіт — звіт про управління.
Поговоримо про те, як складати цей звіт відповідно до вимог українського законодавства. І причина у нас для цього поважна: Мінфін наказом від 07.12.2018 р. № 982 затвердив Методичні рекомендації зі складання звіту про управління (далі — Методрекомендації № 982).

Анна Хомюк
Податковий кредит «подвійного призначення»: нелегкий шлях від первинного обліку до річного перерахунку (c. 10)

Ніхто не сперечатиметься, що ПДВ — не «найлегший в користуванні» податок. Безліч нюансів обліку, нескінченні зміни у формах та правилах складання ПН/РК та податкової декларації тощо. Але чи не найбільшого клопоту зазнають платники-пільговики, адже на їхню долю випав облік ПДВ «підвищеної складності». Навіть досвідченим ПДВшникам тут доволі нелегко, що вже казати про новачків.
Давайте шлях від отримання права на ПК до його розподілу та подальшого річного перерахунку пройдемо разом.

Світлана Куртенок
Річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб (c. 18)

Обов’язок проводити щорічний перерахунок ПДФО за доходами у вигляді зарплати своїх працівників закріплено в ПКУ.
І хоча жодних особливих змін у цьому питанні немає, ми не можемо не нагадати правила його проведення. До того ж рекомендуємо під час проведення річного перерахунку переглянути й інші доходи фізичних осіб та за необхідності виправити помилки.

Жанна Семенченко

Зворотний зв'язок

Орендна плата за земельні ділянки комунальної власності: бухоблік (c. 21)

mail Підприємство взяло в оренду у сільської ради дві ділянки землі, на яких планує будувати завод.
Як правильно у бухобліку відобразити платежі з оренди землі, сплачені під час та після будівництва заводу?

Євгенія Волох, Олександра Паненко
Залізна пільгова логіка: користувались податковими пільгами — відзвітуйте, а ні — то й не треба! (c. 23)

Підприємство (платник податку на прибуток та ПДВ) від самого заснування не користувалось податковими пільгами. Проте нещодавно зателефонували податківці та поцікавились, чому ми не подаємо Звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт).
Підкажіть, чи необхідно подавати пусті Звіти та чим загрожує їх неподання?

Світлана Куртенок

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо порядку виправлення помилок, допущених при складанні податкових накладних та розрахунків коригування і реєстрації їх в ЄРПН, які вплинули на значення показника ΣПеревищ (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалів:

Державна фіскальна служба України
Щодо застосування штрафу при самостійному виправленні помилок в ф. № 1ДФ (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 23.11.2016 р. № 20232/5/99-99-13-01-01-16

Державна фіскальна служба України
Щодо ПДВ по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту (c. 36)

Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідної податкової накладної?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання декількох (двох та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини (c. 37)

Чи може платник ПДВ на виконання вимог п. 198.5 та п.199.1 Податкового кодексу України не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо врахування частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях під час заповнення додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ (c. 38)

Чи враховуються з метою здійснення перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях при заповненні граф 4 та 5 рядка 3.1 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ, розрахунки коригування до податкових накладних, складені у поточному календарному році, до податкових накладних, складених у попередньому календарному році?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення в декларації з ПДВ перерахунку сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 Податкового кодексу України (c. 39)

В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається перерахунок сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничного терміну реєстрації?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету (c. 40)

Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування доплат (надбавок) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи (c. 41)

Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

За матеріалами ЗІР
ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду (c. 42)

Чи застосовується ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду, за час вимушеного прогулу?

Додаток до матеріалу:

Щодо відображання у податковому розрахунку ф. № 1ДФ суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) при проведенні річних перерахунків (c. 43)

Яким чином суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються у податковому розрахунку ф. 1ДФ при проведенні річних перерахунків?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо алгоритму проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО (c. 44)

Який алгоритм проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО?
(категорія 103.08.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору (c. 45)

Яка відповідальність застосовується до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору?
(категорія 132.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо повернення переплати з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО (c. 46)

Яким чином повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО?
(категорія 103.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП (c. 47)

Яка передбачена відповідальність за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП, якщо проведення такого перерахунку є обов’язковим згідно з нормами ПКУ?
(категорія 103.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку подання та форми Звіту про суми податкових пільг (c. 48)

Який порядок подання та за якою формою звіту про суми податкових пільг?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку