Журнали

Статтi

Токен — захищений носій для електронного підпису: починаємо знайомство (c. 6)

Новий час вимагає нових рішень, і все більше суб’єктів господарювання надають перевагу електронному документообігу — це зручно і значно заощаджує час. Такі поняття, як «електронний підпис» та «подання податкової звітності в електронному вигляді», посіли надійне місце у звичайної діяльності багатьох підприємств та ФОП. Разом із тим, законодавці поступово запроваджують механізми захисту такого обігу електронних даних. Однією з новацій стала вимога щодо використання захищених апаратних носіїв для електронних підписів — токенів1.
У статті познайомимося з ними ближче.

Назва походить від оригінальної назви поширеної групи апаратних носіїв «SecureToken».

Євгенія Волох
Ліцензування пального: на кого поширюється (c. 10)

Вважаємо, усім уже відомо, що з 01.07.2019 р. запроваджується ліцензування операцій виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, а також зберігання(!) пального.
У цій статті розповімо про те, хто зобов’язаний отримати ліцензію і що для цього потрібно зробити.

Влада Карпова
«Давал» в межах України: обліково-податкові тонкощі (c. 16)

Задля оптимізації діяльності сторони повсякчас вдаються до різноманітних маневрів. Операції із залученням давальницької сировини є одним з них. Судіть самі. Один суб’єкт господарювання має сировину, але не має бази, а у іншого наявні виробничі потужності, проте відсутня сировина. Коли вони знайдуть один одного, відносини будуть взаємовигідними для обох сторін. Проте на цьому шляху можуть чатувати безліч особливостей.
У матеріалі ми поговоримо про облікові та податкові аспекти операцій з давальницькою сировиною в межах України.
А от як співпрацювати з нерезидентами, ви дізнаєтеся у наступних матеріалах.

Олександра Паненко

Зворотний зв'язок

Він полетів, але обіцяв повернутися: в очікуванні учасника ТОВ (c. 22)

  У ТОВ1, яке має одного учасника — фізичну особу, виникла виробнича необхідність внести зміни до статуту (змінити назву та місцезнаходження). Але учасник вже декілька років мешкає за кордоном (в США) та не дуже опікується колись створеним підприємством. Поточними справами керує найманий директор та завжди готовий підставити плече головний бухгалтер. Але в нашому випадку цих осіб недостатньо, адже вищим органом управління ТОВ є загальні збори учасників, і саме до їх компетенції належить питання внесення змін до статуту. Учасник пропонує оформити довіреність на близьку особу, яка буде представляти його інтереси, приймати рішення, підписувати необхідні документи, зокрема, нову редакцію статуту.
Виникли запитання: чи може бути представником учасника директор цього ж ТОВ і як оформити довіреність від особи, яка перебуває за кордоном?

Товариство з обмеженою відповідальністю.

Катерина Литвиненко
Компенсація вартості паливно-мастильних матеріалів директору за використання автомобіля (c. 24)

  Підприємство не має власного автотранспорту. Для поїздок з господарських питань директор використовує свій власний автомобіль, надаючи чеки АЗС1про вартість придбаного й витраченого палива. Ведеться облік службових поїздок та витраченого палива.
Чи оподатковується сума компенсації таких витрат ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

Автозаправна станція.

Жанна Семенченко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо перебування на спрощеній системі оподаткування у разі наявності недоїмки з єдиного внеску (c. 33)

Головне управління ДФС у м. Києві
Індивідуальна податкова консультація від 06.06.2019 р. № 2581/В/26-15-13-06-12-ІПК

Додаток до матеріалу:

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві
Щодо строку сплати податкового боргу, щоб уникнути анулювання реєстрації платником ЄП (c. 34)

Протягом якого строку ФОП — платник ЄП повинен сплатити податковий борг для уникнення анулювання реєстрації платником ЄП?
(категорія 107.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ за операціями з передання замовником давальницької сировини виконавцю на її переробку та з отримання замовником готової продукції, якщо замовник та виконавець є резидентами України (c. 35)

Який порядок оподаткування ПДВ операції з передачі замовником давальницької сировини виконавцю на її переробку та отримання замовником готової продукції у разі якщо замовник та виконавець є резидентами України?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДФО в разі компенсації працівникам вартості ПММ, витрачених у межах господарської діяльності СГ, якщо працівники використовують власні транспортні засоби (c. 36)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО компенсація працівникам вартості ПММ, витрачених в межах господарської діяльності СГ, у разі використання працівниками власних транспортних засобів?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку