Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 22.10.2018

40

Тема номера


Скарбничка бухгалтера: імпорт товарів

Продовжимо поповнювати скарбничку бухгалтерських знань.
Сьогодні поговоримо про відображення операцій з імпорту товарів.

Статтi

Форма № 1ДФ за ІІІ квартал — без змін (c. 9)

У сьогоднішньому матеріалі ми приділимо увагу давно знайомій всім формі № 1ДФ, адже в розпалі — її подання за ІІІ квартал.
Подивимося, чи сталися тут якісь зміни, а також розглянемо останні роз’яснення фіскалів.

Жанна Семенченко
Земельний податок за лісові землі: що про нього варто знати (c. 11)

Підприємство володіє землями лісогосподарського призначення, а саме лісовими землями. Після того, як з 15.08.2018 р. набули чинності зміни, внесені в ст. 273 ПКУ1щодо земельного податку за згадані землі, податківці почали вимагати подавати декларацію з плати за землю з нарахованим розміром земельного податку і сплачувати його у відповідний строк. Чи правомірні вимоги податківців?

Див. коментар «Знайомимося з нововведеннями для фермерів» // «ПБ», № 32/2018, с. 4.
Микола Проценко
Безоплатні послуги загальносистемнику від єдинника групи 4: цікавинки обліку та оподаткування (c. 14)

Приводом для написання цієї статті стало запитання нашого читача.
Ситуація така. Виконавець послуг — платник єдиного податку четвертої групи планує безоплатно надати послуги підприємству — платникові податку на прибуток. Обидва підприємства — платники ПДВ. В обох підприємств один власник, який одночасно є директором кожного з них.
Розглянемо, як така операція вплине на облік та оподаткування обох підприємств.

Олександра Паненко
Експорт сільгосппродукції: особливості ПДВ-обліку (c. 17)

Останніми роками правила оподаткування ПДВ експорту сільськогосподарської продукції (в основному це стосувалося зернових і технічних культур) змінювалися неодноразово. Пільга при експорті такої продукції за межі території України то вводилася, то скасовувалася. Тому аграріїв, які зараз збираються експортувати свою сільськогосподарську продукцію, хвилюють запитання: як сьогодні відбувається оподаткування ПДВ експорту сільськогосподарської продукції і чи є якісь особливості при експорті певних видів такої продукції?
Відповіді на ці запитання шукайте далі.

Микола Проценко, Олександра Паненко

Зворотний зв'язок

Операція є, а податку нема: що робити з ПДВ-необ’єктом (c. 22)
Євгенія Волох, Олександра Паненко
Як закрити заправку: головні «штрихи» (c. 23)

У нашого ТОВ є структурний підрозділ, який не вважається філією (АЗС). Прийнято рішення її закрити, а само підприємство продовжує роботу.
Як правильно документально оформити таку операцію і що робити з РРО?

Влада Карпова
Невід’ємність: говоримо «політика», маємо на увазі «оцінка» (c. 25)

У наказі про облікову політику зафіксовано, що амортизація основних засобів нараховується прямолінійним методом. Підприємство змінює метод амортизації.
Чи потрібно таку зміну облікової політики відображати ретроспективно?
Якщо перерахунок амортизації заднім числом не зроблено, то чи необхідно виключити з наказу про облікову політику інформацію про метод амортизації?

Тетяна Момот

Довідкова інформація

Скарбничка бухгалтера: імпорт товарів (c. 27)

Продовжимо поповнювати скарбничку бухгалтерських знань.
Сьогодні поговоримо про відображення операцій з імпорту товарів.

Євгенія Волох
Місяць за 5 хвилин: жовтень 2018 року (c. 30)
Анна Хомюк
Календар бухгалтера на листопад 2018 року (c. 31)
Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо розгляду звернення (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Лист від 12.09.2018 р. № 29478/6/99-99-08-02-01-15

Документ до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо застосування РРО в разі продажу товарів за допомогою мережі Інтернет за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою (c. 35)

Чи необхідно застосовувати РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками Visa і MasterCard, LiqPay та інших за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою та який документ при цьому надається споживачу?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення суми виплат або відшкодувань, що здійснюються за рішенням професійної спілки, в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 36)

За якою ознакою доходу в податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається сума виплат чи відшкодувань, що здійснюються за рішенням професійної спілки, що перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Відображення суми нецільової благодійної допомоги в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 37)

За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума нецільової благодійної допомоги?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Вартість путівки на відпочинок, оздоровлення, яку надає роботодавець — платник податку на прибуток підприємств, у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 38)

За якою ознакою доходу відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ вартість путівки на відпочинок, оздоровлення, що надається роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств безоплатно платнику податку або члену його сім’ї першого ступеня споріднення, розмір якої перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Відображення суми допомоги на поховання, яку виплачує роботодавець родичам, у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 39)

За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума допомоги на поховання, що виплачується роботодавцем родичам померлого працівника за останнім місцем роботи, в т. ч. у розмірі, що перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ у разі безоплатного передання товарів/послуг (у т. ч. для проведення маркетингових/рекламних заходів) (c. 40)

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з безоплатної передачі товарів/послуг (в т. ч. для проведення маркетингових/рекламних заходів)?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо дати оформлення митної декларації для визначення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів (c. 41)

Яка дата вважається датою оформлення МД з метою визначення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо документа, який підтверджує дату фактичного перетину митного кордону в разі експорту (реекспорту) юридичною особою товарів, якщо декларували їх в електронному вигляді (c. 42)

Який документ підтверджує дату фактичного перетину митного кордону при експорті (реекспорті) ЮО товарів, якщо декларування товарів здійснювалось в електронному вигляді?
(категорія 209.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання податкових накладних у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування ПДВ або місце постачання яких визначено за межами митної території України (c. 43)

Чи складається та реєструється в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування ПДВ або місце постачання яких визначено за межами митної території України?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звіту про суми податкових пільг, якщо платник ПДВ здійснює операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування ПДВ (c. 44)

Чи подається звіт про суми податкових пільг, якщо платник ПДВ здійснює операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування ПДВ?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо документів, які підтверджують знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів (c. 45)

Які документи підтверджують знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів з метою не нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за наслідками такого знищення?
(категорія 101.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку