Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 04.10.2021

46

Тема номера


Розрахунок коригування до відкоригованої податкової накладної: нюанси складання

Як відкоригувати податкову накладну, якщо раніше її вже коригували? Виходить коригування на коригування?

Статтi

Фінансова відповідальність за податкові правопорушення: зсув парадигми (c. 7)

З 1 січня 2021 року запроваджено нововведення, які не тільки змінили розміри штрафів за вчинення податкових правопорушень, а й перекроїли «філософію» застосування фінансової відповідальності.
Як очікувалося, покарання мало стати більш адаптивним до обставин «злочину». Але, на жаль, деякі формулювання положень ПКУ дають привід для їх фіскального трактування. Тож розберімося.

Світлана Куртенок

Судова практика

Індексація НГО та індексація орендної плати за землю: різні речі, різні механізми стягнення. Підтверджено судовою практикою (c. 15)

«Земля є основним національним багатством...».  Фраза з Конституції України, яка для місцевих рад з часів початку 100-відсоткового зарахування плати за землю до місцевих бюджетів набула особливого значення. Орендна плата за землю є одним з видів таких доходів. І недивно, що питання повноти її нарахування і своєчасної оплати завжди в ОМС на контролі. Проте ці правовідносини врегульовано і земельним, і податковим законодавством, що містять схожі положення, наприклад, щодо питання індексації. Але, виявляється, йдеться в них про різну індексацію: нормативної грошової оцінки (далі — НГО) та безпосередньо орендної плати. А ототожнення цих понять, яке здебільшого допускають місцеві ради, зовсім не на користь бюджету.
Тож на що звернути увагу, укладаючи і контролюючи договори оренди, щоб не втратити в орендній платі, розповімо в цьому матеріалі на прикладі постанови КГС ВС від 19.12.2019 р. у справі № 922/1137/19.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Повернення товару після анулювання реєстрації платника ПДВ: що в обліку (c. 19)

Анулювали реєстрацію платника ПДВ. На цей час у нас на балансі обліковувалися товари, за якими відображався вхідний ПК. Відповідно, під час анулювання реєстрації ми нарахували собі «умовні» ПЗ за такими товарами. Зараз частина товарів повертається постачальнику.
Як відобразити операцію в обліку, адже купували товари ще з ПДВ?

Анна Хомюк
ФОП перейшов з ЄП на загальну систему: як звітувати? (c. 20)

ФОП у I–III кварталах 2021 року був платником ЄП групи 2, а з IV кварталу 2021 року добровільно переходить на загальну систему (умов роботи на спрощеній системі не порушував).
Чи потрібно йому звітувати за три квартали 2021 року (у які строки) і про що слід подбати, починаючи діяльність на загальній системі?

Ірина Шевчук
Розрахунок коригування до відкоригованої податкової накладної: нюанси складання (c. 21)

Як відкоригувати податкову накладну, якщо раніше її вже коригували? Виходить коригування на коригування?

Світлана Куртенок

Довідкова інформація

РРО та операції з готівкою: санкції за порушення (c. 24)

Ті, хто здійснює розрахункові та готівкові операції, напевно знають про чималий перелік штрафних санкцій, які можуть нарахувати суб’єкту господарювання за порушення в цих сферах. Але попереджений — значить озброєний, тому й пропонуємо в цьому довіднику ознайомитися із санкціями.

Ірина Шевчук
Податок на додану вартість: огляд свіжих консультацій фіскалів (c. 30)

Нещодавно контролери надали низку свіжих роз’яснень, більшість з яких є підтвердженням вже усталеної позиції податкового органу.
Проте ми вирішили стисло нагадати найцікавіші з них.

Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо порядку віднесення сум ПДВ до податкового кредиту на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН за судовим рішенням (c. 6)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 06.09.2021 р. № 3358/ІПК/99-00-21-03-02-06

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Витяг з типового договору оренди землі (c. 18)

Кабінет Міністрів України
Постанова від 03.03. 2004 р. № 220 (витяг)

Додаток до матеріалу:

Кабінет Міністрів України
Щодо порушень у сфері використання РРО, ПРРО (c. 33)

Яким чином буде визначатись кількість порушень у сфері використання РРО, ПРРО, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?
(категорія 109.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової накладної (c. 34)

Чи вважається податкова накладна заповненою з порушенням, якщо в ній обов’язкові реквізити, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі / малі) такої назви не співпадає?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо податкової накладної (c. 35)

Чи має право покупець включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах визначених п. 201.1 ст. 201 ПКУ?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку