Журнали

Статтi

Екологічний податок: як відзвітувати за IV квартал 2017 року (c. 8)

На фоні решти податків, які лихоманить мало не щороку, а часом — і кілька разів на рік, екологічний податок — взірець стабільності для усієї системи оподаткування. На радість платникам, правила його обчислення і декларування залишаються сталими вже четвертий рік поспіль. Щоправда, регулярно збільшуються ставки екоподатку, однак це не примха законодавця, а лише данина річній інфляції. А ще незначних змін зазнають звітні форми, але це теж суттєво не позначається на порядку їх складання і подання. Разом з тим у законсервованому стані залишаються й одвічні проблеми платників екологічного податку, що постають перед ними, тільки-но наближається звітна кампанія.
Залишити вас із ними сам на сам було б украй нелюб’язно з нашого боку. Тож давайте згадаємо основні моменти, які знадобляться вам цього разу під час заповнення екоподаткової декларації. Заразом обговоримо шляхи подолання тих проблем, що можуть стати вам на заваді.

Олена Лозова
Звіт про суми податкових пільг за 2017 рік: головні моменти (c. 14)

Неухильно наближаються строки подання Звіту про суми податкових пільг за 2017 рік. Нещодавно податківці нагадали, що за його неподання або несвоєчасне подання накладають «деклараційні» штрафи. І хоча «ціна питання» відносно невелика, все ж штрафи — річ неприємна.
Тож для уникнення зайвого «головного болю» пропонуємо освіжити в пам’яті головні моменти, пов’язані з поданням Звіту.

Влада Карпова, Світлана Куртенок
Адміністрування податків-2018: чи всі покращення на краще? (c. 19)

Законотворці працюють не покладаючи рук задля покращення законодавчого поля. І хоча протягом минулого року високопосадовці неодноразово обіцяли цього разу не підкладати «під ялинку» платникам податків подарунок у вигляді чергових змін до ПКУ, все ж таки не втримались…
У новому році «правила гри» знов змінились (завдяки Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII). Деякі зміни були очікувані, деякі — навіть довгоочікувані, а ось деякі — несподівані. Проте головне запитання — чи полегшать нововведення життя платників податків?
У цьому матеріалі будемо аналізувати «покращення» в частині адміністрування податків.

Олена Лозова, Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Податковий агент не утримав ПДФО: чи потрібно фізичній особі подавати декларацію (c. 22)

ФОП — платник єдиного податку групи 2 у 2017 році отримав за період своєї хвороби допомогу по тимчасовій непрацездатності з коштів Фонду соціального страхування. Робочий орган Фонду соціального страхування не утримав із суми допомоги ПДФО і ВЗ.
Чи має підприємець у такому разі подати до 1 травня 2018 року декларацію про майновий стан і доходи та відобразити в ній суму допомоги, ПДФО і ВЗ?

Надія Філіпповських
Рентна плата: нюанси звітування при зміні дозвільних документів (c. 24)

Підприємство (не є фермерським господарством) здійснює видобуток прісної підземної води, яку використовує для власних господарських потреб, у зв’язку з чим сплачує рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин, а також рентну плату за спеціальне використання води. Термін дії дозволу на спеціальне водокористування сплинув 05.11.2017 р., новий дозвіл отримано 14.12.2017 р. (фактичне місце водокористування не змінилось). При цьому у період з 06.11.2017 р. по 13.12.2017 р. видобуток води не здійснювався.
Як правильно розрахувати податкові зобов’язання з рентної плати та скласти податкову звітність за IV квартал 2017 року?

Світлана Куртенок
Якщо вагітна працівниця не відразу пішла в декрет (c. 27)

Нашій працівниці листок непрацездатності відкрито 26.12.2017 р., проте до 19 січня 2018 року включно вона працювала. У 2017 році їй було встановлено оклад у розмірі 3270,00 грн, з 01.01.2018 р. — 3800,00 грн.
Як правильно нарахувати працівниці допомогу по вагітності та пологах?
Як відобразити ці нарахування у формі № 1ДФ і формі № Д4?

