Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 05.11.2018

41

Тема номера


Трудові інспектування: стислий посібник

Актуальність теми інспекційних відвідувань продиктована появою розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р, яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Поговоримо про підстави та результати таких перевірок.

Документи та коментарi

РРО, КОРО та РК: спрощення в нових порядках (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій» від 20.09.2018 р. № 773)

Ірина Шевчук

Статтi

ПДВ-виправлення в декларації: загальні правила (c. 5)

ПДВ по праву називають найскладнішим податком. Тому і помилки при його нарахуванні — не рідкість навіть у досвідчених практиків. Звісно, помилки краще виправляти самостійно, аніж чекати позамежних штрафів.
З матеріалу ви дізнаєтеся загальні принципи самовиправлення ПДВ-помилок.

Анна Хомюк
Помилки в додатках до ПДВ-декларації: як виправити (c. 8)

Помилки в додатках до податкової декларації з ПДВ вимагають окремої уваги. Адже порядок їх виправлення суттєво відрізняється від виправлень у самій декларації.
Отже, розглянемо, як відкоригувати найбільш «популярні» додатки — Д1, Д2 та Д5.

Анна Хомюк
Відпустка за свій рахунок: нюанси надання (c. 12)

Працівник щойно працевлаштувався, права на щорічну відпустку ще не заробив, але вже дуже хоче відпочити... Або у працівника виникли проблеми, які він не може вирішити в робочий час, а всі належні йому дні щорічної відпустки він використав... Ось тоді й приходить на допомогу передбачений законодавством «план Б» — відпустка без збереження зарплати, або, як її ще називають, відпустка за свій рахунок.

Ірина Долга

Судова практика

Списали кредиторську заборгованість — не забудьте відкоригувати податковий кредит (c. 17)

Звичайно, ПК — це чудова та навіть бажана річ для платників ПДВ, адже він дозволяє зменшити суму податку, яку необхідно сплатити до бюджету. Проте навіть якщо ПК сформований з урахуванням усіх вимог ПКУ, платнику не завжди можна розслабитися. Річ у тому, що згодом можна втратити право і на такий «бездоганний» ПК. Одним з прикладів такого розвитку подій є списання кредиторської заборгованості за раніше отриманими товарами (послугами), які так і залишилися неоплаченими.

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Земля була орендована, а стала власна: нараховуємо плату за землю (c. 19)

Підприємство орендувало у місцевих органів влади земельну ділянку в межах населеного пункту. За користування такою земельною ділянкою воно сумлінно подавало річну декларацію з плати за землю і сплачувало орендну плату. У жовтні 2018 року підприємство розірвало договір оренди землі і набуло право власності на земельну ділянку, яку до цього орендувало. У підприємства немає та не було протягом звітного року інших земельних ділянок у власності чи оренді (державної чи комунальної власності).
Як правильно відобразити в декларації з плати за землю зміну стану такої земельної ділянки?

Микола Проценко
Уточнюючі розрахунки на збільшення та зменшення податкових зобов’язань з ПДВ: розраховуємося з бюджетом (c. 23)

Підприємство самостійно виявило, що у декларації з ПДВ за квітень 2018 року до складу ПК включило суму ПДВ за митною декларацією, складеною у березні 2018 року. Тож фактично право на ПК ми мали у березні, а не у квітні поточного року. І у березні, і у квітні 2018 року підприємство декларувало позитивне значення різниці між ПЗ та ПК.
Як нам виправити помилку та які існують нюанси розрахунків з бюджетом у такому випадку?

Світлана Куртенок
Помилки в таблиці 1.1 додатка Д5: чи варто виправляти (c. 26)

Після подання декларації за вересень 2018 року виявили ПН, яка помилково не була зареєстрована в ЄРПН. ПЗ у декларації показали, проте інформація про незареєстровану ПН не потрапила до таблиці 1.1 додатка Д5. Наразі ПН зареєстрували.
Чи необхідно уточнювати дані у таблиці 1.1 додатка Д5?

Анна Хомюк
Помилкова сплата ПДВ на бюджетний рахунок: як виправити ситуацію та уникнути неприємностей? (c. 27)

Підприємству для реєстрації ПН від 23.10.2018 р. не вистачало суми реєстраційного ліміту. З метою його збільшення ми перерахували відповідну суму коштів, однак припустилися помилки: відправили кошти не на ПДВ-рахунок1, а на бюджетний рахунок. Наразі реєстраційний ліміт не збільшився, а отже, і ПН залишилась незареєстрованою.
Що нам робити, щоб помилково сплачені кошти були зараховані на ПДВ-рахунок та ми мали змогу не пропустити термін реєстрації ПН?

Електронний рахунок платника податку в СЕА ПДВ.

Світлана Куртенок

Довідкова інформація

Обмежувальні ПДВ-строки: коли та як застосовувати (c. 28)

З матеріалу ви дізнаєтеся, на які строки слід орієнтуватися при реєстрації ПН, виправленні ПДВ-помилок тощо.

Олександра Паненко
Помилки в ПДВ-декларації: експрес-відповіді на запитання читачів (c. 30)

Ми часто отримуємо від вас безліч ніби дрібних, але важливих запитань щодо заповнення ПДВ-декларації та виправлення помилок, яких припустилися при її складанні.
Настав час узагальнити їх в одному матеріалі.

Олександра Паненко
Трудові інспектування: стислий посібник (c. 31)

Актуальність теми інспекційних відвідувань продиктована появою розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р, яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Поговоримо про підстави та результати таких перевірок.

Олена Коновалова, Діана Свиридова, Сергій Дорошенко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо відпусток без збереження заробітної плати (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 29.04.2016 р. № 243/13/116-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо заповнення рядків у декларації, в уточнюючому розрахунку (c. 35)

Які рядки в уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок потрібно заповнювати — усі, чи тільки ті, якими виправляються помилки, допущені у раніше поданій декларації?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання уточнюючої звітності після отримання повідомлення та копії наказу про проведення планової документальної перевірки (c. 36)

Чи може платник податків подати уточнюючу звітність після отримання повідомлення та копії наказу про проведення планової документальної перевірки, але до початку перевірки (або у день початку перевірки)?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звітних декларацій (розрахунків) пізніше встановлених ПКУ термінів для їх подання за періоди, що підлягають перевірці (c. 37)

Чи може платник податків — ЮО після отримання повідомлення та копії наказу про проведення документальної планової перевірки (до її початку) подати звітні декларації (розрахунки) із запізненням встановлених ПКУ термінів для їх подання за періоди, що підлягають перевірці?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Суб’єкт господарювання не має права подати уточнюючу звітність за період, який визначено у наказі про проведення перевірки (c. 38)

Чи має право СГ подати уточнюючу звітність за період, який визначено у наказі про проведення документальної перевірки, якщо після початку проведення такої перевірки контролюючим органом було видано наказ про перенесення термінів її проведення?
(категорія 135.02 ЗІР; відповідь діяла до 23.06.2018 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо поновлення податкового кредиту після отримання від постачальників належно оформлених податкових накладних, якщо під час документальної перевірки суми ПДВ було виключено зі складу податкового кредиту (c. 39)

Чи має право платник ПДВ поновити податковий кредит після отримання від постачальників належно оформлених податкових накладних, якщо під час документальної перевірки суми ПДВ було виключено зі складу податкового кредиту за податковими накладними, оформленими з порушенням встановлених вимог?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання підприємством уточнюючого розрахунку у разі анулювання реєстрації платника ПДВ за період, у якому було платником ПДВ (c. 40)

Чи має право підприємство у разі анулювання реєстрації платника ПДВ подати уточнюючий розрахунок за період у якому він був платником ПДВ?
(категорія 101.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки, яку допущено у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ (c. 41)

Яким чином виправити помилку, допущену у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ, яка вплинула/не вплинула на числові показники податкової декларації з ПДВ?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки в додатку 2 (Д2) до податкової декларації з ПДВ (c. 42)

Яким чином виправити помилки в додатку 2 (Д2) до податкової декларації з податку на додану вартість?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки, яку допущено у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ (c. 43)

Як виправити помилку, допущену у додатку 5 до податкової декларації з податку на додану вартість, яка вплинула або не вплинула на числові показники декларації?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку відображення в податковій декларації з ПДВ коригування податкового кредиту, сформованого під час отримання товарів/послуг, розрахунки з постачальником за які не проведено (c. 44)

Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ коригування податкового кредиту, сформованого при отриманні товарів/послуг, розрахунки з постачальником за які не проведено, при списанні кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про визначення податкових зобов’язань щодо податку та орендної плати в одній податковій декларації з плати за землю (c. 45)

Чи може платник земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної чи комунальної власності в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення колонок 13 «річна сума земельного податку» розділу І, 12 «річна сума орендної плати» розділу ІІ та рядка 3 розділу ІІІ Податкової декларації з плати за землю (c. 46)

Як заповнюються колонки 13 «річна сума земельного податку» розділу І, 12 «річна сума орендної плати» розділу ІІ та рядок 3 розділу ІІІ податкової декларації з плати за землю при поданні щомісяця звітних декларацій, уточнюючих декларацій та декларацій за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку нарахування пені в разі виявлення заниженого податкового зобов’язання платником податків (c. 47)

Який порядок нарахування пені у разі виявлення заниження податкового зобов’язання платником податків?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилок у рядку 18.1 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у разі неправильного/безпідставного нарахування (ненарахування) платником податку суми штрафу (c. 48)

Чи підлягають виправленню помилки у рядку 18.1 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у разі невірного/безпідставного нарахування (не нарахування) платником податку суми штрафу?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку