Статтi

Навчання працівників та сторонніх осіб (c. 11)

Багато які підприємств сприяють у навчанні як своїм працівникам, так і перспективній молоді, оплачуючи їм вищу або професійно-технічну освіту. Часто-густо працівники звертаються до роботодавця з проханням оплатити навчання своєї дитини. Оскільки у 2017 році в цьому питанні відбулися зміни, розглянемо, як сьогодні відображається в обліку та оподатковується вартість навчання і своїх працівників, і сторонніх осіб, а також які гарантії покладаються на роботодавця «мучеників науки».

Зворотний зв'язок

Направляєте працівника на підвищення кваліфікації? Не забудьте про передбачені законодавством гарантії! (c. 18)

Ми направляємо працівника на навчання з метою підвищення кваліфікації, оплачуємо проїзд і виплачуємо добові. Після повернення працівник складає Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, на підставі якого ми проводимо з ним остаточний розрахунок.
Чи потрібно такі виплати оподатковувати ПДФО, ВЗ і ЄСВ?

Компенсації витрат: чи є дохід? (c. 19)

Ми здаємо в оренду майно та отримуємо від орендаря компенсацію комунальних витрат.
Чи потрібно відображати такі суми на рахунках доходів?

НПО-діяльність: від господарської до комерційної, від комерційної до підприємницької (c. 21)

Чи потрібно неприбутковій організації платити податок на прибуток з доходів від здавання майна в оренду?

Надміру сплачений ПДВ: довга дорога додому… (c. 23)

У серпні 2017 року підприємство виявило, що помилково не включило до ПК суму ПДВ за ПН, яка була складена у червні 2016 р. та своєчасно зареєстрована в ЄРПН. З метою виправлення зазначеної помилки підприємство надало УР до декларації з ПДВ за червень 2016 р., у зв’язку з чим виникла переплата з ПДВ.
Чи можна повернути кошти на поточний рахунок підприємства та як це зробити?

Кредитове сальдо на субрахунку 372 — чи є наслідки? (c. 26)

У підприємства тривалий час значиться кредитове сальдо на субрахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами» стосовно деяких працівників.
Які податкові наслідки цього?
Чи можуть працівники взагалі здійснювати закупівлі для підприємства, якщо воно не забезпечило їх авансом?

Затримка у відрядженні на вихідні: як компенсувати витрати (c. 29)

Наш працівник був направлений у відрядження в межах України з 17 по 23 серпня, але через наявність чотирьох вихідних днів у зв’язку з Днем незалежності України він повернувся не 23, а в неділю — 27 серпня (згідно із залізничним квитком). На роботу вийшов вчасно — у понеділок 28 числа.
Як нам розрахувати кількість днів відрядження?
Чи не буде проблем із компенсацією вартості зворотного квитка?

Працівник запізнився зі звітом щодо відрядження: чи платити добові (c. 30)

Працівника направили у відрядження на один день на службовій машині. Цього ж дня він повернувся з відрядження, але Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, здав невчасно.
Чи зобов’язані ми виплатити йому добові?

Додатковi матерiали

Про особливості подання податкової звітності з податку на прибуток неприбутковими організаціями (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Лист від 10.08.2017 р. № 21192/7/99-99-12-02-04-17

Щодо виникнення у платника зобов’язання з нарахування та сплати штрафу/пені в разі подання уточнюючого розрахунку частини чистого прибутку (доходу) з донарахуванням платежу (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 21.07.2017 р. № 1289/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Щодо порядку застосування пункту 198.5 Податкового кодексу України (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 10.08.2017 р. № 1567/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо порядку коригування помилково визначених податкових зобов’язань з ПДВ за операцією, яка не відбулася, якщо податкову накладну зареєстровано в ЄРПН (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 10.08.2017 р. № 1570/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оплату навчальних відпусток та проїзду до навчальних закладів (c. 37)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 02.01.2013 р. № 2/13/116-13

Щодо оподаткування ПДВ операцій з компенсації орендарем нерухомого майна вартості витрат на комунальні послуги та енергоносії (c. 38)

Державна фіскальна служба України
Лист від 19.04.2016 р. № 8815/6/99-99-19-03-02-15

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання в оренду нерухомого майна (c. 39)

Державна фіскальна служба України
Лист від 27.12.2016 р. № 28191/6/99-95-42-03-15

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з компенсації орендарем вартості комунальних послуг та енергоносіїв за договорами оренди нерухомого майна (c. 40)

Державна фіскальна служба України
Лист від 06.01.2017 р. № 200/Р/99-99-13-01-02-14

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з відшкодування комітентом транспортних витрат комісіонера у межах договору комісії (c. 41)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 28.07.2017 р. № 1412/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо порядку оподаткування ПДВ, якщо замовник послуг відшкодовує витрати виконавця на відрядження спеціалістів, залучених для виконання таких послуг (c. 42)

Державна фіскальна служба України
Лист від 10.02.2017 р. № 2734/6/99-99-15-03-02-15

Щодо складання податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік (c. 43)

Державна фіскальна служба України
Лист від 15.03.2016 р. № 5616/6/99-99-19-02-01-13

Щодо оподаткування податком на прибуток доходів від оренди та підприємницької діяльності, отриманих благодійним фондом (c. 44)

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві
Лист від 06.04.2016 р. № 8196/10/26-15-12-05-11

Щодо можливості здійснення неприбутковою організацією, зокрема ОСББ, господарської діяльності (здача в оренду приміщень) без мети одержання прибутку (c. 45)

Державна фіскальна служба України
Лист від 21.03.2016 р. № 6053/6/99-99-19-02-02-15

Щодо статусу неприбутковості (c. 46)

Головне управління ДФС у Запорізькій області
Лист від 06.09.2016 р. № 2970/10/08-01-12-03-11

Щодо правомірності здійснення підприємницької діяльності громадською організацією, що включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій (c. 47)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 20.07.2017 р. № 1286/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Щодо правомірності отримання доходів у вигляді роялті неприбутковою організацією (c. 48)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 24.07.2017 р. № 1321/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Щодо включення комунальних некомерційних підприємств до Реєстру неприбуткових установ та організацій (c. 49)

Державна фіскальна служба України
Лист від 11.07.2017 р. № 18066/7/99-99-12-02-04-17

Про розрахунки з працівником, який придбав за власні кошти товари для підприємства (c. 50)

Національний банк України
Лист від 14.09.2016 р. № 18-0005/76945

Про надання роз'яснення (c. 51)

Національний банк України
Лист від 21.11.2016 р. № 50-0004/95394

Про розрахунки з працівником, який придбав за власні кошти товари для підприємства (c. 52)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 14.09.2016 р. № 13517/0/14-16/13 (витяг)

Щодо оподаткування податковим агентом сум відшкодованих витрат, понесених працівником на проїзд у разі затримки у відрядженні на вихідні та святкові й неробочі дні (c. 53)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 18.05.2017 р. № 238/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Щодо виправлення помилок, допущених у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами (c. 54)

Як виправити помилки, допущені у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями?
(категорія 102.09 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Щодо відповідальності за несвоєчасну сплату (несплату) частини чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України (c. 55)

Чи застосовується відповідальність за несвоєчасну сплату (не сплату) частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету України?
(категорія 102.25 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Щодо податкових зобов’язань з ПДВ за товарами/послугами, які були придбані/виготовлені після 1 липня 2015 року (c. 56)

Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України по товарам/послугам, які були придбані/виготовлені після 01 липня 2015 року, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини помилок у податковій накладній або відсутності її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку відображення податкових зобов’язань у податковій декларації з ПДВ в разі помилкового складання податкової накладної (c. 57)

Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо податкового кредиту за податковою накладною, складеною помилково, та розрахунком коригування, складеним для виправлення такої помилки (c. 58)

Чи повинен платник податку враховувати у податковому обліку та відображати в податковій декларації з ПДВ податковий кредит за податковою накладною, складеною на нього помилково, та розрахунок коригування, складений з метою виправлення такої помилки?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо податкового кредиту з ПДВ, який не було включено в податковому періоді складання/реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, з дати складання яких не минуло 365 днів (c. 59)

Яким чином може бути включена до складу податкового кредиту сума ПДВ, яка не була включена в податковому періоді складання/реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та з дати складання яких не минуло 365 днів?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Роботодавець відшкодував вартість квитка, але дата на ньому та в наказі про відрядження не збігається: що з ПДФО (c. 60)

Чи буде вважатися додатковим благом найманого працівника, направленого у відрядження, відшкодована роботодавцем вартість квитка, якщо дата на ньому та в наказі про відрядження не збігається?
(категорія 103.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Документи та скорочення номера (c. 61)

Архiв номерiв

Календар
19.11.18

ПДВ за IІІ квартал 2018 року

Податок на прибуток підприємства за IІІ квартал 2018 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІІ квартал 2018 року

Екологічний податок за IІІ квартал 2018 року

Рентна плата залежно від наявного об’єкта оподаткування за IІІ квартал 2018 року

Збір за місця для паркування транспортних засобів за IІІ квартал 2018 року

Турзбір за ІІI квартал 2018 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку