(коментар до ІПК ДФСУ від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)
Тема номера
Документи та коментарi
(коментар до ІПК ДФСУ від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)
Анна ХомюкСтаттi
Закон про бухоблік поклав на українські підприємства обов’язок складати та подавати абсолютно новий звіт — звіт про управління.
Поговоримо про те, як складати цей звіт відповідно до вимог українського законодавства. І причина у нас для цього поважна: Мінфін наказом від 07.12.2018 р. № 982 затвердив Методичні рекомендації зі складання звіту про управління (далі — Методрекомендації № 982).
Ніхто не сперечатиметься, що ПДВ — не «найлегший в користуванні» податок. Безліч нюансів обліку, нескінченні зміни у формах та правилах складання ПН/РК та податкової декларації тощо. Але чи не найбільшого клопоту зазнають платники-пільговики, адже на їхню долю випав облік ПДВ «підвищеної складності». Навіть досвідченим ПДВшникам тут доволі нелегко, що вже казати про новачків.
Давайте шлях від отримання права на ПК до його розподілу та подальшого річного перерахунку пройдемо разом.
Обов’язок проводити щорічний перерахунок ПДФО за доходами у вигляді зарплати своїх працівників закріплено в ПКУ.
І хоча жодних особливих змін у цьому питанні немає, ми не можемо не нагадати правила його проведення. До того ж рекомендуємо під час проведення річного перерахунку переглянути й інші доходи фізичних осіб та за необхідності виправити помилки.
Зворотний зв'язок
Підприємство взяло в оренду у сільської ради дві ділянки землі, на яких планує будувати завод.
Як правильно у бухобліку відобразити платежі з оренди землі, сплачені під час та після будівництва заводу?
Підприємство (платник податку на прибуток та ПДВ) від самого заснування не користувалось податковими пільгами. Проте нещодавно зателефонували податківці та поцікавились, чому ми не подаємо Звіт про суми податкових пільг (далі — Звіт).
Підкажіть, чи необхідно подавати пусті Звіти та чим загрожує їх неподання?
Додатковi матерiали
Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Додаток до матеріалів:
Державна фіскальна служба України
Лист від 23.11.2016 р. № 20232/5/99-99-13-01-01-16
Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідної податкової накладної?
(категорія 101.14 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІРЧи може платник ПДВ на виконання вимог п. 198.5 та п.199.1 Податкового кодексу України не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІРЧи враховуються з метою здійснення перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях при заповненні граф 4 та 5 рядка 3.1 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ, розрахунки коригування до податкових накладних, складені у поточному календарному році, до податкових накладних, складених у попередньому календарному році?
(категорія 101.23 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається перерахунок сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничного терміну реєстрації?
(категорія 101.23 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?
(категорія 103.26 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?
(категорія 103.02 ЗІР)
Додаток до матеріалу:
Чи застосовується ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду, за час вимушеного прогулу?
Додаток до матеріалу:
Яким чином суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються у податковому розрахунку ф. 1ДФ при проведенні річних перерахунків?
(категорія 103.25 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який алгоритм проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО?
(категорія 103.08.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка відповідальність застосовується до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору?
(категорія 132.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яким чином повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО?
(категорія 103.07 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка передбачена відповідальність за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП, якщо проведення такого перерахунку є обов’язковим згідно з нормами ПКУ?
(категорія 103.26 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок подання та за якою формою звіту про суми податкових пільг?
(категорія 135.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
За матеріалами ЗІР