Сьогодні нашу скарбничку поповнюють облікові нюанси найбільш поширених товарних операцій у роздрібній торгівлі.
Тема номера
Сьогодні нашу скарбничку поповнюють облікові нюанси найбільш поширених товарних операцій у роздрібній торгівлі.
Стрічка новин
Документи та коментарi
(коментар до постанови КМУ «Про внесення зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» від 17.07.2019 р. № 669)
Микола ПроценкоСтаттi
Минув рік із дня набрання чинності Законом про ТОВ1, але питання щодо погодження значних правочинів і досі продовжує розбурхувати уми. Чи насправді керівник через кожну дрібницю повинен звертатися до загальних зборів, чи повинні загальні збори надавати окрему згоду на кожний правочин, чи повинно ТОВ надавати контрагентам баланс чи довідку про вартість чистих активів — усі ці (і не тільки ці) питання суб’єкти господарювання вже більше року вирішують по-різному.
Тож у цій статті проаналізуємо законодавчі приписи, судову практику та практичні поради фахівців щодо застосування ст. 44 Закону про ТОВ.
Нещодавно в популярній українській бухгалтерській фейсбук-спільноті енергійна аудиторка виклала реальний наказ про облікову політику одного криворізького підприємства. За це учасники спільноти віддячили їй сотнями лайків та десятками репостів. Багато хто вирішив використати цей документ як основу для створення власного наказу про облікову політику.
Ми залишимо поза увагою етичні аспекти цього вчинку. Проте дозволимо собі критично проаналізувати деякі положення зазначеного наказу, адже вони доволі поширені в українській практиці як П(С)БО-, так і МСФЗ-звітування.
Зворотний зв'язок
Ми — видобувне підприємство, яке зобов’язане подавати звіт про платежі на користь держави (далі — Звіт). Подати його було необхідно не пізніше 1 вересня 2019 року, проте ми цього не зробили через відсутність форми.
Чи передбачено штраф за це?
Можливо, слід було звітувати у довільній формі?
Наше підприємство у 2019 році придбало автомобіль 2019 року випуску та моторний човен 2017 року випуску.
Чи потрібно подавати до органів ДФС довідку за формою № 20-ОПП на придбані транспортні засоби?
А також чи потрібно нам платити збір за забруднення?
Заповнюємо документи
У зв’язку із запровадженням з 05.08.2019 р. Нацбанком нових банківських рахунків за стандартом IBAN1у платників виникає багато запитань. Ключове з них — як за новими правилами заповнювати платіжні доручення, щоб кошти з рахунку платника гарантовано потрапили до їх одержувача.
Пропонуємо розглянути в матеріалі варіанти оформлення платіжок, які рекомендує використовувати Нацбанк у перехідний період з 05.08.2019 р. по 31.10.2019 р. 2
Роз’яснення надане НБУ на офіційному сайті: www.bank.gov.ua → «Новини» → «Медіа-простір».
Відповідну норму містить постанова Правління НБУ «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» від 28.12.2018 р. № 162.
Довідкова інформація
Сьогодні нашу скарбничку поповнюють облікові нюанси найбільш поширених товарних операцій у роздрібній торгівлі.
Євгенія ВолохДодатковi матерiали
Чи справляється з 01.01.2015 екологічний податок за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення?
(категорія 120.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок заповнення відповідних граф розд. 3 повідомлення за формою № 20-ОПП «Тип об’єкта оподаткування», якщо у довіднику відсутні відповідні типи об’єкта оподаткування або немає об’єктів оподаткування, які підходять за призначенням (наприклад немає житлового або нежитлового приміщення, ОСББ, надання послуг платникам тощо)?
(категорія 119.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП та з якої дати визначається 10 — денний строк для подання повідомлення: дати державної реєстрації (взяття на облік) ЮО, ФОП або ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди (тощо) або іншої дати?
(категорія 119.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи має право СГ надіслати в електронній формі документи, які передбачено порядком обліку платників податків (ф. № 1-ОПП, № 5-ОПП, № 1-РПП, № 8-ОПП, № 17-ОПП, № 20-ОПП) та Повідомлення про відкриття/закриття рахунка платника податків у фінансовій установі через «Єдине вікно подання електронної звітності» або «ЕК»?
(категорія 119.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи враховуються при визначенні об’єкта оподаткування витрати за договорами про надання автотранспортних послуг у разі відсутності товарно-транспортних накладних (ТТН)?
(категорія 102.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.