Жанна Семенченко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо причин виникнення показника ΣПеревищ в системі електронного адміністрування ПДВ (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 11.01.2018 р. № 968/7/99-99-12-03-01-17

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо оподаткування ПДФО та ВЗ доходу у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності, отриманого фізичною особою — підприємцем (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 29.12.2017 р. № 17616/М/99-99-13-01-02-14

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо взяття на облік за неосновним місцем обліку в Офісі ВПП ДФС і його територіальних органах (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 21.06.2017 р. № 763/6/99-99-08-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо ПСП платнику податку, який має двох (чи більше дітей) віком до 18 років, але один (чи більше) з них проживають з дружиною від першого шлюбу (c. 39)

Чи має право на ПСП платник податку, який має двох (чи більше дітей) віком до 18 років, але однин (чи більше) із них проживають з дружиною від першого шлюбу?
(категорія 103.08.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Суми допомоги по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах, отримані фізичними особами — підприємцями, не є базою нарахування єдиного внеску (c. 40)

Чи є базою нарахування ЄВ суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах, отримані ФОП, в тому числі, ФОП — платниками ЄП, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність?
(категорія 301.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Хто повинен сплачувати до бюджету екоподаток, що справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації (c. 41)

Хто повинен сплачувати до бюджету екологічний податок, що справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації?
(категорія 120.01 ЗІР; відповідь діяла до 04.06.2017 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати екоподатку СГ, які здійснюють тимчасове розміщення відходів, у тому числі небезпечних відходів (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи) (c. 42)

Чи є платниками екологічного податку СГ, які здійснюють тимчасове розміщення відходів, в тому числі небезпечних відходів (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи тощо)?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати екоподатку СГ за розміщення відходів, які утворилися у процесі діяльності та продаються як товар або використовуються у власному виробництві (c. 43)

Чи є платниками екологічного податку СГ за розміщення відходів, які утворилися у процесі їх діяльності та продаються як товар або використовуються у власному виробництві, у т.ч. металобрухт?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати екологічного податку СГ, який вивозить побутові відходи через підприємство комунального господарства (c. 44)

Чи є платником екологічного податку СГ, який має дозвіл на розміщення відходів із встановленими лімітами, та здійснює тимчасове розміщення побутових відходів (в тому числі контейнерах) до їх видалення шляхом вивезення відповідно до укладеного договору з підприємством комунального господарства на вивіз побутових відходів?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо екологічного податку за придбані джерела іонізуючого випромінювання (c. 45)

Що є джерелом іонізуючого випромінювання та чи є платником екологічного податку СГ за придбані джерела іонізуючого випромінювання?
(категорія 120.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Що належить до стаціонарних джерел забруднення атмосфери (c. 46)

Що відноситься до стаціонарних джерел забруднення атмосфери?
(категорія 120.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо першого звітного періоду для подання Податкової декларації екологічного податку для СГ, які використовують автономні системи опалення (котли) (c. 47)

Який перший звітний (податковий) період для подання податкової декларації екологічного податку для СГ, які використовують автономні системи опалення (котли) при наявності або відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Як заповнювати Додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку (c. 48)

Як заповнюється Додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» до Податкової декларації екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування нової форми Податкової декларації екологічного податку (c. 49)

З якої дати буде використовуватись для складання звітності форма Податкової декларації екологічного податку, затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 715 із змінами, внесеними наказом Мінфіна від 13.05.2017 № 495?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку подання декларації екологічного податку, якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення (c. 50)

Який порядок подання декларації по екологічному податку, у разі якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах одного населеного пункту або кількох населених пунктів?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Як подає Податкову декларацію екологічного податку СГ, який має кілька стаціонарних джерел забруднення або місць розміщення відходів (c. 51)

Як подається податкова декларація екологічного податку СГ, який має кілька стаціонарних джерел забруднення або місць розміщення відходів, чи об’єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди КОАТУУ різні)?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Скільки Додатків 1, 2, 3 до Податкової декларації екологічного податку подає платник екоподатку (c. 52)

Скільки Додатків 1, 2, 3 до податкової декларації екологічного податку подається платником податку екологічного податку, який перебуває на обліку у місті з районним поділом та має декілька розташованих у такому місті стаціонарних джерел забруднення або місць розміщених відходів чи об’єктів?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них об’єктів обчислення екологічного податку (c. 53)

В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?
(категорія 120.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг, якщо у довіднику пільг немає кодів пільг (c. 54)

Чи потрібно CГ, прибуток яких відповідно до норм ПКУ звільняється від оподаткування, подавати Звіт про суми податкових пільг, якщо у довіднику пільг відсутні коди пільг?
(категорія 102.22 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг у разі здійснення операцій із ввезення на митну територію України культурних цінностей (c. 55)

Чи потрібно подавати звіт про суми податкових пільг у разі здійснення операцій із ввезення на митну територію України культурних цінностей?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг у разі застосування пільг зі сплати митних платежів (c. 56)

Чи необхідно СГ подавати звітність про застосування пільг зі сплати митних платежів?
(категорія 210.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг сільськогосподарським товаровиробником, якого включено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (c. 57)

Чи потрібно подавати звіт про суми податкових пільг сількогосподарському товаровиробнику, включеному до Реєстру отримувачів бюджетної дотації?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форми та порядку подання Звіту про суми податкових пільг (c. 58)

Який порядок подання та за якою формою звіту про суми податкових пільг?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг, якщо Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств подають лише раз на рік (c. 59)

Як подається звіт про суми податкових пільг платником податку, який має пільги з податку на прибуток та подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств лише раз на рік?
(категорія 102.23.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг у разі від’ємного значення суми пільги з ПДВ (c. 60)

Чи може бути визначене від’ємне значення суми пільги з ПДВ при заповненні Звіту про суми податкових пільг?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг у разі постачання лікарських засобів та медичних виробів (c. 61)

Чи вважається сума ПДВ, не сплачена до бюджету у зв’язку з оподаткуванням операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів за нижчою від основної ставкою оподаткування, а саме — 7 відсотків, податковою пільгою, та який алгоритм розрахунку її суми?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг, якщо переноситься від’ємне значення податку на прибуток з попереднього року у звітний (c. 62)

Який алгоритм визначення сум пільг з податку на прибуток у т.ч., якщо переноситься від’ємне значення з попереднього року у звітний, але звітний період збитковий без врахування збитків попереднього року?
(категорія 102.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання Звіту про суми податкових пільг у разі виправлення помилки (c. 63)

Яким чином у Звіті про суми податкових пільг виправляються помилки та чи передбачена відповідальність у разі їх виправлення?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за неподання або несвоєчасне подання Звіту про суми податкових пільг (c. 64)

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг?
(категорія 138.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
З якого звітного періоду слід використовувати оновлену форму Податкової декларації з рентної плати (c. 65)

З якого звітного періоду використовується форма Податкової декларації з рентної плати, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2017 № 545?
(категорія 121.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення рядків 7, 8.1 та 8.2 Додатка 5 до Податкової декларації з рентної плати, якщо протягом звітного кварталу (року) отримано або змінено річний ліміт використання води (c. 66)

Як заповнюються рядки 7, 8.1 та 8.2 Додатка 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації з рентної плати, якщо протягом звітного кварталу (року) було отримано або змінено річний ліміт використання води?
(категорія 121.04 ЗІР; відповідь діяла до 01.01.2018 р.; останній звітний період — ІV квартал 2017 року)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну подання податкової звітності з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (c. 67)

За який податковий період вперше подається податкова звітність з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин?
(категорія 130.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання податкової звітності з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у разі закінчення терміну дії дозволу (c. 68)

Чи припиняється подання податкової декларації з рентної плати (в частині рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин) у разі закінчення терміну дії дозволу, на підставі якого здійснювалося видобування корисних копалин?
(категорія 130.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання декларації про майновий стан і доходи новоствореної ФОП на загальній системі оподаткування у разі переходу на спрощену систему оподаткування (c. 69)

Який період є звітним для новоствореної ФОП з метою подання декларації про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування: квартал чи рік?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо звітності новоствореної ФОП-ЄП (c. 70)

На якій системі оподаткування буде перебувати новостворена ФОП, яка до закінчення місяця, в якому відбулась її державна реєстрація, подала заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та обрала ставку ЄП, встановлену для першої або другої групи?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ліквідаційної звітності (c. 71)

В який термін та за який звітний період ФО щодо яких після 01.01.2017 в ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП подають ліквідаційну звітність (крім ЄВ) та в якому вигляді (електронному чи на паперових носіях)?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку