Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 01.07.2019

25

Тема номера


Придбали об’єкт нерухомості: потурбуємося про вчасне звітування

Підприємство перебуває на податковому обліку виключно за основним місцем обліку. При цьому 20 червня 2019 року ми придбали офісне приміщення у іншому місті, аніж те, в якому наразі маємо податкову адресу.
Чи повинні ми сплачувати податок на нерухоме майно?
Якщо так, то до якого контролюючого органу, яким чином та в який термін ми маємо звітувати та сплачувати податок?

Документи та коментарi

Фінансові санкції за порушення касової дисципліни несподівано зникли (c. 5)

(коментар до Указу Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України» від 20.06.2019 р. № 418/2019 (у частині скасування Указу № 4361)

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 р. № 436/95 (втратив чинність з 23.06.2019 р.).

Ірина Шевчук

Статтi

Суборенда та її вплив на єдиноподатника групи 4 (c. 6)

Сільськогосподарське підприємство — платник ЄП групи 4 має намір взяти в суборенду земельні ділянки сільськогосподарського призначення у юридичної особи, яка також є платником ЄП групи 4 і взяла в оренду такі землі у звичайних громадян.
Чи має право сільгосппідприємство брати в оренду такі земельні ділянки і якщо так, то який розмір орендної плати встановлювати?
Як факт отримання землі в суборенду вплине на розмір ЄП орендаря і на право власника землі на пільгу із земельного податку?
У матеріалі ви дізнаєтеся відповіді на всі ці запитання.

Микола Проценко
Нещасний випадок на виробництві: розслідуємо за новими правилами (c. 9)

На жаль, інколи щасливі моменти затьмарюють нещасні випадки. Якщо побутове травмування доставляє клопоту здебільшого потерпілій особі, то нещасні випадки та профзахворювання1на виробництві — справа більш серйозна та відповідальна. І коло осіб, що задіяні в цій справі, є ширшим, а обов’язки вагоміше. З 01.07.2019 р. розслідування нещасних випадків здійснюватиметься за новим порядком.
Що зміниться і в який бік, про це розповімо в нашому матеріалі.

Далі за текстом вживатимемо лише термін «нещасний випадок», розуміючи при цьому також професійне захворювання (отруєння).

Катерина Литвиненко
Гарантійні зобов’язання: поняття та порядок користування (c. 14)

Під час придбання будь-якого товару кожен з нас бажає мати впевненість щодо його якості та передбачуваного строку корисного використання. Але на практиці трапляється всяке. Аж раптом придбаний товар зламався або не відповідає деяким експлуатаційним вимогам. Добре, якщо гарантійний строк ще не минув і покупець має право звернутися до продавця або виробника з вимогою усунути недоліки.
У цій статті поговоримо про облік та оподаткування операцій з проведення гарантійного ремонту тими суб’єктами, на яких покладені ці обов’язки.

Вікторія Прус
«Побутові» ПММ у єдиноподатника: ліцензуємо, реєструємо, сплачуємо акциз (c. 22)

У минулому номері ви дізналися загальні правила, котрі стосуються ліцензування операцій з пальним.
Сьогодні хочемо зупинитися детальніше на цих операціях у спрощенців. Чи можуть єдиноподатники продавати паливно-мастильні матеріали (ПММ)? Це питання має таку саму довгу історію, як і власне спрощена система оподаткування. Проте з 1 липня воно набуде нового забарвлення, оскільки відтепер вам треба буде знати точні відповіді ще на кілька важливих запитань щодо необхідності отримувати ліцензії на таку діяльність, реєструвати акцизні склади та, урешті-решт, сплачувати так званий «пальний» акциз. За щонайменшої помилки на вас чекають без перебільшення драконівські штрафи. Наша мета — застерегти вас від цього.

Олена Лозова

Зворотний зв'язок

Придбали об’єкт нерухомості: потурбуємося про вчасне звітування (c. 26)

Підприємство перебуває на податковому обліку виключно за основним місцем обліку. При цьому 20 червня 2019 року ми придбали офісне приміщення у іншому місті, аніж те, в якому наразі маємо податкову адресу.
Чи повинні ми сплачувати податок на нерухоме майно?
Якщо так, то до якого контролюючого органу, яким чином та в який термін ми маємо звітувати та сплачувати податок?

Світлана Куртенок
Зайва інформація — зайві клопоти: змінюємо місцезнаходження юридичної особи (c. 29)

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ) у 2018 році змінило своє місцезнаходження, зареєструвавши відповідні зміни в ЄДР1. При цьому і попередня, і поточна редакції статуту ТОВ містять відомості щодо його місцезнаходження. Наразі знов виникла необхідність «переїхати», отже, знову доведеться змінювати статут. А враховуючи те, що ця зміна навряд чи стане останньою, у ТОВ виникли закономірні запитання: чи обов’язковим є включення відомостей щодо місцезнаходження ТОВ до статуту і які документи слід подавати держреєстратору у випадку таких змін?

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Катерина Литвиненко

Довідкова інформація

Нещасні випадки на виробництві: є порушення — є відповідальність (c. 31)

У попередньому матеріалі (с. 9) ми висвітлили особливості розслідування нещасних випадків за новим Порядком № 337, який набуде чинності з 01.07.2019 р. Але нещасні випадки, які здебільшого трапляються внаслідок порушення правил охорони праці, спричиняють не тільки «розслідувальні клопоти» та пильний нагляд контролюючих органів, але і застосування до винних осіб заходів відповідальності.
Що, кому і за що загрожує, читайте в нашому матеріалі.

Катерина Литвиненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо включення до декларації платника ЄП четвертої групи (орендодавця) площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, які такий платник надає в оренду (суборенду) (c. 33)

Чи включаються до декларації платника ЄП четвертої групи (орендодавця) площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що надаються таким платником в оренду (суборенду)?
(категорія 108.02.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з надання послуг із гарантійного ремонту товару (c. 34)

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з надання послуг з гарантійного ремонту товару?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну, який вважається граничним для подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (c. 35)

Який термін вважається граничним з метою подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
(категорія 106.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну, коли вносять інформацію до Єдиного банку даних юридичних осіб / Реєстру самозайнятих осіб на підставі поданих платниками податків заяви за ф. № 17-ОПП та повідомлення за ф. № 20-ОПП (c. 36)

В який термін вноситься інформація до Єдиного банку даних юридичних осіб/Реєстру самозайнятих осіб на підставі поданих платниками податків заяви за ф. № 17-ОПП та повідомлення за ф. № 20-ОПП?
(категорія 119.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо форми, за якою подають декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 рік (c. 37)

За якою формою подається декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2019 рік?
(категорія 106.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо граничного терміну сплати юрособою податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (29 чи 30 числа місяця, який настає за звітним кварталом) (c. 38)

Який граничний термін сплати ЮО податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки — 29 чи 30 числа місяця, який наступає за звітним кварталом?
(категорія 106.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо інформації про банківські реквізити для сплати податків, зборів, ЄСВ, митних та інших платежів до бюджету (c. 39)

Де платник податків може дізнатись про банківські реквізити для сплати податків, зборів, ЄВ, митних та інших платежів до бюджету?
(категорія 140.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку